Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

zoja 18:28, 22 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Basiu i Łucjo, dziekuje.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 18:29, 22 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
anna_g napisał(a)


Piękna ta jesienna czerwień.
Sumaki to dla mnie jedne z najpiękniej wyglądających jesienią drzew - czerwień ich przebarwień aż razi w oczy a i pokrój mają niebanalny Jednak nie mam żadnego bo się "ich boję" a raczej ich odrostów korzeniowych mocno inwazyjnych. Nie masz z tym problemu u siebie? Pozdrawiam Zoja.


Sumak wkurza mnie w sezonie - wszedzie pelno odrostow jesienia wynagradza, ale dzis bym go nie sadzila.
Pozdrawiam!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 18:31, 22 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Przejezdzalam dzis przez Ler... merl... I byla wyprzedaz roslin.
Chwycilam takiego pieknego cudaka:




Winorosl amurska.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 19:23, 22 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Zblizenie na etykiete

____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
anna_g 22:16, 22 paź 2018


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
zoja napisał(a)


Sumak wkurza mnie w sezonie - wszedzie pelno odrostow jesienia wynagradza, ale dzis bym go nie sadzila.
Pozdrawiam!


Tego się właśnie obawiam - choć piękny jest.
Fajny cudak ładnie się przebarwia.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
zoja 02:25, 23 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
anna_g napisał(a)


Tego się właśnie obawiam - choć piękny jest.
Fajny cudak ładnie się przebarwia.


Sa podobno odmiany sumaka, ktore nie daja odrostow - musialabys w szkolce poszukac.
Cudak chwycony przy kasie w ostatniej chwili i byl ostatni /prawie 9 zl wiec warto bylo/ - teraz walcze gdzie go moge posadzic
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 02:50, 23 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
W drodze wyjasnienia napisze, ze do LM trafilam po kore drobniutka, ktora wykorzystam do okrycia hortek ogrodowych jak juz zima postanowi przyjsc Musialam skorzystac z okazji skoro eM dysponowal miejscem w samochodzie

Przez wszystko to co sie teraz dzieje i znowu klopoty z nadgarstkiem mam opoxnienie w przygotowaniach jesiennych.
Pozostalo mi do zasadzenia sporo cebulowych, nadal na sadzenie czekaja brzozy. Czekam na przesylke z rozami. Pelargonie jeszcze nie schowane w doniczkach na tarasie... Brakuje czasu i rak
Najbardziej zla jestem na reke - nie posmarowalam przed snem i teraz mysialam wstac bo bolala. Oszczedzam ja na sadzenie roz, a reszta jakos poleci.

Ze zdjeciami ogrodka jestem do tylu, moze jutro wroce za jasnosci to bym cos cyknela... Eh ten czas!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
waldek727 03:56, 23 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Pod winorośl przygotuj raczej południową wystawę. Przed posadzeniem warto wykonać solidną pergolę bo pnącze jest naprawdę silne. Ja zastosowałem kantówkę 7*7 i panele ogrodzeniowe które sięgają na 2,5 m. Ponadto winorośl amurska jak i też japońska jest bardzo żarłoczna i najlepiej jak rośnie w żyznej kompostowej ziemi z dodatkiem obornika.

Tak będzie wyglądał Twój ,,cudak" wiosną. Powodzenia w uprawie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ElzbietaFranka 07:24, 23 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
zoja napisał(a)
Przejezdzalam dzis przez Ler... merl... I byla wyprzedaz roslin.
Chwycilam takiego pieknego cudaka:




Winorosl amurska.




Bardzo ladne pnacze bardzo dekoracyjne. Moj krzak co roku podcinam. Mam go ok 6 lat rosnie i pnie sie jak oszalaly. U mnie rosnie na siatce od parkanu przemieszany z bluszczem zwyklym i winorosla japonska ktora dla odmiany ma jesienia cytrynowe liscie i duzo owocow granatowych sa jadalne ale bardzo kwasne.
Niektore liscie amurskiej u mnie maja nawet 30 cm srednicy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monia81 08:40, 23 paź 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Teraz fajne wyprzedaże mają w sklepach, bo chcą się pozbyć towaru, fajna ta winorośl amurska, pięknie przebarwiona ja też jestem w tyle z sadzeniem cebul, wiecznie coś innego wychodzi a deszcze zapowiadają... brrr
pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies