Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ukojenie 18:31, 22 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Przejezdzalam dzis przez Ler... merl... I byla wyprzedaz roslin.
Chwycilam takiego pieknego cudaka:




Winorosl amurska.
Małymi krokami-Ogród Wioli 18:27, 22 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Była kupa,nie ma kupy

Padam.....obornik przekopałam i resztę zapakowałam w worki,jeszcze podziurawię i przewiązę w cień niech się kompostuje.

Mam nadzieję,że roslinki się odwdzięczą za wysiłek





To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:20, 22 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Alicjo To może w zestawie?



Kasiu, na Mazurach spadł śnieg.



To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:14, 22 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Rano w ogrodzie powitał nas mrozik.











Uuu...powiało mrozem
Wyjatkowo nie u mnie
Ale pewnie lada dzień
Pieknie ten mrozek wyglada na zdjęciach
Rozpoznawanie chorób i szkodników 17:32, 22 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Do góry
Mazanie, a w mojej sprawie jesteś w stanie rozpoznać przyczynę?
Wszystkiego po trochu 17:18, 22 paź 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
mirkaka napisał(a)
tajemniczo









Śliczności...
W moim małym ogródeczku - Dorota 17:06, 22 paź 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Zebrinusy u mnie co roku kwitły bo już ich nie mam. Są różne odmiany zebrinusów od 3 m do mini i wszystkie są zebrinusami.Piękny awatar
Nie miałam pojęcia, że zebrinusy mogą osiągać taką wysokość. Moje tak do 2m, dlaczego zrezygnowałaś z nich, ja je lubię. Pamiętam, że miałaś duże kępy, no i że kiedyś wiatr Ci je potarmosił.

Przygotowane do wniesienia do domu na zimę, kłopotliwe, ale jakoś żal mi się z nimi rozstać.

Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa 17:03, 22 paź 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
W międzyczasie przyjechala do mnie 'kupa szczęścia'

W moim małym ogródeczku - Dorota 17:01, 22 paź 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
abiko napisał(a)
Ktoś mi mówił, że kwitnący Zebrinus to nie Zebrinus U mnie też kwitnie.
No to ktoś się mylił w takim razie. Mamy kwitnące zebrinusy.


Wielicka przygoda ogrodowo / remontowa 17:01, 22 paź 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
Wszystkiego jeszcze nie, jutro będzie akcja sadzenia cisów i róż jeśli pogoda pozwoli. Wlaśnie zaczęło padać, ale to dobrze, ciężko szpadel wbić...

Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 16:59, 22 paź 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Hahaha! Aniu, nie tylko Tobie zdarza się zapomnieć nazwę rośliny. A ta trojeść to ode mnie do Bogusi w postaci nasion przybyła.


W ub. roku zebrałam te nasiona i wiosną wysiałam. Mam sporo nowych trojeści, ale kwitnąć będą za rok, oby.
Nasiona muszą być poddane stratyfikacji. Ja całą zimę trzymałam je na działce.
Bardzo podobają mi się te nasiona zaopatrzone w aparat lotny.
Ogród w remoncie 16:58, 22 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Udało się dziś skończyć. Żywopłot na całej linii oddzielającej ogród od części warzywnej posadzony. Jeszcze zostało posadzić szmaragdy, które zasłoną betonowy płot sąsiadki


Teraz płotek z bali do usunięcia i trzeba zrobić porządek ze starą jabłonką.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 16:42, 22 paź 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Niby drobiazg, a zupełnie odmienił rośliny





Faktycznie drobiazg, ale za to jaki śliczny
To tu- to tam- łopatkę mam ! 16:31, 22 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry




Na garażowej liście kulturalnie opadają na rabatę. Na klińcu jest czyściutko.


żylistek Nikko z rozplenicą
To tu- to tam- łopatkę mam ! 16:27, 22 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry


Potem zaświeciło słoneczko



Podczas upałów starałam się systematycznie podlewać rodki. Te na rabacie wyniesionej niestety stracą sporo liści.



Malepartus

Moja bajka 16:27, 22 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Katkak napisał(a)
Już na ścianie


Pięknie!
Ja podobnie oprawiłem grafiki z roślinami ale co żywe to żywe
To tu- to tam- łopatkę mam ! 16:23, 22 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Niby drobiazg, a zupełnie odmienił rośliny









To tu- to tam- łopatkę mam ! 16:17, 22 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Rano w ogrodzie powitał nas mrozik.









To tu- to tam- łopatkę mam ! 16:14, 22 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
mikina34 napisał(a)


Nabyłam ściętolistnego jupiiii dzięki Tessie cudny Ci on.
Aaaa, własnie, piszesz o klonach ginnala, mam dwa i każdy inny, jeden jest wysokim kilkugałeziastym krzaczorem, drugi zgrabnym małym krzewem, ock? Tego pierwszego jak ciachnę w zimie to myślisz, że się ustatkuje?

PS. Ależ się rozpisałam chyba muszę założyć swój wątek, żeby nie zaśmiecić innych wątków


Po pierwsze: załóż wątek koniecznie, bo jesteś dociekliwą ogrodniczką, zadajesz pytania i warto mieć te pytania i odpowiedzi na podorędziu. W razie godziny W od razu są pod ręką.

Po drugie: warto mieć pod ręką swoje myśli, dylematy, roztrząsania, analizy i syntezy, spostrzeżenia. Zapisywane ad hoc, po czasie pozwalają na spojrzenie na nie z dystansem, na spokojnie. Sprawdzić, czy dokonane wybory miały sens

Po trzecie: można szybko przenieść się w czasie, do pór roku, miesięcy. czasem się to przydaje. Widzi się, czy rośnie dobrze, czy kiepsko; współgra, czy zgrzyta.

Po czwarte: dobrze od czasu do czasu porozmawiać samej z sobą

Ściętolistny niechaj rośnie dorodnie!

Sfotografowałam klony Ginnala. Łatwo nie było.
Wszystkie sadzone w tym samym czasie.
Najdorodniejszy jest ten naprzeciw tarasu. Podkrzesywany od dołu, bo tuż obok jest płot. Na pniu i na gałęziach widać wypustki po starych gałązkach. Zasłania okno tarasowe i balkonowe naprzeciw.



Drugi, co do wielkości jest ten na froncie na rabacie zapłotowej. Kiedy naprzeciw stanie dom, będzie nas maskował. Podkrzesywany z lekka.





Pozostałe w porównaniu z nimi, to niemowlęta.
Pierwszy uformował sie na jednopienne drzewko, drugi chciał być krzakiem. Ciężko go było ciachnąć sekatorem. W tym roku spróbuję odciąć kikutki piłą.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies