Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

gobasia 15:23, 20 paź 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
ryska napisał(a)
Jolu moja ziemia wygląda jak popiół. Takie przesadzanki dobrze zrobiły rabatom, bo pierwsze co robiłam, to lałam po konewce wody do dołka
Nie pamiętam kiedy padał u nas deszcz.

Jutro montujemy płotek odgradzający przedogródek od podwórka i układamy chodniczek od podjazdu do kącika wypoczynkowego.
Od poniedziałku ma być brzydka pogoda a ja w takie pogody to chodzę jak zombi


no to się dzieje u Ciebie!

Wiosną to dopiero będzie ładnie
U mnie dziś juz brzydko ,mżawka i ciemno
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Anda 15:27, 20 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Czyli niedługo koniec remontu Mam nadzieję, że coś pokażesz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margarete 17:48, 20 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
I gaura cudna i pozostałe jesienne kwiaty piękne
A ta fotka z psiaczkiem i trawką jest rozczulająca
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
anka_ 21:38, 20 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Pospaceroałam Renatko po twoich włościach i znalazłam post jak bardzo zmieniło sie twoje oczko przez te lata. https://www.ogrodowisko.pl/watek/4684-podworkowa-rehabilitacja?page=366 Niesamowita różnica. U mnie nie takie znaczące zmiany, ale jak sobie przypomnę moje pierwsze oczko... Widoczna folia, fontanna na środku... a jak cieszyło...
Mogę cię prosić o fotkę twojej kaskady?

ryska napisał(a)
..Papryczki trzeba wydrążyć, sparzyć we wrzącej wodzie przez 5 minut, nadziać serkami: ...
Renatko czy te papryczki to ostre czy słodkie?

ryska napisał(a)
Żurawina w tym roku obrodziła.

Jaką masz odmianę i ile sztuk? I na jakim stanowisku rośnie?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
ryska 15:20, 21 paź 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Napia napisał(a)
Pashminę będę podziwiać u Ciebie. Różom na razie powiedziałam "stop", bo nie mam dla nich miejsca.
Ciekawa jestem efektu Waszego przemeblowania


Dokupiłam 5 sztuk, bo ta jedna z zeszłego roku mnie zachwyciła.
Posadziłam w nóżki Krakowiakom zamiast rozplenić Hameln i hortensji Bobo.
Teraz mam tam: 5 Krakowiaków, 5 Pashmin, 5 Diamond Eyes i do tego kukliki, krwawniki, liatry i molinia Variegata. Sama jestem ciekawa tej kombinacji

Rozplenice poszły na różankę a hortensje do skrzyni warzywnej(póki co).


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 15:33, 21 paź 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
marba napisał(a)
Renatko, fajnie, że remont dobiega końca, teraz pozostaje tylko cieszyć oko efektem.
U mnie też ziemia sucha jak popiół, dziwię się że cokolwiek chce tu rosnąć. Ale, o dziwo, chce, niektóre rośliny radzą sobie nawet całkiem dobrze.
Macham.


Fajnie teraz jeszcze płot od strony sąsiada i nowa folia w oczku z takich grubszych prac. Pewnie na wiosnę...
Przesadzałam rośliny w sierpniowe upały do skrzyń warzywnych, teraz część wróciła na rabatki. Myślałam, że nic z nich nie będzie ale np. róże Lovely Fairy czy Mary Rose wypuściły mnóstwo korzonków włosowych. Mają siłę przetrwania
Odmachuję
Kwitną na całego.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 15:39, 21 paź 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
gobasia napisał(a)


no to się dzieje u Ciebie!

Wiosną to dopiero będzie ładnie
U mnie dziś juz brzydko ,mżawka i ciemno


Hej Basiu, dawno Cię nie było. Miło, że zajrzałaś
Mam nadzieję, że roślinki się wiosną odliczą, zwłaszcza trawy i cebulowe.
Za trzy lata latem powinno być już ładnie
Z pogodami na tę stronę to już tak będzie...byle do stycznia.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 15:49, 21 paź 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Anda napisał(a)
Czyli niedługo koniec remontu Mam nadzieję, że coś pokażesz



Pokazuję dziś ziemie odzyskane. Wcześniej miałam tam składzik doniczek pod stoliczkiem na którym stały siewki. W tle widać okienko od piwnicy.
Na chwilę obecną jej nie wykorzystujemy ale ma potencjał.

Przeniosłam tu: trzcinnika krótkowłosego, Queen of Sweden, rozchodniki okazałe i pysznogłówkę Kardinal.



____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 15:53, 21 paź 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Margarete napisał(a)
I gaura cudna i pozostałe jesienne kwiaty piękne
A ta fotka z psiaczkiem i trawką jest rozczulająca


Dziękuję Małgosiu
Taa piesio wszędzie wlezie...dzisiaj chciał zostać kierowcą
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 16:12, 21 paź 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
anka_ napisał(a)
Pospaceroałam Renatko po twoich włościach i znalazłam post jak bardzo zmieniło sie twoje oczko przez te lata. https://www.ogrodowisko.pl/watek/4684-podworkowa-rehabilitacja?page=366 Niesamowita różnica. U mnie nie takie znaczące zmiany, ale jak sobie przypomnę moje pierwsze oczko... Widoczna folia, fontanna na środku... a jak cieszyło...
Mogę cię prosić o fotkę twojej kaskady?

Renatko czy te papryczki to ostre czy słodkie?


Jaką masz odmianę i ile sztuk? I na jakim stanowisku rośnie?


A moja niebieska folia Aż razi po oczach jak się fotki ogląda. A teraz chcę tak poprawić oczko, żeby nawet fragmentu czarnej folii nie było widać.
Kaskada w 2016 jeszcze widoczna

...i dziś to samo miejsce.


Papryczki są ostre a żurawina marki żurawina Rośnie na podwyższonej rabacie, ziemia to glina i torf kwaśny, obok rosną borówki i te mają też pod siebie ziemię. Podlewam je bardzo często. Stanowisko niby południowe ale zacieniają drzewa sąsiada. Więc słońce mają wschodnie i zachodnie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies