Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 16:58, 16 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Miskant Yaku Yima Dwarf


Sadziec purpurowy.


Przekwitnięta smotrawa okazała i zawilec.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 17:12, 16 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
A tym się zajmowałam w czasie pobytu na działce. Oplewiłam porzeczki i agrest.

Winogrona, poziomki i maliny z drugiej strony. I em zdemontował kawałek ogrodzenia pomiędzy nimi, bo będziemy ogradzać całość jagodnika.
.
Już tak prawie połowę tego pasa pomiędzy wyplewiłam i wymyśliłam w trakcie, że na całości posieję na wiosnę grykę, jako nawóz zielony. Najwyżej troszkę ją przetrzebię przy krzaczkach, a tak to trawy i chwasty nie będą tak rosły. I jeszcze maliny muszę wyciąć i przesadzić, bo przy winogronach tylko tymczasowo są. A winogronom zrobić stelaż koniecznie.

Na koniec zostawiam poranne widoczki mieniące się w słońcu. Szkoda, że zdjęcia tego nie oddają.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 17:25, 16 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Tu trochę lepiej widać jak skrzy.



A teraz zapraszam na krótką relację z wycieczki. Miały być połoniny, ale nie wyszło. W Beskid Niski trochę bliżej.
Wyruszyłam z Huty Polańskiej, po drodze mijałam taki kościółek.



Szlak prowadził przez las. Na drzewach nie było już połowy liści i pięknie przeświecało przez nie słońce.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 17:36, 16 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Szczyt Baranie zdobyty. I jeszcze parę zdjęć ze szlaku.


Koniec.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anka_ 18:11, 16 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Cudowną wycieczkę miałaś Gosiu. W tych jesiennych wypadach na szlaki jest czar.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Waclaw 20:17, 16 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Opadnięte liście w lesie bukowym zawsze na mnie robią wrażenie. Niejednokrotnie jest ich tak dużo, że nurkować w nich można.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 21:22, 16 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Aleśmy sobie po górach spacerowałyPiękne to babie lato
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 16:59, 17 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Gosiu cudownymi alejkami chodziłaś pelno liści szurających pod nogami to uwielbiam. Też tak chodzę, ale w parkach w mieście.
Mam takie miejsce jedynie pod brzozami, ale staram się grabić zanim suche.
Widoki piękne a i u ciebie te astry pięknie kwitną.

Widzę, że masz maliny też kupiłam w zeszłym tygodniu 2 krzaki, ale czy coś z nich będzie należy wątpić. Mam jagodę kamczacką, borókę, i krzak goi. W tym roku jagoda dosyć dobrze obrodziła i o dziwo miała słodkie owoce.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 18:46, 17 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
koliber napisał(a)
Witaj Gosiu
No tak to już jest - jesień jest już wszechobecna Ale jaka za to piękna. Taka prawdziwa polska - złota...

Anetko oglądałam tą jesień również u ciebie - piękna.

anka_ napisał(a)
Cudowną wycieczkę miałaś Gosiu. W tych jesiennych wypadach na szlaki jest czar.

Aniu już w piątek miałam z mężem jechać w Bieszczady - niestety nie wyszło. Tak mnie nosiło, że nie mogłam wytrzymać. W niedzielę dopiero o 12-tej byłam wolna, a w Bieszczady już za późno było.

Waclaw napisał(a)
Opadnięte liście w lesie bukowym zawsze na mnie robią wrażenie. Niejednokrotnie jest ich tak dużo, że nurkować w nich można.

Wacku bardzo lubię tak sobie poszurać na szlaku.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Aleśmy sobie po górach spacerowałyPiękne to babie lato

Sylwio pięknie było.

ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu cudownymi alejkami chodziłaś pelno liści szurających pod nogami to uwielbiam. Też tak chodzę, ale w parkach w mieście.
Mam takie miejsce jedynie pod brzozami, ale staram się grabić zanim suche.
Widoki piękne a i u ciebie te astry pięknie kwitną.

Widzę, że masz maliny też kupiłam w zeszłym tygodniu 2 krzaki, ale czy coś z nich będzie należy wątpić. Mam jagodę kamczacką, borókę, i krzak goi. W tym roku jagoda dosyć dobrze obrodziła i o dziwo miała słodkie owoce.

Elu widziałam zdjęcia ze spaceru u ciebie. Cudowną jesień teraz mamy. Ja u siebie liści nie grabię, bo i trawnika nie mam.
Maliny jesienne tej wiosny sadzone już ładnie owocowały. Mam też 4 krzaczki jagody kamczackiej, borówkę też, ale jeszcze nie owocuje. Jeżyny i poziomki. Warzyw nie uprawiam, bo nie dałabym rady dopilnować. Ale coś do poskubania prosto z krzaczka - o tak.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Anitka 23:27, 18 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Babie lato uroczo roślinki oplata. Na żywo musi to wyglać bajecznie.
Może i to nie Bieszczady a one teraz pięknie wybarwione zapewne, ale i tak fajna wycieczka była.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies