Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Toszka 14:59, 12 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Piachol, bo należy zadbać o roślinę adekwatnie do jej potrzeb i wymagań. A miłorząb ma wymagania typowe dla roslin iglastych, czyli ph musi być kwaśne lub lekko kwasne. Po kolorze liści widać, że ph jest zbyt wysokie. Gleba musi być próchniczna, ściółkowanie korą i igliwiem oraz suchymi dębowymi lisćmi. Trawę trzeba wypielić dokładnie min na 1m średnicy. Minumum. Trzeba sprawdzić ph gleby i w zalezności od wyniku można zakwasić podłoże - poniżej 6ph mozna awaryjnie dać siarczan, a powyżej tylko siarka przekopana z ziemią. Ewentualnie rozcieńczony zakwas żytni (taki jak na chleb).

Trudnepoczatki
przesadzamy z jak największą bryła korzeniową w formie bezlistnej albo na jesieni albo na wiosnę.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Piachol 10:16, 13 lip 2018

Dołączył: 11 lip 2018
Posty: 3
Dziękuję za pomocną i wyczerpującą odpowiedź. Przez weekend wprowadzę zmiany pod miłorzębem
TomekKop 18:25, 08 wrz 2018

Dołączył: 08 wrz 2018
Posty: 1
Witam szanownych ogrodników. Proszę o pomoc. Miłorzęba mam 3-4 lata. Był malutki, powolutku przyrasta, ale co roku w okolicach końca sierpnia brązowieją mu liście w sposób pokazany na zdjęciach. Gleba lekko kwaśna, nie za sucho i nie za mokro, słonecznie. Bardzo proszę o jakieś rady, bo nie widziałem podobnego przypadku.


Mazan 20:08, 08 wrz 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
TomekKop

To antraknoza. Sprawdź czy nie ma śladów na pędzie i gałązkach.
Zastosuj Amistar i Topsin.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
19:07, 31 paź 2018


Witam,
Mój miłorząb (u mnie drugi rok) zaczął przebarwiać się na piękny złoty kolor
Muszę go przesadzić gdyż rośnie za blisko hortensji, a jest nisko szczepiony.
pozdrawiam

Gardenarium 14:36, 04 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pięknie wygląda. Hortensja Bobo jest niska, powinna się zmieścić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mikina34 13:32, 26 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Wczoraj odkryłam na moim miłorzębie takie pęknięcia?
Jaka może być przyczyna? Trzeba to jakoś zabezpieczyć?
Z góry dziękuję za pomoc

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gardenarium 21:56, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To mogą być uszkodzenia mrozowe. Zamarzły soki komórkowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Trudnepoczatki 10:40, 15 sty 2019

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 57
Proszę powiedzcie mi co może oznaczać zielony nalot na pniu miłorzębu ? czy to coś niedobrego ? Na pniu trzmieliny tez mam taki. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
dzika_roza 16:51, 09 kwi 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Czy ruszyly Wam milorzeby?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies