Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Podmiejski ogródek 12:46, 22 paź 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Jeśli ktoś szuka ładnie przebarwiajacego się krzaczka na kwaśną rabatę, to bardzo polecam orszelinę

Ogród na glinie 12:46, 22 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Malgosik napisał(a)
trochę jesieni



Gosiu piękna ta twoja barwna jesień.
Co to za odmiany zurawek ?
Za drzwiami do ogrodu... 12:33, 22 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
anpi napisał(a)

Aniu kolory jesieni cudne i pięknie je uchwycilas
Ta biała chryzantema wygląda jak moja Margo .

Jeszcze w słoneczny dzień poduchy na laweczke i można posiedzieć z kubkiem gorącej herbaty .
Nawet grzybki ci rosną
Na tarasie bardzo klimatycznie; ślicznie
Ogród do odnowy 12:33, 22 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
fantastycznie barwi się ta nowa fotergilla, strzępek, proso, Chocolate Shogun




Ogród do odnowy 12:26, 22 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
to tylko jedna roślinka a tyle radości daje - trzcinnik krótkowłosy



Ogród do odnowy 12:24, 22 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Trawy, trawy


Za drzwiami do ogrodu... 12:18, 22 paź 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Witam cieplutko w ten chłodny jesienny poniedziałek
Na tych kamiennych ławeczkach już się nie posiedzi...
Tajemniczy Ogród 12:17, 22 paź 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Ha! Niezła zagwozdka z tą rabatą!

Ja bym nie szła w całkowite zasłonięcie domu sąsiada, a bardziej ... w "odwrócenie uwagi"
Czyli żadnych zimozielonych powyżej płotu - same liściaste

Szkoda też, że poszerzenie rabaty nie wchodzi w grę, bo sposób Danusi na szerokości 1,5 metra raczej nie wyjdzie

W zależności, jak bardzo chcesz się zasłonić od słońca i sąsiada, to albo dosadziłabym tych śliw (strasznie ciemno!) albo ciut mniejszych drzew typu wiśnie kanzan. A pod nimi typowa cienista rabata ze stożkami choinowymi (są chyba jaśniejsze niż cisy), jeddelohami i brzozami golden treasure. Do bordo nie dawałabym już żadnych roślin typu variegata - za dużo grzybów w barszcz. Za to hortensje, gdzie trochę więcej słońca, jak najbardziej tak. Do tego wypełnienie z bylin typu carex everillo, hosta guacamole, żurawka citronelle (czyli jasnozielone)

Jeżeli nie chcesz zwiększać ilości drzew (i cienia), to w te długie przerwy dałabym pionowy akcent w postaci np.: bza black tower (albo wiśni amanogawy) i jakiegoś krzaczka na pniu (ten palibin, którego masz jest na pniu? jeśli tak - to powtórzyć, jesli nie - to np.: kalina compactum) i cała reszta jak wyżej.

rysunek pomocniczy proszę bardzo:
Klon palmowy - Acer palmatum 12:05, 22 paź 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
Kiedy jest najlepszy moment na przesadzanie klonów palmowych?

Mam 4 klony palmowe, które obecnie mają max 1m wys, 1 m średnicy, rosną u mnie od 3 lat - kupione jako 30 cm maleństwa, muszę je przesadzić - kiedy jest najlepszy moment na taką akcję, teraz czy wiosną?

Ogród z wilkiem zamkn. 12:04, 22 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry




Ogród z wilkiem zamkn. 11:59, 22 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
zanudzę Was ale to już ostatnie na dziś




Ogród w remoncie 11:54, 22 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Wczoraj udało nam się wykopać kilka krzaczorów i dziś sądzę kolejny kawałek szmaragdowego żywopłotu. To ten odcinek za jabłonką, tam gdzie huśtawka

Ogród z wilkiem zamkn. 11:50, 22 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
abiko napisał(a)
Wszyscy aparty kupują nowe? no to będziesz miała zabawę na zimę

dokładnie
kupiłam takiego średniaczka ,ale i tak jest o niebo lepszy od mojego starego .....tylko zanim nauczę się go obsługiwać ,to lata świetlne miną
buziaki
i jeszcze parę testowych fotecek





buziaki
Ogród z wilkiem zamkn. 11:46, 22 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
lutroja napisał(a)
właśnie wiązanie traw też przede mną, a mam ich trochę. Z tym że jeszcze nie za wcześnie na to , znaczy za ciepło. Bo pogoda teraz takie figle płata, że nie wiadomo kiedy co i jak.
Ogólnie trawy wiąże się nie tylko dla estetyki, ale żeby chronić przed mrozem. A jeszcze nie ma u nas zimna, więc tak czekam

Lusi może i za wcześnie -ja po prostu korzystam z tego ,kiedy mam czas i chęć do roboty bo jak mi się nie chce ,to niestety mi nie idzie tak jak np dziś ....mam wolne i mam lenia

buziaki




Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 11:44, 22 paź 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry


Róże przecudne

To Pomponella?
Ogród z wilkiem zamkn. 11:40, 22 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Margerytka40 napisał(a)


Fajny widoczek w oddali, widzę że podobnie masz wsadzone jak ja miskanty i hortki

Asia dziękuję

... na mijankę mam posadzone ....co ok 1,20.....też tak masz ? muszę się przyjrzeć dokładniej

-nie wiem czy na wiosnę nie przesunąć limek do przodu .....chociaż one niby większe mają być niż ML ....a u mnie narazie takie niskie -młode


i muszę się u Ciebie przyjrzeć jak posadziłaś te niskie trawki ....bo sam przód w limkowej na wiosnę chcę przerobić ,ale jeszcze nie wiem dokładnie jak
tzn chcę zrobić potrójne rzędy takich samych niskich trawek ,ale nie wiem jak je ładnie ze sobą połączyć -zimą będę planować






Ogród z wilkiem zamkn. 11:35, 22 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Kasiolaaa napisał(a)
Madziu ile masz metrow dzialki ja 850 m

Kasiu cała działka 10 ar ....dom ,parking itp -na ogród niewiele zostało





Ogród na glinie 11:26, 22 paź 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
proszę nie cytować
zaplecze mojego domu wreszcie urządzone
2 drewutnie i stół dla ogrodniczki



Ogród z wilkiem zamkn. 11:26, 22 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
dominika_ napisał(a)
U Ciebie już trawy powiązane, czas spiąć 4 litery i u mnie zacząć przygotowania do zimy

Dominika dziękuję za odwiedziny
ogólnie jeszcze mam dużo do zrobienia przed zimą ....ale wszystko w swoim czasie i wtedy ;gdy chęć mnie najdzie ....na razie nie mam weny -tylko trawy trytytkami pospinałam
mgliście dziś rano było




Ogród z wilkiem zamkn. 11:19, 22 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
SlonecznyOgrod napisał(a)
Piekne zdjęcia porobiłaś w deszczową pogodę, ciekawa jestem co to za aparat.
Naprawdę ładne zdjęcia i ładnie na zdjęciach

dziękuję Daria wyślę Ci na priv -żaden szał ,ale jak dla mnie wystarczy
robi to- co tamten nie był w stanie .....jeszcze muszę nauczyć się go obsługiwać ....zależy mi na rozmytych tłach -na razie średnio mi idzie







Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies