Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Do raju daleko - u Ewy 22:14, 30 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20295
Do góry
Moje zawilce bez nazwy



Mój 4 arowy azyl... 22:14, 30 sie 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Zimowity w pełni kwitnienia



Werbena patagońska co roku pokazuje się w różnych miejscach, sporo nie zdąży zakwitnać



Gaura i kłos rozplenicy



Na koniec

Żywopłotki cisowe. 22:13, 30 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Ta dalia Letta z tytoniem różowym tworzy znakomitą kompozycję. Wszystkie nazwy dalii są bardzo trudne i jest ich tak wiele - nie sposób spamiętać.

Dane mi było w tym roku oglądać na żywo dalie ze szkółki holenderskiej www.kwekerijschipper.nl


Ale kupiłam tylko takiego pompona pomarańczowego (ma ją właśnie Gabrysia) i taką śmietankowo-żółtą, wstawiam zdjęcie, to jest dalia 'Platinum Blonde'






Śliczna ta śmietankowa dalia, za dwa lata dopiero da się podzielić, wcześniej nie ryzykowałabym by nie stracić zupełnie.
Nazwa wskazuje na ładną.

ten link już wykasowany.

Mówisz o pomarańczowej dalii co ma też Gabrysia to Bantling? średnia wysokość i mały kwiatek,ja ją mam też. czy taka sama jak Platinum. podobna do jeżówki.

Zazdroszczę wyjazdu to miałaś ucztę w oglądaniu.
Zdjęcia będą
W moim małym ogródeczku - Dorota 22:13, 30 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
AgataM napisał(a)
Pięknie wyszły Ci bukiety Świetnie dobrałaś kolory ( moje ulubione ) Czy dobrze dojrzałam? Na liściach są małe ptaszki?
Ogród masz jak zwykle cudowny.......
Dziękuję bardzo
Jesteś bardzo spostrzegawcza, są malutkie ptaszki.



Moja bajka 22:13, 30 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
wczoraj wieczorem takie zajęcie sobie znalazłam
tu w trakcie

i tu po

ponowię pytanie i wkleję dokładniejsze zdjęcie. W jednym z poidełek, które stoi bezpośrednio na ziemi znalazłam coś takiego. Co to może być?

jakby jakieś jajka, ale czego?
Ślimaków chyba nie. Żab? Pojęcia nie mam
Do raju daleko - u Ewy 22:11, 30 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20295
Do góry
TAR napisał(a)
Ewo zajrzałam przy okazji takie tabliczki ceramiczne do roslin mozna bylo kupić tutaj: https://sklepnaogrodowej.pl/pl/c/Tabliczki-ceramiczne/111

obecnie sa niedostepne


Widziałam na tej stronie. Szukam raczej metalowych, grawerowanych.

Róża Double Deligh





Ogródek podwórkowy 22:10, 30 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
maed napisał(a)
Dziękuję Toszko,
w takim razie 'Everillo' nie ruszam. W zeszłym roku podzieliłam jesienią, przeżyły, ale łatwo nie było. Teraz wiem czemu te z zaogródka, gdzie zimą nie ma słońca wcale, są w lepszej kondycji.
'Everillo' u stóp baptysji.

Jeszcze specjalnie dla Mary hortensja 'Bobo'. Najpierw zielonkawa, potem biała, potem znów trochę limonki, a na koniec dostaje rumieńca.

Toszko, miałam zamiar wykopać i podzielić parzydło i wietlicę. Wyczytałam, że najlepiej dzielić parzydło latem, ale było za gorąco. Czy teraz jest dobra pora? Czy wietlicy nie zaszkodzi podział jesienią?
Bardzo dziwny jest ten rok, bo od razu w maju zrobiło się gorąco i nie było kiedy dzielić i sadzić.

Hmm. Moje malutkie sadzonki Everillo są zupełnie inne, żółte i bez pasków. To mi raczej przypomina turzycę Evergold.

Fajnie się Bobo prezentuje.
Moja bajka 22:10, 30 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
i jeszcze taki okaz. Przytargałam jeszcze taką fajową, wyrzuconą przez morze dechę, ale chyba jeszcze jeździ w bagażniku . Ot wakacyjne pamiątki

ten powojnik (Rogucci)jak dla mnie jest mistrzem świata. Kwitnie non stop

ta pokręcona leszczyna z roku na rok ma więcej orzeszków

Mój 4 arowy azyl... 22:08, 30 sie 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Po sporej przerwie odwiedziłam znów działkę. Susza okropna, jak te rośliny dają radę trudno określić, ale jakoś się trzymają, choć ich wygląd biedny.

Trochę fotek.
Zaskoczył mnie niebieski rozwar, bo szykuje się do ponownego kwitnienia, natomiast po białym pozostały owocostany, które powinnam usunąć, aby nie osłabiać rośliny.

W moim małym ogródeczku - Dorota 22:06, 30 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
greg66 napisał(a)


Piękny bukiecik, taki miluski
To może i takie bukieciki Ci się spodobają.

Moja bajka 22:06, 30 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Macie pomysł co to mi się w kamieniach wysiało? Wyglądem przypomina mi pomidora, ale skąd by on tu???

nadmorski patolek w roli.. żyrandola?
Przedziwny Ogród 22:06, 30 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Wszystkie roślinki u ciebie łądnie wydladają, kwitną.
Ale te mnie zauroczyły.Te barwy, zestawienie pierwsza klasa!!
Sporo widzę też masz połączeń traw.ślicznie się komponują z innymi roślinami



Dziękuję Aniu Cynie i dalie sadzę zawsze z myślą, że zastąpią przerwy w kwitnieniu róż. Myślę że ten pomysł będę często powielać Trawy są świetnym wypełniaczem. W następnym roku dołączy starzec. Podoba mi się jego siwy kolor wśród kwiatów
Pozdrawiam

Do raju daleko - u Ewy 22:06, 30 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20295
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Fotorelacja Kasi bardzo ładna, ale i zwiedzany przez Was ogród też mi się bardzo podoba.
Pozdrawiam


Dzięki, Dorotko

A to moje jeżówki Aloha, które kupiłam w ogrodzie Kasi Bellingham w lipcu.

Słoneczny Ogród 22:03, 30 sie 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
sarenka napisał(a)
Zaglądam o widzę kawał roboty! Efekty są i to jakie!!

Przetaczniki też chciałam posadzić u siebie,ale kupilan szałwię. Jednak widzę,że koniecznie muszę je nabyć!

Jeszcze musE poszukać jak aktualnie wygląda u Ciebie ta rabata z hortensjami


O porady zwróciłam się do działu, ale widzę, że juz tam trafiłas.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=602
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=664
i na kolejnych stronach 665 i 666 są wymiary jakie były planowane u mnie

W tym roku mierzyłam i odległosc od trawnika do płotu miałam 4,5m, kancikując linię brzegową zabrałam jeszcze ze 30cm, to tak prawie 5 metrów może być.
Od drzew( równo hortensje) do płotu mam 3m.
Tu widac spory odstęp, który jest potrzebny, żeby tuje nie gubiły igiełek.
Moja bajka 22:02, 30 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 22:01, 30 sie 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jeszcze przez zimę za słonkiem zatęsknimy Róże pięknie Ci powtarzają


Róże szaleją. Ogólnie mogę być zadowolona. Nawet Chopin nie złapał mączniaka. Dwa sezony spędziłam na walce z tym ustrojstwem. Mączniak był też głównym powodem pozbycia się rutbeki z rabaty folkowej. Jedynie wiciokrzew nadal cierpi, jest cały biały. Do usunięcia.

Drugie kwitnienie lawendy.






W moim małym ogródeczku - Dorota 22:00, 30 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Aneta1309 napisał(a)
Świetne te domki
Dziękuję Anitko


Do raju daleko - u Ewy 21:59, 30 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20295
Do góry
abiko napisał(a)

Też ją kupiłam. Wg mnie to seria You and Me Romance. Jest śliczna
Preriowa piękna.


Nie jestem pewna, czy to Romance, bo mija nie ma takich ostrych zakończeń płatków.

Tym razem Schlosse Wackerbarth w dwóch odsłonach



Moja bajka 21:59, 30 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry

takie pięknoty cieszyły dziś moje oczy

Stefa się lansuje
...uDany ogród 21:57, 30 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Katkak napisał(a)
Danusiu ja się wyrwę jak Filip z konopi ze swoim pytaniem, ale powiedz proszę czy masz jakieś przypuszczenie co to może być?

takie coś znalazłam w jednym z poidełek stojącym bezpośrednio na ziemi. Jaja ślimaka to nie są po sprawdzałam na necie. Czyżby skrzek? Ale pewna nie jestem. Może Ty masz pomysł co to może być. Jak zobaczysz to usunę zdjęcie



Kasiu rok jest dziwny i myślę że to skrzek żab.
U znajomych kwitną wszystkie owocówki...


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies