Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Za drzwiami do ogrodu... 19:11, 14 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Letnie zestawienie rozchodników z różami dla Sylwi

Do czerwonych róż można by ciemne rozchodniki
Tylko takie zdjęcia znalazłam ale mam w kilku miejscach rozchodniki koło róż.
Ogród Muszelki 19:11, 14 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
'Secret Affair'





...uDany ogród 18:38, 14 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Muszelka napisał(a)



Danusiu, zainteresujcie tą sprawą Waszych samorządowców. Muszą coś zaradzić. Po to są. Po to ich wybraliście.


Muszelko oni wszyscy wiedzą o problemie z dzikami. To trochę sytuacja bez wyjścia, bo odstrzału zrobić nie mogą, za blisko posesji.
Truć nie, bo niehumanitarne.
A dziki sobie buszują i wszyscy udają, że nie ma problemu. Będzie dopiero wtedy jak komuś zrobią krzywdę, taka wataha może napędzić niezłego stracha, stratować albo nawet zabić. Szczególnie, że one wcale się nie boją. Mojego Teścia goniły na własnym podwórku ledwo uciekł na taras.
Ale ten widok zdewastowanego ogrodu prawie go zabił, biedak ma chore serce.
Właśnie czeka na "bajpasy" w klinice, a takie wizyty dzików mu nie pomagają...



...uDany ogród 18:26, 14 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Alicja169 napisał(a)
Wspaniałe formy tworzy natura - piękne lampioniki, albo - np. kolczyki
Jak zwykle - perfekcyjne ujęcie


Alu podziwiam nieustannie to co tworzy natura
To misterne dzieła sztuki!
Dziękuję

Doświadczalnia bylinowo-różana 18:26, 14 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Muszelka napisał(a)
Ando, wiesz? Jesteś takim Dobrym Duszkiem
Pozdrawiam cieplutko!


Dziękuję Jeszcze chyba nikt mnie tak nie nazwał To bardzo miłe, bardzo się cieszę

Dla Ciebie moje pierwsze foto z kwiatkiem Lady Emma Hamilton. Scięłam ją dzisiaj wraz z Summer Song, bo na dworze już chyba nie zakwitną.



...uDany ogród 18:16, 14 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
dana1s napisał(a)
A teraz będą drastyczne sceny, tak wygląda ogród mojego Teścia po wizycie dzików. Miasto nic z tym nie robi, a ludzie są bezradni. Rozwalają płoty, niszczą siatki i buszują w ogrodach.
To był naprawdę wypielęgnowany trawnik.




Dziki chodzą całymi bandami zwykle jest ich około 20 sztuk. Dlatego robiliśmy lity płot, mam nadzieję, że go nie sforsują.



Danusiu, zainteresujcie tą sprawą Waszych samorządowców. Muszą coś zaradzić. Po to są. Po to ich wybraliście.
Jeżówka - Echinacea 18:14, 14 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
Sima napisał(a)
Proszę o pomoc dobrzy ludzie
Kupiłam tę odmianę Jeżówek w LM bez opisu w lipcu ze względu na pasujący kolor kwiatów. Jestem zachwycona, bo kwitnie jeszcze teraz. Ma około 50 cm. Wiecie co to za odmiana?... bo bardzo chcę jej dokupić więcej [na razie mam 5 krzaczków ]





Witaj

Według mnie to jest Big Kahuma

Pozdrawiam
Hotel dla owadów 17:46, 14 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Przy kupnie mojego pierwszego hotelu dla owadów niestety popełniłam błędy i wybrałam model zawierający bezsensowne dla owadów kwatery.

https://www.pinterest.de/pin/452048881333977557/

Puste galazki bambusowe powinny byc ustawione pionowo, a nie poziomo. W naturze tez tak wystepuja i sa wtedy chetniej zasiedlane przez owady.

Szyszki i kora sa rowniez całkowicie ignorowane przez owady.

Kwatera dla motyli to juz kompletna pomylka. Jedynie 6 rodzajow zimuje jako motyl i wtedy przewaznie w szopkach, pustych pniach lub ukryte pod dachami domow, a reszta, czyli 180 rodzajów jako poczwarka.

Poza tym wloty sa pelne drzazg, przez co niebezpiecznie rania skrzydelka. Te musze wypilowac, wtedy beda przydatne.



Przydatne okazały się tylko dwie kwatery



Drugi kupiony przeze mnie model wybrany był już bardziej świadomie.



Do tej pory zasiedlone zostały tylko te najmniejsze rureczki.




Tak więc błędów można popełnić mnóstwo.

Fajnie by było, gdybyście podzielili się swoimi doświadczeniami z hotelami/domkami dla owadów.

Działka prawie w Borach Tucholskich 17:41, 14 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Chciałem wstawić zdjęcia z ćwiczeń Anakonda 2018 i pokazać jak moi następcy budują mosty na Wiśle.
Żenada !!! wojna odwołana bo coś tam coś tam, wody za dużo czy za mało, artyleria na Drawsku też mgłą i deszczem się zasłoniła .
Totalne Grześki

fotki z czasów gdy kra lub płycizna nie przeszkadzały



chyba przegiąłem z emocjami , poszukam jakieś fotki z ogrodu i zamienię


biało czerwono
...uDany ogród 17:26, 14 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Biżuteria



Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 17:13, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 16:58, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry




Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 16:57, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 16:55, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry




Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 16:52, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 16:51, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Róża 'Darcey Bussell




Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 16:49, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Ze zdwojoną siłą zakwitły gazanie



Rabata jednoroczna


Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 16:47, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 16:47, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry


Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 16:46, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies