To powiem Ci, że super!
Super Ci wyszedł i świetnie się prezentuje.
Przez te dwa lata pięknie się chmurki zagęściły.
Niwaki są bardzo drogie, latem są bardziej tłem ale od jesieni do wiosny to piękne pierwszoplanowe rzeźby ogrodowe.
Próbowałam sobie wyobrazić jak to będzie, kiedy wiąz podrośnie. Teraz zachwycam się górą i jego liśćmi.
Ale nadejdzie taki dzień, kiedy i jego nóżki też będą mi się podobać.
Zakątek berberysowo- trawiasty wciąż w ciepłych barwach. Na berberysach świecą teraz głównie owoce. Piękny miodowy odcień mają listki tawuły japońskiej.
Do poidełka trzeba wciąż dolewać wody. Ptaki bardzo chętnie z niego korzystają.
Witam
W tym roku zakładany trawnik siewnik walec nawóz , początek super zielono ciemna bardzo szybko rosła. Przedstawiam zdjęcie w listopadzie jak wygląda trawnik masakra jakaś pas zielony wygląda tylko przy domku, cała reszta to żółta , suche plamy, i koniczyna rośnie. Mam cząstkami zmutowaną trawę (bardzo grube pęki) nie wiem już jak mam z tym walczyć zastanawiam się czy na wiosnę nie zerwać tego i posiać nowe.
Mam tę różyczkę z 2 źródeł, z hyz..ie i florib. Kupowałam też róże w rozeogr.. i roz..shop Z tej ostatniej szkółki dopiero teraz jesienią zamawiałam, więc dopiero w nadchodzącym sezonie coś więcej o różach od nich napiszę. Ale sadzonki na oko w miarę przyszły, choć szału też nie było - jak widziałam na innych wątkach jakie niektórzy sadzonki mega podostawali, to trochę mnie zazdrość zżerała A moze to tylko na zdjęciach tak wychodzi i moje też były niezłe? Nie wiem, nie sfociłam
A przy okazji pokażę Ci początki mojego kącika z dodatkami jakie kiedyś sprzedawałam, o którym wspomniałam w Twoim wątku na widok wnętrza kwiaciarni, którą masz u siebie w okolicy.
potem było wszystkiego więcej, fajnie w sezonie swiatecznym, gdy stała choinka ale tych fotek nie mogę znaleźć
Cześć dziewczyny
Chciałabym szybciej ale... no nie da się, trochę więcej czasu mam tylko rano.
Toszko, obiecuję podgonić i puszczę dwa, może nawet trzy odcinki
Kwiatek z dziś dla Was
To miał być radosny dzień...Łysi panowie ponownie go zbrukali. Widać w dzieciństwie nie mieli zbyt wielu okazji na kontakt z przyrodą. Bo gdyby tak poprzytulali się do brzóz, to pewnie spadłby im poziom agresji
Dzięki pomysłowi Pszenicznej Agatki pnie brzózek aż lśnią bielą.
Jadalny dereń wciąż ulistniony.
Miejsca pod brzozami zadarniłam tojeścią rozesłaną, rogownicą i dąbrówką. Konkurencję wygra chyba tojeść.
Flaviramea w zimozielonej kosmatce.
front brzozowej- dosadzone tu bukszpany dobrze dopełniają nasadzenia w okresie bezlistnym. Jest na czym zawiesić oko.
W okresie bezlistnym ozdobą może być kora drzew. Na zdjęciu klon ściętoliostny.
Kasiu, ale warto było trochę się namęczyć bo wyszła bardzo ładna, jesienna fotka
U nas dzisiaj cudowna pogoda jak przystało na takie huczne święto.
Dzień mamy leniwy i nic nie robimy, dopiero przed momentem wróciłam z obchodu ogrodu.
Zawiozłam Dużego do kościoła, w liceum chodzi w poczcie sztandarowym i dzisiaj musiał się stawić na uroczystościach.
Mgła jest przepięknym zjawiskiem, choć dla kierowców dość uciążliwym...
pięknie ją uchwyciłaś w swoim ogrodzie!
Remont elewacji garażu ma się ku końcowi. Jedynym problemem jaki został do rozwiązania to zniszczone cokoły. Są mocno ukruszone. Wymyśliłam żeby je zakryć, wybuduję takie donice na pnącza
https://pin.it/a2c4unu5i2zknj
Zaizolowałabym te cokoły przeciwwilgociowo i postawiłam długie donice z takich betonowych obrzeży wys. 30 cm
[]
Donice stałyby na podbudowie z grysu, czy 30 cm ziemi wystarczy na dobre zimowanie pnączy? I jakie pnącze na zachodnią ścianę byłoby najlepsze?
Na północną chyba tylko bluszcz?
Mam zdjęcie jeszcze z tynkowania i tu widać te niskie brzydkie cokoły