Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Małymi krokami-Ogród Wioli 18:20, 11 lis 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)

Tego niwaki uformowałam sama.
Dostałam od mamy takiego krzaka,wyciełam co niektóre gałęzie a resztę przywiązałam do pnia sznurkami...i tak powstały fajny niwaki ,nie jest szlachetny,bo to jest jakiś jałowiec,ale mi się podoba
2016 i 2018



To powiem Ci, że super!
Super Ci wyszedł i świetnie się prezentuje.
Przez te dwa lata pięknie się chmurki zagęściły.
Niwaki są bardzo drogie, latem są bardziej tłem ale od jesieni do wiosny to piękne pierwszoplanowe rzeźby ogrodowe.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:10, 11 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Próbowałam sobie wyobrazić jak to będzie, kiedy wiąz podrośnie. Teraz zachwycam się górą i jego liśćmi.



Ale nadejdzie taki dzień, kiedy i jego nóżki też będą mi się podobać.



Zakątek berberysowo- trawiasty wciąż w ciepłych barwach. Na berberysach świecą teraz głównie owoce. Piękny miodowy odcień mają listki tawuły japońskiej.







Do poidełka trzeba wciąż dolewać wody. Ptaki bardzo chętnie z niego korzystają.

Kłopoty - problemy z trawnikiem 18:09, 11 lis 2018

Dołączył: 11 lis 2018
Posty: 4
Do góry
Witam
W tym roku zakładany trawnik siewnik walec nawóz , początek super zielono ciemna bardzo szybko rosła. Przedstawiam zdjęcie w listopadzie jak wygląda trawnik masakra jakaś pas zielony wygląda tylko przy domku, cała reszta to żółta , suche plamy, i koniczyna rośnie. Mam cząstkami zmutowaną trawę (bardzo grube pęki) nie wiem już jak mam z tym walczyć zastanawiam się czy na wiosnę nie zerwać tego i posiać nowe.
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 17:59, 11 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Agania napisał(a)
LA też bardzo bardzo mi podoba, wiosną będę szukać, gdzie swoją zakupiłaś i skąd masz swoje róże Kasiu?


Mam tę różyczkę z 2 źródeł, z hyz..ie i florib. Kupowałam też róże w rozeogr.. i roz..shop Z tej ostatniej szkółki dopiero teraz jesienią zamawiałam, więc dopiero w nadchodzącym sezonie coś więcej o różach od nich napiszę. Ale sadzonki na oko w miarę przyszły, choć szału też nie było - jak widziałam na innych wątkach jakie niektórzy sadzonki mega podostawali, to trochę mnie zazdrość zżerała A moze to tylko na zdjęciach tak wychodzi i moje też były niezłe? Nie wiem, nie sfociłam

A przy okazji pokażę Ci początki mojego kącika z dodatkami jakie kiedyś sprzedawałam, o którym wspomniałam w Twoim wątku na widok wnętrza kwiaciarni, którą masz u siebie w okolicy.

potem było wszystkiego więcej, fajnie w sezonie swiatecznym, gdy stała choinka ale tych fotek nie mogę znaleźć
To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:56, 11 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Zakwitła Kimono. A ta jeżówka chyba nie wie, że pod koniec tygodnia będzie już mrozik.





Obiecujące pączki kaliny angielskiej.



Oczary kończą kwitnienie, z katalp zleciały ostatnie liście.



Ogród potrzebny... „na już” ;) 17:53, 11 lis 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Do góry
Cześć dziewczyny
Chciałabym szybciej ale... no nie da się, trochę więcej czasu mam tylko rano.
Toszko, obiecuję podgonić i puszczę dwa, może nawet trzy odcinki
Kwiatek z dziś dla Was
To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:49, 11 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
To miał być radosny dzień...Łysi panowie ponownie go zbrukali. Widać w dzieciństwie nie mieli zbyt wielu okazji na kontakt z przyrodą. Bo gdyby tak poprzytulali się do brzóz, to pewnie spadłby im poziom agresji


Dzięki pomysłowi Pszenicznej Agatki pnie brzózek aż lśnią bielą.
Jadalny dereń wciąż ulistniony.
Miejsca pod brzozami zadarniłam tojeścią rozesłaną, rogownicą i dąbrówką. Konkurencję wygra chyba tojeść.


Flaviramea w zimozielonej kosmatce.



front brzozowej- dosadzone tu bukszpany dobrze dopełniają nasadzenia w okresie bezlistnym. Jest na czym zawiesić oko.



W okresie bezlistnym ozdobą może być kora drzew. Na zdjęciu klon ściętoliostny.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:34, 11 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Lucy, Kasiu, Agato dziękuję za miłe słowa.





Jesienne owoce.




Ogród w mieście-ogrodzie 17:27, 11 lis 2018


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Do góry
anka_ napisał(a)
Kurczę Andrzeju, wiesz jak ja zazdroszczę ci tego wjazdu.



Nie mam bladego pojęcia

anka_ napisał(a)
Kurczę Andrzeju, wiesz jak ja zazdroszczę ci tego wjazdu.


Co to za roślinka po lewej stronie?


To żurawka "Milan", oprócz niej w bukiecie kłosowiec, rdest, naparstnica, lobelia, koniczyna i gaura
...uDany ogród 17:19, 11 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry






zachód słońca był równie cudowny jak wschód

...uDany ogród 17:12, 11 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Dzisiaj ten świąteczny dzień, rozpoczął się cudownym wschodem słońca



lenistwo pełną gębą

W ogrodzie totalny spokój





...uDany ogród 17:06, 11 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
pestka56 napisał(a)
Żebyś wiedziała jak się nagimnastykowałam z ustawianiem ostrości. To moje g...ko Olympus nie chwyta ostro takich małych elementów i grymasi jak przysunąć się za blisko. Po prostu karuzela z przeszkodami

U nas dziś cały dzień mglisty znowu, ale wieczorem powiał leciutki wiaterek, więc może jutro będzie słońce. Na szczęście są twoje zdjęcia, bo inaczej smutno by było.

Mgło to dziwne zjawisko jeśli chodzi o przenikanie światła. Niektóre kolory aż szczypią w oczy np. taka sobie Spartyna grzebieniasta



Kasiu, ale warto było trochę się namęczyć bo wyszła bardzo ładna, jesienna fotka
U nas dzisiaj cudowna pogoda jak przystało na takie huczne święto.
Dzień mamy leniwy i nic nie robimy, dopiero przed momentem wróciłam z obchodu ogrodu.
Zawiozłam Dużego do kościoła, w liceum chodzi w poczcie sztandarowym i dzisiaj musiał się stawić na uroczystościach.

Mgła jest przepięknym zjawiskiem, choć dla kierowców dość uciążliwym...
pięknie ją uchwyciłaś w swoim ogrodzie!

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 17:06, 11 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry




Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 17:03, 11 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry



Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 16:57, 11 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Remont elewacji garażu ma się ku końcowi. Jedynym problemem jaki został do rozwiązania to zniszczone cokoły. Są mocno ukruszone. Wymyśliłam żeby je zakryć, wybuduję takie donice na pnącza

https://pin.it/a2c4unu5i2zknj
Zaizolowałabym te cokoły przeciwwilgociowo i postawiłam długie donice z takich betonowych obrzeży wys. 30 cm
[]
Donice stałyby na podbudowie z grysu, czy 30 cm ziemi wystarczy na dobre zimowanie pnączy? I jakie pnącze na zachodnią ścianę byłoby najlepsze?
Na północną chyba tylko bluszcz?
Mam zdjęcie jeszcze z tynkowania i tu widać te niskie brzydkie cokoły
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 16:50, 11 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Ozzy...wygonił się po ogrodzie i pięknie pozował



Ogród w mieście-ogrodzie 16:48, 11 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Kurczę Andrzeju, wiesz jak ja zazdroszczę ci tego wjazdu.


Co to za roślinka po lewej stronie?
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 16:45, 11 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Moja jedyna brzoza Doorenbos


stare wrzosowisko


Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 16:34, 11 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Nowe góry, dziury i korytarze w trawniku...wciąż mam wielkie szkody w najbliższej tarasowej okolicy



Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 16:31, 11 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Sesja z Ozzym




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies