Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 11:28, 07 gru 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasya napisał(a)
Ale masz piekne różnorodne ptaszęta

A kot juz czeka na rybki ?
Wiesz Kasiu, różnorodność w przyrodzie jest wskazana A ta ptasia cieszy szczególnie. Ale jeszcze czekam na niektórych zimowych lokatorów np zięby. A może coś nowego się trafi?
Z kotem i rybkami to sama jestem ciekawa jak będzie. Miałam kocicę co ponad 2 kg okazy ze stawu sąsiada za ogon przyciągała na taras.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Aniu co to za jabłoneczka, podobna do mojej.
Bo taka sama Ola

Kawa napisał(a)
Ania cudne te twoje foty
u mnie karma i karmnik w domu jeszcze bo wracam już ciemną nocą
ale jest nadzieja że jutro powieszę i wreszcie nakarmię biedne ptaszyska
Moje karmione już od dłuższego czasu, bo głośno się upominały. Jak ostatnio z córą do szpitala jechałam to o 4 po ciemku napełniałam przed wyjazdem karmniki. Mój eM się ze mnie nabijał...

mikina34 napisał(a)
U mnie tez jakieś wygłodzone mocno, bo rąbią słonecznik na potęgę na razie mnóstwo mazurków i sikorek wszelkiej maści. Jutro zawieszę kolejny karmnik żeby się nie tłukły ze sobą

Chciałabym mieć tak ponuro Aniu co to za roślinka?
Z ilością karmy jaka idzie w tym roku to jakaś masakra. A przecież nie ma dużych mrozów. Dobrze, że u mojego Pana Ziarenkowego tanio wychodzi bo bym z torbami poszła. U mnie mają 3 karmniki plus to co wysypuję na ziemię dla bażantów. No i kule tłuszczowe i słoninka jak jest na minusie. Mimo wszystko potrafią się kłócić, bo jakiś egzemplarz się trafi co wszystko chce dla siebie.
Roślinka na zdjęciu to cypryśnik błotny. Cudeńko. A te W Bolestraszycach... ach...
A co do kolorków w zimie to powiem ci Moniu, że siedzę i robię listę owocujących do kupienia na wiosnę. Tak więc przybędą śnieguliczki, irgi, jabłonie ozdobne, jarzęby.


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anabuko1 21:12, 07 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
anka_ napisał(a)
Dzięki Elu. Niezmiennie mnie zachwyca jaki cuda przyroda potrafi robić. Choć niestety nie do końca potrafię oddać to na fotkach.

Oczko służy kotom za lodowisko...


Mam nadzieję Gosiu, że moje tegoroczne nasadzenia przetrwają zimę i na wiosnę będę mogła się pokusić o nieci szersze kadry...


Bidula na lodzie siedzi .Ale pozuje ładnie
Trawy piękne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:15, 07 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
anka_ napisał(a)
Niestety Aniu nie mam takiego talentu do fotografii jak np Muszelka, ale na moje potrzeby ujdzie.

Dzisiejszy mikołajkowy dzień przywitał mgłami ... buro i ponuro...









No co Ty tu Andzia bajdurzysz.!
Takie piękne zdjęcia zrobiłaś i nie masz talentu. To są śliczne foty
Te rude listki czy też gałązki co to za roślina ?
Paporoc ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:17, 07 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
anka_ napisał(a)
U Was tek takie żarte w tym roku ptaki? Idzie już drugi worek słonecznika... nie licząc dodatków.









I wśród ptaków zdarzają się krzykacze...
.
No za darmo to by Ci nie pozowaly.
A tak za te ziarna słonecznika to masz piękne ptasie kadry
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
jolanka 21:48, 07 gru 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16467
Ale już masz różności ptaszane, u mnie jeszcze wszystkie się nie zameldowały
Ja też nie mogę nadążyć z dosypywaniem ziarna, jakieś motorki mają w tych kuperkach
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Aurelllia 23:03, 07 gru 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Śliczne, mroźne zdjęcia U mnie też ptaków sporo przy karmnikach, ale głównie sikorki i wróble
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Toszka 09:44, 08 gru 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U mnie także od końca października karmy dla ptaszyn idzieeee!
Zwłaszcza od czasu jak niewiele dalszy sąsiad "prześwietlił" swój ogród z drzew i krzaków. Pola za nami też zostały "oczyszczone" z młodych brzózek, ale także z dzikich róż, jarząbów i innych. No i cała ptasia czereda u mnie zaczęła się stołować.

Wczoraj natomiast oglądałam program poświęcony dokarmianiu ptaków i zezłościłam się na siebie, że wiśniowe pestki z drylowania wyrzuciłam na kompost... a było wysuszyć i do karmnika teraz wrzucać - podobno uwielbiają wszelkie grubodzioby.
Tak więc na przyszły rok wiem co mam robić. I nie tylko dyniowe pestki zbierać (nawiasem mówiąc schodzą jak świeże bułeczki), ale także pestki wiśni i czereśni.

No i wychodzi na to, że będę musiała jednak orzechów włoskich nałupać...ale wyłuskiwać ptaszki będą już same
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ElzbietaFranka 19:43, 08 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Anka zobacz na priv.

A moje ptaki zastrajkowały i nasion słonecznika nie jedzą za to słonina w ciągu tygodnia obdziobana.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rumianka 20:46, 08 gru 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10270
anka_ napisał(a)


I wśród ptaków zdarzają się krzykacze...

Od razu widać kto tu rządzi...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anka_ 14:33, 09 gru 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
anabuko1 napisał(a)
Bidula na lodzie siedzi .Ale pozuje ładnie
Trawy piękne
Aniu nie wiem co te moje futrzaki tak do oczka ciągnie. Jak było nie zamarznięte to traktowały je jak wodopój- woda z miseczki nie smakowała.

anabuko1 napisał(a)
Te rude listki czy też gałązki co to za roślina ?
Paporoc ??
Aniu to cypryśnik błotny.

jolanka napisał(a)
Ale już masz różności ptaszane, u mnie jeszcze wszystkie się nie zameldowały
Ja też nie mogę nadążyć z dosypywaniem ziarna, jakieś motorki mają w tych kuperkach
Jolu u mnie też nie wszystkie się jeszcze zameldowały. Czekam chociażby na zięby. A z ziarnem to jakaś masakra. U mnie poszło już ok 40 kg, a jeszcze połowy grudnia nie ma. Ale fakt- w tym roku ilości hurtowe ptactwa.

Aurelllia napisał(a)
Śliczne, mroźne zdjęcia U mnie też ptaków sporo przy karmnikach, ale głównie sikorki i wróble
Aurelio u mnie też głównie sikory (mam 3 gatunki) i mazurki. Wróbli niestety u siebie nie widziałam. No i dzwońców w tym roku sporo. Kosy i kwiczoły narazie pojedyncze sztuki. No i na zięby czekam.


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies