Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina 11:26, 30 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Takie łańcuchy choinkowe witały nas w sobotę rano przed ogrodem



Fajnie to wygląda...masz co wykarmić
Ogród w cieniu brzozy 10:08, 30 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Do góry
makadamia napisał(a)
Buu - u mnie dębolistna do tej pory się tak nie przebarwiła
Masz ją w słońcu?

Może jest jeszcze młoda? Moja jest posadzona od północnej strony domu, przy narożniku, ma słońce tak do 11h.

Październikowe pelargonie i pomidorki.

Ogród Muszelki 10:01, 30 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
Serdecznie pozdrawiam i życzę pięknego weekendu!
Jutro jadę na ogród. Jestem ciekawa zmian, jakie przez tydzień na nim zaszły
U nas niewielki mróz -2 st.



Ogród w cieniu brzozy 09:58, 30 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Do góry
Filomena napisał(a)


Bardzo mnie cieszy, że hortensje udane bo termin wysyłki był późny, zawsze szkoda straty roślin. Delikatna - masz na myśli love you kiss? Jeśli ta to cieszę się niezmiernie bo u mnie kwitła tylko dwa sezony - przemarza, a jest naprawdę bardzo wdzięczna.
Cudne nowości. Deep Purple pasowałaby, myślę, do Rotschwanz, która u mnie ma za ciemno i słabuje, może by skroić taki duet?

Też mam coś tam z linii everbloom, ale nie doczekałam kwitnienia na tegorocznych pędach - może mam za ciemno, a może pomylone odmiany? Och, jakżeż brakuje mi czasu, aby pochylić się nad każdym moim kwiatkiem ;(

W trawach Twoje hortensje wyglądają przepięknie. W jakich trawach? Stanowisko masz dla nich cieniste czy słoneczne?

Są i kwitną, dzięki łagodnej dla nich zimie, u mnie wszystkie w tym roku pokazały kwiaty, tylko Ayesha nie.
O nią mi chodzi, jest śliczna, ładnie się przebarwia, szukałam ale nie mam fotki, chcę ją przesadzić w bardziej widoczne miejsce, choć trudniejsze, jeszcze pomyślę na wiosnę.
Dobry pomysł, z tym podsadzeniem, może coś przegrupuję na rabacie, bo mam taką ciemną jak Rotschwanz, jest bez nazwy. To ta w tle, na pierwszym planie jest inna, jaśniejsza.


Te hortensje są obsadzone trzcinnikiem krótkowłosym, na razie on króluje na rabacie, hortensje są młode i niskie. Rosną przy zachodniej ścianie domu ale są częściowo osłonięte od południa.

Znalazłaś i zamówiłaś jakieś ciekawe nasionka?
Ogród w cieniu brzozy 09:34, 30 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Czy cała seria everbloom kwitnie na pędach jednorocznych?

Mam tylko jedną z tej serii, druga jak pamiętam jest z innej, obie mam za krótko by coś pisać, tylko tyle, że w stosunku do zwykłych ogrodowych, to sukces, że kwitną od początku, ogrodowe kwitną z reguły po 3,4 latach, jak krzew się rozrośnie i wzmocni.
Na pędach dwuletnich, ale i jednorocznych kwitną mi piłkowane, dlatego oprócz najstarszej Bluebird mam inne.

Ta u dołu to Veerle, znacznie młodsza.

Dwuletnia Blueberry Cheesecake
Połowa działki - czyli mam powoli dość 09:31, 30 lis 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
zawitka napisał(a)




A co u Ciebie Zawitka mrozu nie ma? Wiatr zimny wieje jak cholera. Wyjść się z domu nie chce.

Pozdrawiam
Ogród w cieniu brzozy 09:08, 30 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Do góry
Urszulla napisał(a)
Agatko, przemiłe zdjęcia rabat z września. Szkoda że tak mało bywasz a tyle u Ciebie przyciąga uwagę. Zachwyciłam się kaliną wonną mimo że na krzewy nie bardzo zwracam uwagę

czy mogę złożyć zamówienie na pestki tej smacznej dyni?

Ula, ale jestem i co mam ciekawego to zamieszczam, zdjęcia z ogrodów są wszystkim bardzo pomocne.
Nie zwracasz uwagi, bo brak miejsca? Krzewy jednak bardzo wzbogacają ogród, a jest ich taka różnorodność, tylko wybierać.
Z października, hortensja dębolistna.

Dynia, będę raczej mieć, to będą pestki z poprzedniego roku, są sprawdzone, z tych z tego roku nie wiadomo co by urosło.
Ogród Muszelki 08:57, 30 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
O tych miejscach nie przeczyta się w przewodniku. Nikt ich nie poleca do zobaczenia. One trafiają się przypadkiem. Tak właściwie codziennie - gdy wybiera się szlaki... po prostu z mapy.







Połowa działki - czyli mam powoli dość 08:44, 30 lis 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
Połowa działki - czyli mam powoli dość 08:43, 30 lis 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
Ogród Muszelki 07:49, 30 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
Na jednej z przełęczy.

Ogród Muszelki 07:15, 30 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry




Ogród Muszelki 07:09, 30 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
Kapliczka w pobliżu schroniska.

Kiedyś będzie tu ogród 04:25, 30 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Aniu każda woda ściąga zwierzaki. Bardzo jestem ciekawa wyglądu stawu u ciebie. Ja muszę nad obsadzeniem swojego popracować.









W ogródku emerytki 23:44, 29 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Żeby nie było, że nic o roślinach
Moja hortka ogrodowa wyhodowana z patyczka
Tak wyglądała 28.08, a tak 29.11
Muszę zmienić ziemię, bo chyba nie dałam kwaśnej i listki łapią chlorozę.
Cztery łapki - zwierzęta domowe 23:35, 29 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Cudne te koteczki
Ja to bym przygarniała wszystkie zwierzaki.
A to jeszcze moje ancymony
Pysia Elegantka
Kitka i Duduś lubią spać przytulone
Duduś i Duduś



W ogródku emerytki 23:21, 29 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Dziewczyny, dziękuję
Ta choinka powstała dzięki Wam, no, pozazdrościłam pozytywnie i się zmobilizowałam
A robi się wyjątkowo szybko, włóczka i szpilki i już
Mam jeszcze taką włóczkę.
Powiedzcie, czy ten domek pasuje?
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 23:06, 29 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
To już ostatni klon z lisciami....

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu 22:48, 29 lis 2018

Dołączył: 15 wrz 2018
Posty: 20
Do góry
Mam obawy co do swojej trawy przed zimą. Mianowicie Kosilem ostatni raz jakoś w listopadzie A nawozilem nawozem jesiennym w październiku... trawa od tego czasu jeszcze trochę urosła zrobiła się bardzo nieregularna - gdzieś rosła A gdzieś przestała. Chciałem ja Jeszcze lekko przykrocic i jednocześnie wyrównać przed zimą ale była ciągle mokra bo padało A teraz już tydzień mrozów co noc... nawet do -6.
Gdzie nigdzie trawa jest długa i kładzie się A w szczególności jak się po niej chodzi. Czy taka długość nie zaszkodzi trawnikowi na zimę? Bo raczej nie ciąć to np w przyszłym tygodniu - temp w dzień do 5-8 st w nocy 2-4? Czy zostawiać i czekać do wiosny. Trawka siana 7 września więc młoda.

Przesyłam zdjęcia z lutego jak nie było nic, października i teraz wszystko zrobiłem sam.

Ogrodowe kreacje 22:44, 29 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Aurelllia napisał(a)
Ogólne widoczki zacienionego zakątka. Walczę tutaj z mchem tzn w sezonie sypię nawóz antymech florovitu, a na zimę wapnuje, ale on i tak zwycięża. Na wiosnę go wertykulatorem wykończę



Ale za to rododendrony mają się tu chyba dobrze?Tak zdrowo wyglądająPewnie masz tu kwaśną ziemię.Mój szczególnie jeden ma listki opuszczone w dół,myślisz że może mieć teraz za sucho,czy to może być inna przyczyna?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies