Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina 13:40, 11 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina 13:38, 11 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina 13:33, 11 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina 13:28, 11 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina 13:25, 11 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina 13:21, 11 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry



maliny prosto z krzaka jeszcze zajadamy

Ranczo Szmaragdowa Dolina 13:16, 11 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry




Ranczo Szmaragdowa Dolina 13:13, 11 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry
linię brzegową skryły suchodrzewy




Ranczo Szmaragdowa Dolina 13:09, 11 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry
Nawet fiołki się przebarwiły na żółto



Osiedlowy ogródek 13:07, 11 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Kokesz napisał(a)


Przed lawendą posadziłam seslerię jesienną z tyłu wysokie żółte liliowce.
Przed nią będą na wiosną tulipany a później chyba jeżówki?






Do lawendy dosadziłabym jakieś bordowe Sedum. Nie musiałabyś wtedy prawie wcale podlewać

Ranczo Szmaragdowa Dolina 13:07, 11 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry




Osiedlowy ogródek 13:06, 11 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Jako wypełniacz na rabacie, tak, żeby nie było widać ziemi mogłabyś posadzić w słonecznych miejscach Calamintha nepeta. Jest odmiana pachnąca, nie pamiętam nazwy.

Kokesz napisał(a)


Czy przesunąć seslerię skalną do przodu i za nimi posadzić tulipany?
Coś jeszcze dać na przód,żeby liście tulipanów nie straszyły po zaschnięciu?
Mam ukorzenione sadzonki bukszpanów,jakąś obwódkę dać,tylko gdzie?








Tak, stanowczo na przód dać seslerie. Tylko nie jestem pewna czy teraz na przesadzanie jej nie jest za późno.
Liście tulipanów może zasłonić bergenia lub żurawki.
Bukszpanów w dobie ćmy chybabym już nie sadziła.


Ranczo Szmaragdowa Dolina 13:02, 11 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina 13:00, 11 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry



Ogród w mieście-ogrodzie 12:34, 11 lis 2018


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Do góry
Moja ostoja 12:26, 11 lis 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
gosika67 napisał(a)
Krzewuszki też u mnie całe w liściach i biała kwitnie.
U znajomych magnolia ma pąki, zmarznie i nie będzie kwiatów wiosną.Anomalia pogodowe. Co to za dziadostwo ta ćma, też mam bukszpany i to taki porządny stary żywopłot.


Goniu, bukszpanów strzeż, jak oka. Ćmy nie potrzebują dużo czasu, żeby zniszczyć dorodne krzewy.

Z powodu anomalii roślinki poszalały. Ruszyły nawet ciemierniki

Moja ostoja 12:22, 11 lis 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Kasiu, moja Giardina też tak szaleje, głównie latem, wtedy ma największe przyrosty. Często mam dylemat, jak ją utrzymać w ryzach.
A to moje Variegatusy. Rosnące w słońcu zakwitły, a te mające więcej cienia sa jeszcze w letnich barwach.


Pozdrawiam
Ogród Małej Mi 2017 12:16, 11 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Mala_Mi napisał(a)


Wypowiedziałam wojnę fiołkom.. zarastają mi ogród Masakra.. troche innych wszędobylskich też wywalam..

Dobranoc.. jutro pokaże krater po jałowcu, a może dopiero jak coś tam posadzę?? Mam dwa kiścienie i wrzosce i wrzosy.. przygotowałam kiedyś pod wrzosowisko wiec niech tak zostanie.



A ja właśnie tej jesieni tez wywalilam moje fijoly
Trochę szkoda bo na wiosnę ładne i całe lato tez...ale za bardzo się rozrastają i za duzo miejsca zajęły
Ogród w remoncie 12:04, 11 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Toszka napisał(a)
Berberysa pod drzewem owocowym bym nie dawała. Czarna plamistość

Daj dwie kule cisowe, lekko nachodzące na siebie...wiem, wiem...przy maluszkach ciężko to sobie wyobrazić.
Masz do wyboru - albo dwa takie same zielone cisy, albo jeden zielony, a drugi żółty.


Tylko jak je ustawić? Z trójką jakoś mi to pasowało a jakby miały by być dwa?
Różaneczniki - choroby i szkodniki 12:02, 11 lis 2018


Dołączył: 01 cze 2018
Posty: 53
Do góry
Dzień dobry,

proszę o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny pojawiających się zmian na liściach. Czy jest to skutek przypalenia prze słońce czy może jakaś choroba grzybowa?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies