Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród Małej Mi 2017 15:51, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
m_gocha napisał(a)
Nowa rabata z kulą cisową i hakonkami superowa. Klon rewelacyjny wręcz niesamowity. Mój palmowy niestety w ubiegłym roku przemarzł, choć miał około 10 lat. Pięknie też się przebarwiał ale nie aż tak ogniście jak u Ciebie

Kulkowisko masz cudne! Bukszpany obok hortensji to moja wielka miłość. Właśnie pisałam u siebie na wątku, że gdyby jakieś azjatki chciały mi zeżreć moje buksy to chyba nie mogłabym odnaleźć się w tym moim-nie moim już ogrodzie. Na razie w tym roku ćmy jeszcze nie było, ale już drżę na myśl o tym co będzie jak się pojawi... A pewnie to tylko kwestia czasu

Macham Aniu
U mnie dzisiaj +22, ale słoneczko i ciepełko łapałam przez szyby w pracy

Niestety to kwestia czasu.. nie miej złudzeń... i od początku kwietnia pilnuj.. u mnie pierwszy rzut był w połowie kwietnia..
Takich buksów to nikt nie ma na ogrodowisku.. szkoda by było.
Ranczo Szmaragdowa Dolina 15:50, 04 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Przed

I po wyczyszczeniu, w tej wersji zostają do wiosny



jeszcze fajnie koloru dodają
Ogród Małej Mi 2017 15:47, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nas zima lub wiosną czeka drastyczne cięcie wiśni nad rowem już są sporo wyższe od budynków, tylko liście z nich i pestki wszędzie. Mają coś koło 30 lat, trzeba odmłodzić jak się chce owoców dosięgnąć

Drastycznie to jeszcze przed Tobą.. za 10 lat Ale rozpalisz ognisko lub w piecu i pozbędziesz się dobra.. a w mieście jest problem Bo nie wolno palić, a wywieźć trzeba mieć ciężarówkę lub ją sobie wynająć i zapłacić za odpady zielone..

Bo u nas limit to 180 worków na sezon Tyle to ja mam samej trawy I za worek 3 zł ... jak się chce by Miasto wywiozło.. jak nie, to trzeba samemu.

Te odpady to duży problem przy dużym ogrodzie. To olbrzymi problem.. o ile zielsko można kompostować to drzewa i krzewy już nie...

I tylko to mnie trzyma przed pozbyciem się tego i owego.. muszę mieć czym i kim to wywieźć

To odległość w czasie 5 lat. Bez nawozów i takich tam kompostów.

Edit i jakiś obrazek..


Ranczo Szmaragdowa Dolina 15:45, 04 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Kolory idą już w brązy, ale jeszcze sporo innych ciepłych barw w ogrodzie jest



liliowce przed czyszczeniem

w trakcie

materiał na domki dla owadów
'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 15:40, 04 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry










cdn...







Ogród Małej Mi 2017 15:40, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Lizaki z trzmieliny pasowały by mi tam bardzo. Taka powtarzalność by była.
Chyba na bylinowej masz wyższe trzy o ile pamiętam


Miałam trzy, są dwie.. jedna wypadła.. powód nieustalony.

Tez mi się tak wydaje, że trzmieliny..
To wypadło i tyle placu jest

3 trzmieliny i wrzosy/wrzośce.. będzie super


Ogród Małej Mi 2017 15:34, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Katkak napisał(a)

Faktycznie, mnie też bardziej się podoba. Buziol Aneczko.

Są łyse i trochę nieforemne, ale rosły w ścisku.. za kilka lat się ładnie odbudują
I tu też trochę ubędzie.. parocja zostanie

Ogólnie trwają targi z eMusiem




Ogród Małej Mi 2017 15:31, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Aniu, bardzo dobry miałaś pomysł z tym przeniesieniem różaneczników. Rabata nabrała lekkości.
Dobrze kombinujesz z tym dostosowaniem ogrodu do swoich możliwości.


Haniu z wiekiem z powodów rożnych nie ogarniamy ogrodu.. chciałabym mieć pięknie, ale siły na zamiary... duzy ogród - dużo roboty, wiec trzeba zrobić tak by jak się nie ma czasu, to od razu nie drażniło oka

Wykorzystuję to co mam już w ogrodzie

Zamiast 20 różnych kwiatków posadziłam jedną piwonię, oczywiście z przesadzenia, zarosła krzakami, dusiła się a jest cudna..
Może mi wybaczy, wykopać było trudno bo rosła koło parocji, a ta ma tak twarde korzenie, że nawet super ostrą łopata nie przetnie!!!! Była walka..

Tylko mam tu żółte jeżówki, ale piwonia zdąży przekwitnąć Liście do obcia.cia, ale zostawiam by nie zapomnieć że już tu coś posadziłam..



Miałam wywalić baptysje, bo zasłania piwonie, ale okazało się, że ta znów ma tak ogromne korzenie, że nie byłam pewna czy przeżyje przeprowadzkę..

Ale tak cicho sza.. chyba wywalę jałowca bonzaja.. i piwonia znów wyląduje obok baptysji bo razem tworzą fajny duet..



I jałowiec, długo szukałam jego foty... myślałam że nie znajdę.. będzie trochę miejsca na byliny bo to słoneczny fragment ogrodu.



'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 15:23, 04 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry











cdn...










Ogród Małej Mi 2017 15:21, 04 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Było z jałowcami..


Jest z różanecznikami.. mam nadzieję, że zakwitną wiosną .. a jak nie to poczekam..
kwitną zawsze jako pierwsze.




Dla mnie o niebo lepiej... jeszcze niech podrosną Anabelki, bo dosaziłam więcej, a jodłę podkrzesałąm i zrobiło się przestronniej.
I chyba nawet tamaryszka zostawię A miał też wylecieć ..

Faktycznie, mnie też bardziej się podoba. Buziol Aneczko.
Małymi krokami-Ogród Wioli 15:13, 04 lis 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
effka napisał(a)
Wiolu, mgliste foty zwaliły mnie na kolana, tak do soczyste kolory, że aż nierealne. To zdjęcie jest moim ulubionym

Przypomnij proszę co to za drzewko?

Fajnie,że ci się podobają fotki Mnie też urzekły
Na żywo kolorki jeszcze bardziej soczyste
To drzewo do wiśnia Kiku -shidare uwielbiam ją,bo wiosną pięknie kwitnie a jesienią pięknie przebarwia
Ogród Małej Mi 2017 14:59, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Takie to wszytko małe się wydaje na foto

I kolejne było:


I jest:



Na pierwszy rzut widać różnice w liściach na grujeczniku i taczkę na rabacie

Za to odsłonił się kiścień Reinbow... kosodrzewina go stłamsiła i zagłuszyła, odebrała światło..



Chyba puste miejsce zagospodaruję jak było wcześniej czyli zrobię wrzosowisko, tu ziemia jet super przygotowana pod wrzosy. Myślałam by wykorzystać moje 3 kulki / lizaki z cisa..ale cis woli mniej kwaśna ziemie. Może dokupię tylko 2 lizaki z trzmieliny.. do towarzystwa dla tej?? może i tę trzmielinę wywalę stąd ?
Jeszcze myślę..

Po wywaleniu łysych i chorych jodeł odsłoniłam się od sąsiadów (bardzo fajni wiec problemu nie ma żadnego z wyjątkiem wrażeń estetycznych), ale już rosną serby...
'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 14:53, 04 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
Yahoo!


Lecą powoli liście i czuć tę właściwą porę jaką jest jesień... a przy okazji lecą kolejne fotki








cdn...

Ogród Małej Mi 2017 14:48, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Razem z różanecznikami miałam posadzonego kiścienia Zeblid... a drugiego na innej rabacie, też go pożarły inne rośliny.. wiec zgrupowałam dwa razem...

Wydarcie drania było dużym problemem.. aż musiałam poczekać na eMusia by mi pomógł wykopać i wrzucić na taczkę.. rozładowałam już sama.. jak wpadł w dołek tak został
Delikwent na taczce..


I z bliźniakiem na rabacie



Mokradło... i mój ogród 14:39, 04 lis 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Do góry
Mam nadzieje, że wystarczająco zabezpieczyłam swoje hortensje Mam nadzieję, że tak samo zakwitną za rok:



To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:34, 04 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
I takie tamy z tego mglistego dnia.







To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:30, 04 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Rododendronom przysłużyły sie ostatnie opady. Proces żółknięcia liści przyhamował. Ładnie zawiązały pąki kwiatowe.





Wciąż kwitnie oczar wirginijski. Z daleka można by go pomylić z forsycją. Tylko pora roku nie ta.Metasekwoja już w większości zrudziała.





Latem z tej perspektywy nie da się zrobić zdjęcia. Teraz można się spokojnie dostać do wnętrza rabaty.

Działka prawie w Borach Tucholskich 14:26, 04 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Purpurea Pendula i z boku prawie bezlistny Purple Fountain





Dawyck Gold i Rohan Obelisk




2x Ophir
To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:21, 04 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Agania napisał(a)
Piękna...Haniu...pokaż te jabłuszka z bliska


Oczywiście.








Kosy je podskubują.
Działka prawie w Borach Tucholskich 14:17, 04 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Danka Aarburga nie miałem jeszcze okazji napotkać na swej drodze, może byłem tuż tuż np. w Krzywaczce ale tam taki ogrom wszelakich iglakowych "popaprańców" że nie trafił na mój wózek
Bruns na stałym miejscu już chyba 4 lata to i przyrost rekordowy około 80cm wcześniej po przesadzeniach też były tylko centymetry
Jedną Silberlocke prowadzę na płożąco, drugą właśnie przesadzam kolejny(4) raz będzie obrabiana ale jeszcze nie wiem jak


Ewelina miskanty jak nie podpisane to chyba NN, ostatnie to Memory
Rohan Obelisk jest chyba ciut mniej wybarwiony i ma powycinane liście
jeżeli miałbym wybrac jednego to Purple Fountain

Kasya boczne skrócone o 2/3 , w pionie nie przycinałem bo wówczas boczne startują na potęgę. Boki wycinałem przy pąku najbliższym przewodnika, może wezmę się za przewodnik ale wówczas przycinanie i korekty już do końca

perukowiec Royal Purple



Golden Spirit


i jego samosiejka


Young Lady

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies