Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Wianki, dekoracje wyłącznie na Boże Narodzenie 08:06, 12 lis 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
To ja zacznę pokazywać już swoje szyszki malowane na złoty i srebrny kolor na choinkę na rok następny 2018/2019.wezwana przez Elę .

Szyszki są z własnej hodowli to himaljka ma takie duże szyszki .
Ogród z widokiem na jezioro 08:02, 12 lis 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
Basilikum napisał(a)
piekne widoki listopadowe u Ciebie mam nadzieje, ze wnuczkowie grzeczni byli u mnie ostrozka tez w pakach, truskawki jeszcze mam powariowaly rosliny

Dubelek

Połowa działki - czyli mam powoli dość 07:42, 12 lis 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Zawitka tez wesolego swieta. Jestem po dlugim spacerze z samego rana wiec ledwo zipie.
Pokaz sosenke himalajska. Szyszki zbieraj i podkladaj pod kwasoluby.



Te szyszki są tak duże że nie nadają się do podkładanie a do wieszania na choinkę Jak się rozwiną to są duże jak pięść ;d Maluję je na srebrno i złoto i są na choince ;d Po prostu zastępują bombki Zaraz zrobię zdjęcia to wkleję ;d

Zdjęcia szyszek wstawiłam w dekoracjach świątecznych .[

A tu jest owa himalajka.


Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 07:27, 12 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12202
Do góry
Janie,
wiesz może co to za klony mogą być? Ten młody po prostu swieci i razi tą swoją czerwienią, te drugie też dość ładnie świecą Te duże to podejrzewałabym Osakazuki, ale równie dobrze może to być 10 innych klonów, których nie znam.

Ogrodowe szaleństwo ... 23:48, 11 lis 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Do góry
Nowalijka napisał(a)
Planuję zrobić (jak co roku) spis nasion, które zebrałam z działki. Zrobię z podziałem, jakie kiedy wysiać. Myślę, ze ułatwi mi to wiosenne rozpoczęcie sezonuWczoraj byłam na działce, trochę ogarnęłam ale tonę w workach z liśćmi
Kompostowy "przepych"


"Ogarnięta " rabatka



Na ostatnich zdjęciach jako obwodka rośnie trzmielina w dwóch rzędach (dwa kolory). Chciałabym zacząć ją formować na mimi żywopłot ale nie wiem jak za to się wziąć. Moze ktoś z was to robił, poproszę o wskazówki. Czy powinnam zaplątać odrosty, a może dać im jakiś stelaż....?



Chętnie przyjmę nadmiar liści. Mam malo, a bardzo fajnie robią ziemię. I lubię zapach gnijących....

...uDany ogród 23:32, 11 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
dana1s napisał(a)


Kasiu totalne lenistwo, wzorowałam się na nim


Krótko mówiąc- leżing
Dwa ogrody 23:29, 11 lis 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
z pozdrowieniami dla zaglądających



Ogródek z futrzakami i kamieniami 23:29, 11 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Do góry
W tym roku do konca z bólem serca wywaliłam wiekszośc obwódek z zawciąga , juz wczesniejsze lata mi chorował, chyba jakis grzyb i w sumie bardziej straszył , podmieniłam na trawy , podobny los spotkał frostety, uwielbiam je ale na siłę nie będę juz sadzić roslin , które nie chcą u mnie rosnąć .





Dwa ogrody 23:26, 11 lis 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry




ostatnie dwa tygodnie były bardzo intensywne
Ogródek z futrzakami i kamieniami 23:22, 11 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Do góry



Ogródek z futrzakami i kamieniami 23:20, 11 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Do góry
Zaszalałam tej jesieni z cebulowymi, najpierw zamówiłam troche , potem jeszcze kilka a potem to popłynełam i wsadziłam ponad 600 cebulek .
to ostatnia próba i jesli nawet część zjedzą nornice, to liczę na przyzwoity efekt wiosna , a jak nie to sie pogniewam na cebulowe i juz .

kilka listopadowych fotek




Dwa ogrody 23:19, 11 lis 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
przebarwiają się hortensje ogrodowe

bodziszek korzeniasty sadzony ubiegłej jesieni, chyba muszę go stąd zabrać, bo zjadł ID, pojedzie do Mireczki


dzisiejsze róże





Ogródek z futrzakami i kamieniami 23:15, 11 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Do góry
Postaram sie odpowiedziec , jak cos mi umknie to przepraszam i proszę dopytac.

* jeżówka - wiekszość mam tych zwykłych , same sie sieją i wyrastają w to innych miejscach .

* towarzystwo róż , generalnie było wiecej bylin , ale nie wszystkie dały radę na mojej słabej ziemi, albo zbyt krótko cieszyły oko . głównie mam szałwie, kocimiętki , lawendy , perowskie, bodziszki , jarzmianki , zurawki , kilka floksów , czyściec i trawy

* powojniki , głównie włoskie , najbardziej popularne i jakoś dają radę

* Tereskę zawsze będę polecać , z Baronesse tworzy duet idealny , nadal mi kwitną obydwie , choć rosną zdecydowanie wieksze niz podają , zwłaszcza Tereska

* Lavender Ice - osobiscie uwielbiam tę róże , jest mała , moze szybkością wzrostu nie porywa ale jak zakwitnie to z rozmachem , ja mam posadzone 3 razem i jest efekt, uwielbia słońce , miałam jedną w półcieniu i zdecydowanie jej to nie pasowało , bardzo długo trzyma kwiat , zdrowa .

* Lato , o dziwo rózom zbytnio nie zaszkodziło , rosły , kwitły , choć niektóre soro plam złapały . zdecydowanie gorzej w tym sezonie wygladały hortensje .


kilka letnich migawek




Dwa ogrody 23:08, 11 lis 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
resztki jabłuszek na młodych Golden Hornet

i Adirondack

rdest

knautia

Dwa ogrody 23:05, 11 lis 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
wiosenny zawilec

jeżówki dawno pościnane, ale trafiają się pojedyncze


a len kolorem przypomina mekonopsy?
Ogrodowe kreacje 23:03, 11 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Moje, skromne, małe leśne klimaty, tutaj liści nie wygrabiam na zimę, zostają, żeby mogły biedronki zimować, albo jeże zwabiać




Dwa ogrody 23:01, 11 lis 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
buki już zrudziały poza jednym, a wczorajsze fotki nie zapowiadają zimy
chryzantemy zimowały już raz, w pąku bordowe, w pełni rozkwitu złotorude


przywrotniki

ciemierniki martwią mnie młodymi przyrostami

Kiedyś będzie tu ogród 23:00, 11 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Lodzia napisał(a)
Super fotka, jak żywa. Bardzo pasuje pod Twój awatar
Dziękuję Lodziu, choć nie przyszłoby mi do głowy dopasowywać trawy do awataru. Ale Barona uwielbiam za ten jego kolorek. Ciekawe jak przetrzyma zimę.

Mary napisał(a)
Piękne pąki. I widzę, że szarego anioła stróża już też ma.
Pąki cudowne i ta ilość... Ciekawe tylko Marysiu jak ten delikwent przezimuje na moim wygwizdowie. Jak się sprawdzi to dokupię w przyszłym roku. A szary anioł stróż ma jeszcze trójkę współtowarzyszy. I potrafią dać się we znaki

tulucy napisał(a)
Też mi się wydaje, że gąsieniczki to "lepsze" zło. Swoją drogą, tępimy wszelkie gąsienice... A ciekawe, co by z nich wyrosło...
Zdecydowanie lepsze zielone gąsieniczki niż opuchlaki. Ale co do tępienia wszystkich to absolutnie się nie zgodzę. Niektóre są u mnie pod specjalną ochroną i mają pewne rewiry tylko dla siebie.
Bo jak można unicestwić choćby taką piękność:


wiedząc, że jeszcze większa piękność z tego 'wyrośnie'.




Toszka napisał(a)
Też obstawiam zielonych kosmitów. Na opuchlaki liście są za mało koronkowe, a "kosmici" wyżerają liście do głównego nerwu. Dziś zobaczyłam na kilku orlikach takie same wżery...jeszcze 3 dni temu nic nie było.

Aniu, posadziłaś już Debutante? Jak korzenie?
Zieloni kosmici to ta lepsza wersja. A co do sadzenia to weź mnie Kobieto nie denerwuj- wiesz, że w innym zielsku siedzę.
Ogrodowe kreacje 22:59, 11 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Widaż z tyłu, że jak liście z grabu opadną, to nie ma tła zupełnie i dlatego na wiosnę, niestety słabe, rzadkie sosny powiedzą papa, a w ich miejsce pójdzie szpaler z brabantów albo smaragdów, żeby tło było całoroczne


Ogródek z futrzakami i kamieniami 22:55, 11 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Do góry
Korzystając z chwili wolnego , witam po długiej przerwie zdjeciem z ostatniego dnia pazdziernika



U nas ok, tylko czas pędzi jak szalony .


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies