Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

W moim małym ogródeczku - Dorota 13:36, 12 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Katkak napisał(a)
Dorcia wianki są cudne, nietuzinkowe. Ta zawilcowa chmurka nadaje im lekkości. Piękne i wyjątkowe.
Dziękuję Kasiu, też mam takie wrażenie, że przekwitłe kwiatostany zawilców nadają troszkę lekkości temu wiankowi.



W moim małym ogródeczku - Dorota 13:25, 12 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
basia3012 napisał(a)
Dorotko, dekoracje jak zwykle suuuper. Ale syn też na Halloween dał radę.
Dorotko nie za bardzo chce się wierzyć, że jesteś babcią. Jakim cudem?

Dzięki za odwiedziny. Pozdrawiam.
Ten chłopiec hallowenowy to mój najmłodszy syn, ale mam jeszcze dwóch. Najstarszy ma 33 lata a u średniego mam wnuka. Widzisz ja już taka starsza pani jestem. Dziękuję za miłe słowa.
Pozdrawiam





W moim małym ogródeczku - Dorota 13:17, 12 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Waclaw napisał(a)
ja plótł wianków nie będę ale pooglądać - z wielka przyjemnością
Jesteś pewien, że nie chciałbyś mieć w kąciku takiej dekoracji na swoim balkonie? Do tego jakaś latarenka i nawet wieczorem przez chwilę pobyć w romantycznej atmosferze na balkonie.
Wianki z winobluszcza to najprostsze wianki w wykonaniu, później można dołożyć kilka gałązek igliwia i gotowy stroik bożonarodzeniowy. Wiem na pewno, że na forum jest kilku panów, którzy robią okolicznościowe wianki i inne dekoracje.




Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 13:08, 12 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12202
Do góry
bql3 napisał(a)
Ewelina,

Jest to odmiana klona o pełnej nazwie - acer palmatum 'Shaina' którą wyhodowano w USA w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku i choć bardzo zbliżona wizualnie jest na pierwszy rzut oka do odmiany acer palmatum 'Skeeter's Broom' to rózni je zupełnie w inny sposób wybarwia się jesienią.
I tak klon 'Skeeter's Broom' wybariając się tworzy kolorem efekt płonącego krzewu - zaś klon 'Shaina' uzyskuje tonację wybarwiania się w kierunku szkarłatnym. Dodam jako ciekawostkę a zarazem dużym dla wielu osób zaskoczeniem będzie fakt, że do stworzenia odmiany klonu 'Shaina ' posłużyły dwie odmiany klona. Otóż tzw. "bazą wyjściową" był klon: acer palmatum 'Artropurpureum' i został on skrzyżowany z odmianą klona acer palmatum 'Bloodgood'.
I tak jak ktoś dobrze przyjrzy się tym dwom "bazowym " odmianom a popatrzy na efekt finalny jakim jest acer palmatum 'Shaina' - to powie wręcz że to jest nieprawdopodobne uzyskanie takiego efektu końcowego a poniżej przedstawiam fotki :

poniżej Acer palmatum "Shaina" ( Jesień )


a tutaj acer palmatum "Skeeter's Broom" ( Jesień )




... no nie będę się rozwodził teraz który z nich piękniejszym okazem jest - bo oba klony zasłużyły u mnie na uwagę po to aby zagościć na stałe w mojej kolekcji klonów na ogrodzie herbacianym - podkreślając jeszcze dosadniej klimat japoński tego skrawka ziemi.
Ewelino - dziękuję że zwróciłaś uwagę na tę odmianę gdyż oba okazy są tak mało spotykane w ogrodach lecz jeśli na nie traficie je w sprzedaży - to bardzo gorąco polecam je do nabycia


pozdrawiam
Jan


nie musisz wybierać też je wszystkie uwwielbiam, niektóre bardziej o jednej porze roku, a inne o innej porze roku Dzięki za opis.
Shaina nie widziałam w Belgii, a może był to czas kiedy nie były aż tak dorodne i nie zwróciły mojej uwagi.

Skeeter's Broom widziałam pare razy i nawet się nad nim zastanawiałam ale nie odpowiadał mi jego kształt tej miotły - wolę jak się bardziej rozkładają, tzn. w to miejsce co posadziłam Osakazuki to Skeeter's Broom mi mało pasował przez pokrój. Ale tez jest co podziwiać.
te tutaj w sklepach mają taką rzeczywiście dość zbitą górę i wyglądają jak taka szczota jak kiedys były ze słomy
W moim małym ogródeczku - Dorota 13:03, 12 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
AgataM napisał(a)
Śliczne wianuszki. Bardzo pomysłowe
Dzięki takie trochę inne niż zwykle. Nagietki od kilku lat same mi się wysiewają. Kolorystycznie tutaj do niczego mi nie pasują w sezonie. Zawsze zmajdzie się jakaś siewka, która jesienią mile zaskoczy.




W moim małym ogródeczku - Dorota 12:57, 12 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)



Piekne wianki Dorota. Wlasciwie wszystko jest w zasiegu reki tylko myslec.
Ja na wiosne z moich bluszczy zrobilam spora kule, gdzies lezy w garazu.
Moze jutro mi sie uda co zrobic bo badyle wiotkie. U mnie jeszcze duzo owocow na bluszczu mozna tez je uzyc do wianuszka opryskac lakierem do wlosow.

Dorotka pozdrawiam SWIATECZNIE
Masz rację wszystko w zasięgu ręki i jak to Sylwia napisała zupełnie bez kosztowe. Też marzy mi się z tego duża kula, ale niestety wykorzystałam prawie wszystek materiał. U mnie owoców nie ma, bo ja ścinam go co rok i wykorzystuję do dekoracji. Mój egzemplarz jest młody bo dopiero 3 lub 4 rok.
Dziękuję za pozdrowienia i również pozdrawiam.


W moim małym ogródeczku - Dorota 12:49, 12 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Agania napisał(a)


Zdolna Dorotko...śliczne wianeczki i bukieciki
Dziękuję Agatko, wianki już wiszą na docelowym miejscu. Bukiet też się zmienił, ale jeszcze nie obfocone.




Atelier Ogrodowe... 12:49, 12 lis 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Do góry
Lukas napisał(a)




Jak widze, Lukas juz du dluzszy czas nie pisze ale moze ktos sie zna i mi powie jaka to odmialna tawuly?

W moim małym ogródeczku - Dorota 12:43, 12 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anpi napisał(a)
Milutkie dla oka te przystrojone wianuszkii bukieciki,bardzo oryginalne!Ja na razie nie mam pomysłu na swój...
Dzięki za pochwały. Jest wiele możliwości na przystrojenie takiego wianka: szyszki, orzechy kasztany, żołędzie, kwiatostany traw. Szeroki wybór.



Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 12:38, 12 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
nicol21 napisał(a)
Janie,
wiesz może co to za klony mogą być? Ten młody po prostu swieci i razi tą swoją czerwienią, te drugie też dość ładnie świecą Te duże to podejrzewałabym Osakazuki, ale równie dobrze może to być 10 innych klonów, których nie znam.



Ewelia ,

trudno jest ze zdjęcia i po jednej fotce określić co tą są za odmiany kolonów bo aby dokonać pełnej weryfikacji tych okazów potrzebne są ujęcia z wybarwień wiosną i latem.
W ten czas mammy pełny obraz i można coś bardziej sprecyzować odmianę do której należą te okazy ale też można zapytać właścicieli posesji o tę informację to nam da wyczerpującą odpowiedż. Jeśli masz osobiście taką możliwość i dostęp do właścicieli tych ogrodów gdzie one rosną to zapytaj - bo sam jestem ciekaw.
Teraz to możemy tylko zgadywać jakie są to odmiany ale jeśli miałbym obstawiać i zgadywać hmm... to natych fotkach mogą być : acer palmatum 'Artropurbureum' albo "Bloodgood' może też być 'Fireglow', 'Emperor', 'Pixe' lub 'Pave Ollie' wspomniana przez Ciebie odmiana 'Osakazuki' również.


pozdrawiam
Jan
W moim małym ogródeczku - Dorota 12:37, 12 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale cudne I właściwie bez kosztowe. Jesteś niezwykle kreatywną osobą o niezwykle wysmakowanym i czułym zmyśle artystycznym Nie raz Ci już o tym pisałam
Dziękuję Sylwio. Lubię wykorzystywać to co znajdę w swoim ogródku, a jak jeszcze to się komuś podoba to mnie bardzo cieszy.




Jeżówka - Echinacea 12:30, 12 lis 2018


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Do góry
Proszę o pomoc dobrzy ludzie
Kupiłam tę odmianę Jeżówek w LM bez opisu w lipcu ze względu na pasujący kolor kwiatów. Jestem zachwycona, bo kwitnie jeszcze teraz. Ma około 50 cm. Wiecie co to za odmiana?... bo bardzo chcę jej dokupić więcej [na razie mam 5 krzaczków ]


...uDany ogród 12:16, 12 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Rumianka napisał(a)

Co oznacza ten rowek w trawniku?


Elisko to prowizoryczny rów odwadniający. Na wiosnę będziemy go pogłębiać, dorbiać odnogi żeby odwodnić cały teren. Chcemy też wreszcie zamontować rury drenarskie i zasypać całość żeby sobie nóg nie łamać...
Póki co zdaje egzamin ten rowek

Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 11:57, 12 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
Ewelina,

Jest to odmiana klona o pełnej nazwie - acer palmatum 'Shaina' którą wyhodowano w USA w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku i choć bardzo zbliżona wizualnie jest na pierwszy rzut oka do odmiany acer palmatum 'Skeeter's Broom' to rózni je zupełnie w inny sposób wybarwia się jesienią.
I tak klon 'Skeeter's Broom' wybariając się tworzy kolorem efekt płonącego krzewu - zaś klon 'Shaina' uzyskuje tonację wybarwiania się w kierunku szkarłatnym. Dodam jako ciekawostkę a zarazem dużym dla wielu osób zaskoczeniem będzie fakt, że do stworzenia odmiany klonu 'Shaina ' posłużyły dwie odmiany klona. Otóż tzw. "bazą wyjściową" był klon: acer palmatum 'Artropurpureum' i został on skrzyżowany z odmianą klona acer palmatum 'Bloodgood'.
I tak jak ktoś dobrze przyjrzy się tym dwom "bazowym " odmianom a popatrzy na efekt finalny jakim jest acer palmatum 'Shaina' - to powie wręcz że to jest nieprawdopodobne uzyskanie takiego efektu końcowego a poniżej przedstawiam fotki :

poniżej Acer palmatum "Shaina" ( Jesień )


a tutaj acer palmatum "Skeeter's Broom" ( Jesień )




... no nie będę się rozwodził teraz który z nich piękniejszym okazem jest - bo oba klony zasłużyły u mnie na uwagę po to aby zagościć na stałe w mojej kolekcji klonów na ogrodzie herbacianym - podkreślając jeszcze dosadniej klimat japoński tego skrawka ziemi.
Ewelino - dziękuję że zwróciłaś uwagę na tę odmianę gdyż oba okazy są tak mało spotykane w ogrodach lecz jeśli na nie traficie je w sprzedaży - to bardzo gorąco polecam je do nabycia


pozdrawiam
Jan
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 11:55, 12 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
No i jest zonk - Stardust się pomylił z deczka.. myslicie, że przeżyją zimę?

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 11:55, 12 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Voyage


Po daliach jeszcze chłodu nie widać

Pelaśki walczą

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 11:52, 12 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Liści coraz więcej

i kolorów na hortkach

Cherry fluff w limonkach, bez swoich różowości

i więcej suszków
'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 11:51, 12 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
Ewelina,

Jest to odmiana klona o pełnej nazwie - acer palmatum 'Shaina' którą wyhodowano w USA w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku i choć bardzo zbliżona wizualnie jest na pierwszy rzut oka do odmiany acer palmatum 'Skeeter's Broom' to rózni je zupełnie w inny sposób wybarwia się jesienią.
I tak klon 'Skeeter's Broom' wybariając się tworzy kolorem efekt płonącego krzewu - zaś klon 'Shaina' uzyskuje tonację wybarwiania się w kierunku szkarłatnym. Dodam jako ciekawostkę a zarazem dużym dla wielu osób zaskoczeniem będzie fakt, że do stworzenia odmiany klonu 'Shaina ' posłużyły dwie odmiany klona. Otóż tzw. "bazą wyjściową" był klon: acer palmatum 'Artropurpureum' i został on skrzyżowany z odmianą klona acer palmatum 'Bloodgood'.
I jak ktoś przyjrzy się tym dwom "bazowym " odmianom i popatrzy na efekt końcowy jakim jest acer palmatum 'Shaina' - to powie wręcz że to jest nieprawdopodobne uzyskanie takiego efektu końcowego a poniżej przedstawiam fotki :

poniżej Acer palmatum "Shaina" ( Jesień )


a tutaj acer palmatum "Skeeter's Broom" ( Jesień )



... no nie będę się rozwodził teraz który z nich piękniejszym okazem jest - bo oba klony zasłużyły u mnie na uwagę po to aby zagościć na stałe w mojej kolekcji klonów w ogrodzie herbacianym podkreślając - podkreślając jeszcze dosadniej klimat japoński tego skrawka ziemi.
Ewelino - dziękuję że zwróciłaś na te dwie odmiany uwagę, bo są to mało spotykane ale piękne okazy do których nabycia gorąco polecam


pozdrawiam
Jan







Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 11:50, 12 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Coraz więcej suchego w ogródku...

... przeplatanego kolorami

Lawendy kwitną mi bardzo nierówno - część dobrze ukwiecona, część ledwo kwitnie, hmm


Ogrodowe szaleństwo ... 11:35, 12 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry

Zoju ta część którą pokazałam na zdjęciach nie jest narażona na opad liści, tam uprzątnęłam suche badyle i w rogu koło kompostownika posadziłam czyściec wełnisty. Liście zbierałam z trawnika. Najwięcej liści mam na rabatach po drugiej stronie, od sąsiada który przy plucie ma wielką starą śliwę, kilka bzów i olbrzymią leszczynę. Większość lisci leży u mniej. Trochę ich wyzbierałam ale dużo zostało. Najgorsze jest to, ze na tych rabatach zaczęły rosnąć grzyby, a to chyba nie dobrze
Rano będąc na spacerze z Azą, wstąpiłam na działkę. Nie byłabym sobą gdybym nie pogrzebała w ziemi, chociaż troszkę.
Opielilam pół zojkowej rabaty


Jak tylko skończę pielic, obsypie rabatę korą.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies