Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:37, 31 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
No grzyby zimują na liściach i na gałęziach, na glebie również. To czemu nie na pąkach? Zajmujący temat.


Nie jestem mikrobiologiem ani botanikiem. Wiem tyle, że wokół nas pełno jest grzybów- tych pożytecznych i tych chorobotórczych.
Dobroczynne działanie mocznika w sadach zbadali fachowcy i jasno określili jego przydatność w sadach. Działa niszcząco na zarodniki grzybów umiejscowione na liściach( grzybów odpowiedzialnych za parcha, rdzę i czarną plamistość) przyspieszając ich (liści) rozkład. Ja z tym nie dyskutuję, bo się nie znam, przyjmuję do wiadomości, że mocznik likwiduje to, na czym grzyby siedzą
Pąki niszczą wiosną larwy- na nie robię oprysk Promanalem, a wcześniej opryskuję gołe drzewka Miedzianem na zarodniki grzybów, które ukryły się gdzieś w zakamarkach kory.

Pąki wyglądają u mnie tak



Na grzyby umiejscowione w innych miejscach niż liście, robi się jesienny oprysk Miedzianem (przydatne dla brzoskwini- zagrożenie kędzierzawością liści)
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 18:36, 31 paź 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
cosi keszcze kwitnie i nie jest jeszcz szaro, buri i ponuro



no i skoro wschod slonca byl toteraz dzisiejszy zachod na dobranoc
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 18:23, 31 paź 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
lawenda
Za drzwiami do ogrodu... 18:15, 31 paź 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 18:14, 31 paź 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
wczoraj uprzatnelam wyrzywnik


oliwkowe ziele tak pieknie uroslo, letie upaly mu sluzyly. Mam nadzieje, ze przetrwa zime


pieknie kwitnie pelargonia, az mi zal ja chowac
Za drzwiami do ogrodu... 18:10, 31 paź 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
W słonecznych kolorach...
Za drzwiami do ogrodu... 18:04, 31 paź 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Miło powitać!
Wiesz Gosiek... mówią że darowanemu koniu w zęby się nie zagląda A tą chryzantemkę różową dostałamJeszcze mam nadzieje pokaże na co ją stać
A tu co jeszcze dziś znalazłam w ogrodzie
Ogród minimalistyczny 18:02, 31 paź 2018

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 717
Do góry
Gardenarium napisał(a)





Co ile cm sadzi się kulki bukszpanowe jak tu?
Ogród potrzebny... „na już” ;) 17:57, 31 paź 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Do góry
Zrobiłam obchód przy wszystkich stipach i... nie wiem czy te rozsiane maleństwa przeżyją zimę?
Jeśli tak, to zapraszam wiosną po sadzonki





Kiedyś będzie tu ogród 17:41, 31 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Sylwio jak się tiarelka rozrośnie nie nie ma problemu z wymianą. A bergenia jest taka malutka. To odmiana 'Flirt'

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 17:29, 31 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
Yahoo!

Miło jest jak odwiedzają mnie na ogrodzie tak znakomite ogrodniczki a fotki są z porannej sesji i choć na ujęciach może tego nie widać ale już powoli obsypują się listki z klonów. U mnie jesień w pełni uroku a to też jest zasługa lokalizacji herbaciarni wraz z ogrodem bo jest to region najcieplejszy chyba pod względem temperatur i warunki wegetacji roślin są sprzyjające bo to południowo-zachdnia część kraju (Opole).
i jeszcze kilka fotek wrzucę...












pozdrawiam
Jan
Kiedyś będzie tu ogród 17:29, 31 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
anka_ napisał(a)

Sylwio moja to Tiarella Wherry'ego.


Moja nn, ale ma palczaste listki z ciemniejszym wzorem, jesienią łapią trochę różu i morelowego. Tiarellę uwielbiam, zakupy świetne. Paprotki bardzo mi się spodobały, a te bergenie to takie maleńkie mają być docelowo czy będą miały większe listki?
W moim małym ogródeczku - Dorota 17:24, 31 paź 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Ale żeby nie było, że z mojego syna taka mroczna twarz, to wstawiam też jak wygląda na co dzień.

Proszę nie cytować




Kiedyś będzie tu ogród 17:24, 31 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
A to tiarella? Zgłupiałam bo moja ma kompletnie inne liście.....
edit:
Doczytałam w google, że Twoja to sercolistna
Może kiedyś zrobimy machniom, jak Ci się rozrośnie

Sylwio moja to Tiarella Wherry'ego.

Kiedyś będzie tu ogród 17:23, 31 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Kasya napisał(a)
No rzeczywiście ładne
Paprotki
Kasiu może nie taka piękna jak twoja od Pana Bylinowego, ale jestem zadowolona.



Gosiek33 napisał(a)
Tiarella teraz kwitnie?

Gosiu no przyszła kwitnąca. Wiem, że niby nie powinna kwitnąć, ale nie powiem żeby te kwiatki mnie zmartwiły. Wręcz przeciwnie. To Tiarella Wherry'ego.



Zana napisał(a)
Aniu, gdzie kupowałaś te rododendrony?

Aniu PW


Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę 17:19, 31 paź 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Do góry
Dzisiaj był przepiękny ciepły dzień, w końcu wyszłysmy na dwór i zaliczylydmy pierwszy spacer.

Tesciowie pomagali porządkować warzywnik przed zimą, ja wykopałam w końcu dalie i schowałam agapanty. Jutro zabierzemy sie za sadzenie cebulowych.

Z ciekawostek: miskanty Morning Light wszystkie zakwitły j mnie tej jesieni:



Czosnki główkowate mają juz z 30 cm, nie wiem jak przeżyją zime:



Klonik, bukszpan i Mariken tworzą jaskrawa kompozycje a la sygnalizacja swietlna

W moim małym ogródeczku - Dorota 17:19, 31 paź 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Dziękuję Anpi


A teraz z innej beczki, u mojego syna w szkole uczą się też na animatorów. Dziś mogli się poddać malowaniu twarzy. Malowali sobie motylki,smoki, a mój syn wyszukał w internecie takie "coś" Pani nie bardzo wiedziała czy sobie z taką inspiracją poradzi, ale wyszło świetnie. Z taką twarzą paradował po mieście i w busie. Zdjęcia robiłam w domu.







KONKURS oczywiście bez nagród Kto zgadnie czego użyliśmy do stworzenia tego niby dymu, czy mgły. Oraz w jaki sposób uzyskać takie "rozmycie" zdjęcia na dole jak na ostatnim zdjęciu. CZEKAM na pomysłowe osoby.




Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę 17:07, 31 paź 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Do góry
Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję za gratulacje i życzenia

Moje jesienne wciąż kwitnące różyczki w podziękowaniu dla was:

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 17:04, 31 paź 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
no a po pracy wyskoczylam do ogrodu posadzic wreszcie cisy. Planowalam w innym miejscu ale Emus tam kopac chce wiec sie nie dalo. No i nie moglam sie zdecydowac az wreszcie wpadlam na pomysl, ze moga odgrodzic rozsadnik od aronii

posadzilam co 43 cm, zostaly mi dwa i nie wiem juz calkiem gdzie je posadzic. Chyba zadoluje na zime


Czy ktos wie co to za roza? takie piekne nie pachnace ma kwiatki. Kupilismy ja kiedys na gorob tesciowej ale za duzo wyrosla i przenioslam do ogrodu. Nie wiedzialam gdzie ja dac wiec wsadzilam pod oknem i wlanie mi tak sie odwdziecza. Chyba ja bede musiala znow przesadzic, bo za ladna jest na to miejsce i za duza. No ale traz tam bedzie kopanko i wyleci wielki krzak wiec zrobi sie inaczej, moze ja tylko przesune.
No ale jak sie nazywa pojecia nie mam i bede wdzieczna za pomoc.



no i jeszcze truskawki jem zostawilam jedna na jutro, by moc tu napisac, ze w listopadzie jadlam truskawki z wlasnej grzadki
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 16:57, 31 paź 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
dzis bylo znow ogrodowo. Dzien dobroci dla ziemi Podsypalam tu i tam kompost, maczke wulkaniczna rozsypalam, glownie na warzywniku i na rabacie, gdzie mam duzo gliny i podlalam wszystko EM.
Oprocz tego troche fotek zrobilam

rano byl mroz i piekny wschod slonca. Wyskoczylam na chwilke z aparatem ale fotki byle jakie, bo na szybko, by do pracy sie nie spoznic.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies