Serdecznie pozdrawiam i życzę pięknego weekendu!
Jutro jadę na ogród. Jestem ciekawa zmian, jakie przez tydzień na nim zaszły
U nas niewielki mróz -2 st.
Są i kwitną, dzięki łagodnej dla nich zimie, u mnie wszystkie w tym roku pokazały kwiaty, tylko Ayesha nie.
O nią mi chodzi, jest śliczna, ładnie się przebarwia, szukałam ale nie mam fotki, chcę ją przesadzić w bardziej widoczne miejsce, choć trudniejsze, jeszcze pomyślę na wiosnę.
Dobry pomysł, z tym podsadzeniem, może coś przegrupuję na rabacie, bo mam taką ciemną jak Rotschwanz, jest bez nazwy. To ta w tle, na pierwszym planie jest inna, jaśniejsza.
Te hortensje są obsadzone trzcinnikiem krótkowłosym, na razie on króluje na rabacie, hortensje są młode i niskie. Rosną przy zachodniej ścianie domu ale są częściowo osłonięte od południa.
Mam tylko jedną z tej serii, druga jak pamiętam jest z innej, obie mam za krótko by coś pisać, tylko tyle, że w stosunku do zwykłych ogrodowych, to sukces, że kwitną od początku, ogrodowe kwitną z reguły po 3,4 latach, jak krzew się rozrośnie i wzmocni.
Na pędach dwuletnich, ale i jednorocznych kwitną mi piłkowane, dlatego oprócz najstarszej Bluebird mam inne.
Ta u dołu to Veerle, znacznie młodsza.
Dwuletnia Blueberry Cheesecake
Ula, ale jestem i co mam ciekawego to zamieszczam, zdjęcia z ogrodów są wszystkim bardzo pomocne.
Nie zwracasz uwagi, bo brak miejsca? Krzewy jednak bardzo wzbogacają ogród, a jest ich taka różnorodność, tylko wybierać.
Z października, hortensja dębolistna.
Dynia, będę raczej mieć, to będą pestki z poprzedniego roku, są sprawdzone, z tych z tego roku nie wiadomo co by urosło.
O tych miejscach nie przeczyta się w przewodniku. Nikt ich nie poleca do zobaczenia. One trafiają się przypadkiem. Tak właściwie codziennie - gdy wybiera się szlaki... po prostu z mapy.
Żeby nie było, że nic o roślinach
Moja hortka ogrodowa wyhodowana z patyczka
Tak wyglądała 28.08, a tak 29.11
Muszę zmienić ziemię, bo chyba nie dałam kwaśnej i listki łapią chlorozę.
Cudne te koteczki
Ja to bym przygarniała wszystkie zwierzaki.
A to jeszcze moje ancymony
Pysia Elegantka
Kitka i Duduś lubią spać przytulone
Duduś i Duduś
Dziewczyny, dziękuję
Ta choinka powstała dzięki Wam, no, pozazdrościłam pozytywnie i się zmobilizowałam
A robi się wyjątkowo szybko, włóczka i szpilki i już
Mam jeszcze taką włóczkę.
Powiedzcie, czy ten domek pasuje?
Mam obawy co do swojej trawy przed zimą. Mianowicie Kosilem ostatni raz jakoś w listopadzie A nawozilem nawozem jesiennym w październiku... trawa od tego czasu jeszcze trochę urosła zrobiła się bardzo nieregularna - gdzieś rosła A gdzieś przestała. Chciałem ja Jeszcze lekko przykrocic i jednocześnie wyrównać przed zimą ale była ciągle mokra bo padało A teraz już tydzień mrozów co noc... nawet do -6.
Gdzie nigdzie trawa jest długa i kładzie się A w szczególności jak się po niej chodzi. Czy taka długość nie zaszkodzi trawnikowi na zimę? Bo raczej nie ciąć to np w przyszłym tygodniu - temp w dzień do 5-8 st w nocy 2-4? Czy zostawiać i czekać do wiosny. Trawka siana 7 września więc młoda.
Przesyłam zdjęcia z lutego jak nie było nic, października i teraz wszystko zrobiłem sam.
Ale za to rododendrony mają się tu chyba dobrze?Tak zdrowo wyglądająPewnie masz tu kwaśną ziemię.Mój szczególnie jeden ma listki opuszczone w dół,myślisz że może mieć teraz za sucho,czy to może być inna przyczyna?