Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Połowa działki - czyli mam powoli dość 07:38, 05 lis 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry



Aniu podglądałam Ciebi i takie mi wyszły zdjęcia
Połowa działki - czyli mam powoli dość 07:37, 05 lis 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry


Trawiszcza."d"d
Bylinowa łąka 00:31, 05 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Zdjęcia robione po południu, ale wydaje się że później. Drzewa już prawie bez liści. Zaczęłam zbierać do worków liście na kompost, ale nie skończyłam.


W mojej glinie teraz niewiele można zrobić. Jest za mokro na przekopywanie, bo klei się bardzo. O jakimkolwiek wytrzepywaniu ziemi z korzeni chwastów nie ma nawet mowy. Trochę tylko poplewiłam, powyrywałam zeschnięte badyle rudbekii dwubarwnej, przesadziłam jedną różę. Boję się już przesadzać byliny więc reszta zostaje do wiosny.
Chciałaby jeszcze przygotować miejsca pod nowe nasadzenia. Czyli przekopać i zostawić na zimę, ale to już na przyszły tydzień, jak pogoda pozwoli.
Bylinowa łąka 00:11, 05 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Czerwona chryzantema. W tamtym roku była malutka i myślałam, że to taka niska odmiana.


Jarząb szwedzki złapał kolorek.


Miskant, który mi nie zakwitł. Za to ładnie na żółto się przebarwia.


Na żółto również przebarwia się trzęślica trzcinowata. Ta już dwa sezony u mnie i na wiosnę ją przesadzam w bardziej słoneczne miejsce.
Rozpoznawanie roślin iglastych.... 00:05, 05 lis 2018

Dołączył: 04 lis 2018
Posty: 1
Do góry
Bardzo bym prosił o rozpoznanie tego Cisa. Kiedyś kupiłem w markecie na wyprzedaży. Na etykiecie było napisane: Iglaki, nic poza tym. Jak widać ma już jakieś 2,5 m wysokości. Nie ma owoców w czerwonych osnówkach.

Bylinowa łąka 23:58, 04 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
Najgorzej, że lilie tygrysie pomyślały, że to już wiosna i wyszły z ziemi. Przysypię je liśćmi i okryję, ale wielkich nadziei na to by przetrwały zimę to nie mam. Jeszcze w dodatku nornice grasują, nawet na zdjęciu widać 3 dziury. Dobrze choć, że cebulki w ochraniaczach.


W drugim miejscu tak samo.


Jasnota rozrosła się i tworzy mocny kontrast z dąbrówką.

Miskant kupowany jako Flamingo, ale nie mam pewności czy nim jest. I nagietki z samosiewu.

Mój ogród pod lasem 23:53, 04 lis 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Do góry
Toszka napisał(a)


Nie do końca się zgodzę z tą tezą. (Waldka727)
Po pierwsze nie potwierdzają tego rutynowe jesienne prace w szkółkach, czyli dołowanie na zimę w doniczkach w polu. Wiele szkółek nie dysponuje olbrzymimi szklarniami. A jesli już mają to wykorzystują je na rozsady wczesnowiosenne i wiosenną uprawę jednorocznych.
Doniczka przecież nie jest naczyniem zamkniętym aby stagnująca woda mogła w niej zamarznąć. Przeczy to praktykom szkółkarskim.
Trochę doświadczenia z trawami wszelkiej maści mam i dalej będę upierać się, że wszystkie kwitnące na jesieni nie powinny być ruszane w obrębie systemu korzeniowego, a jedynie dołowane z doniczką w dołku wypełnionym kompostem. W ten sposób można z powodzeniem przezimować roślinę, dodatkowo utrudniając nornicom dostęp do kłączy. Kto ma nornice to doskonale wie, że właśnie teraz buszują w ogrodzie i robią największe straty. Na wiosnę wystarczy wykopać doniczkę i posadzić roślinę na docelowym, wzbogaconym stanowisku.


Lubię merytoryczną nazwijmy to potyczkę na argumenty. Każdy z czytających nasze posty jest w stanie sam wysnuć wnioski aby podjąć najlepszą dla siebie decyzję.
Toszko.
Ja podobnie jak Ty też mam trochę doświadczenia z trawami ozdobnymi z tym, że ja przy niczym nie będę się upierać. Człowiek przyrody nie oszuka ale na pewne procesy życiowe zachodzące w roślinach ma niemały wpływ. Przekazując informację innym forumowiczom również opieram swoje posty na wiedzy ogrodniczej i własnym doświadczeniu. Jednym z procesów zachodzących w przyrodzie jest susza fizjologiczna. I tu posłużę się Wikipedią:

Bezpośrednią przyczyną suszy fizjologicznej jest zbyt niski potencjał osmotyczny roztworu glebowego. Ilość pobieranej przez roślinę wody zależny od powierzchni absorbującej i różnicy potencjału wody. Gdy różnica potencjału jest zbyt mała, roślina nie pobiera wystarczającej ilości wody.
Powodem tego może być zbyt niska temperatura powietrza, zamarzanie wody lub zbyt duże zasolenie gleby. Susza fizjologiczna występuje najczęściej późną jesienią, zimą i wczesną wiosną.

Wystarczy wyjąć roślinę z doniczki bez rozplątywania korzeni aby naocznie się przekonać, jaki jest stosunek masy korzeniowej rośliny do ziemi w której rośnie. To, że roślina pozbywa się na okres ok 150 dni części nadziemnej nie oznacza tego, iż w korzeniach nie zachodzą żadne reakcje biochemiczne. Izolując bryłę korzeniową plastikiem przez ten czas automatycznie odcinamy jej dostęp do wody. Dlatego też moim zdaniem trawy i inne rośliny liściaste, a przede wszystkim zimozielone które chcemy przechować przez okres jesienno-zimowy w glebie ogrodowej, należy zadołować bez doniczki tworząc w jej zastępstwie otoczkę z ziemi kompostowej. Przy spadku temperatur powietrza poniżej -5*C można dodatkowo zabezpieczyć bryłę korzeniową kopczykiem ze słomy lub uschniętych liści.

Bylinowa łąka 23:46, 04 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
anka_ napisał(a)
Fajnie macie (grupa rzeszowska), że pogoda dopisuje.

Aniu ciepło, a nawet cieplutko jak na tą porę roku. W sweterku robiłam na działce, choć w tą sobotę już nie było tak słonecznie.

A teraz parę fotek.

Zaległa z jagodnika. Przestawiliśmy ogrodzenie tak by obejmowało posadzone winogrona i maliny. Pas z trawą przekopany i część zostawiona w ostrej skibie na zimę, bo jak kopałam, to ziemia była zbyt zbita bym mogła wytrząsnąć z niej korzenie chwastów.


W tą sobotę zanim zabrałam się za robotę, to zrobiłam parę zdjęć.
Świdośliwy nabrały w końcu koloru.



Astry wiosenne wzięły się za kwitnienie.


Kwiaty we włosach 23:28, 04 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Kwiaty we włosach 23:19, 04 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Kwiaty we włosach 23:12, 04 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Kwiaty we włosach 23:06, 04 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Moja codzienność - ogród Oli 23:06, 04 lis 2018


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Do góry
leon60 napisał(a)
już listopad...




Tez juz mam taka piekna sciane z traw tylko inna.
Kwiaty we włosach 23:02, 04 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 22:57, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Basilikum napisał(a)
Ostatnio uszylam dla kolezanki z pracy, ktora brala slub taka poduszke na prezent


Super prezent
Kwiaty we włosach 22:55, 04 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Kwiaty we włosach 22:49, 04 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Kwiaty we włosach 22:45, 04 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






B&B czyli betonowa Bawaria 22:39, 04 lis 2018


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)



Zrob jeszcze fotke co tam posadzilas i jakiej wielkosci te biale kamiorki.
Ladny kontrast.


Ja tam jeszcze nic nie mam ale mysle zeby jakies drzewa wysokie posadzic. A duze sa takie. A raczej male. Albo nie wiem sama zobacz. I one nie sa biale a srebrne bo maz tak sobie zachcial. Ale to jego kamienie wiec niech sobie maluje.












Kwiaty we włosach 22:39, 04 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies