Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

Wiolka5_7 16:45, 11 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Jutro kupię ten Spintor , bo niszczy także jaja...jest ekologiczny i ma działanie powierzchniowe i wgłebne
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Toszka 19:49, 11 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wiolka5_7 napisał(a)
Ale jeśli opryskam Lepinoxem to on zadziała ochronnie na inne buksy ?....w domu mam Decis...poki co znalazłam 4 szt.na jedynym buksie


Tak, można powiedzieć, że Lepinox działa ochronnie, bo bakteria utrzymuje się na roślinie kilka miesięcy. Ile dokładnie, to nie potrafię powiedzieć...to zależy w dużej mierze od czynników pogodowych i...cięcia. producent, w każdym bądź razie zaleca robić oprysk 3 razy w sezonie...i tu też trzeba mieć na uwadze pogodę, bo jesli ciepło będzie w marcu i jeszcze w październiku (lub dłużej) to logicznym jest zwiększenie ilości oprysków
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiolka5_7 20:32, 11 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Toszka napisał(a)


Tak, można powiedzieć, że Lepinox działa ochronnie, bo bakteria utrzymuje się na roślinie kilka miesięcy. Ile dokładnie, to nie potrafię powiedzieć...to zależy w dużej mierze od czynników pogodowych i...cięcia. producent, w każdym bądź razie zaleca robić oprysk 3 razy w sezonie...i tu też trzeba mieć na uwadze pogodę, bo jesli ciepło będzie w marcu i jeszcze w październiku (lub dłużej) to logicznym jest zwiększenie ilości oprysków

Dzięki
A w jakiej dawce stosować Spintor ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
A_gawa 15:38, 13 wrz 2018


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Śląskie też już zajęte - Wodzisław Śląski, Rybnik, Gorzyce, Jastrzębie Zdrój.. . Jadąc do pracy, widzę jakby wysuszone bukszpany - wyżarte i przesmutne krzewy. Tragedia.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Wiolka5_7 16:10, 13 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Już idzie z Warszawy na Lublin,bo u mnie dotarło to dziadostwo
Oprysk zrobiony Spintorem,zobaczymy....
Tak sobie myślę,że jeśli ta ćma ma atakować ciągle te bukszpany to nie wiem ,czy będę nad nimi tak skakać,bo chcę ogród w miarę mało wymagający...
Już na nowe rabaty planuję cisy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
vviki 17:20, 13 wrz 2018

Dołączył: 16 cze 2016
Posty: 7
Północna część Krakowa też opanowana przez ćmę. Niestety widoki zjedzonyvh przez gąsienice bukszpanow są bardzo częste.

Niestety o inwazji ćmy bukszpanowej dowiedziałam się dopiero w lecie tego roku. W zeszłym roku rozmnozylam ok 60 bukszpanow. Narazie są malutkie, czy zdarzyło się wam żeby ćma składała jaka w takich malenkich roślinach? Zakupilam pułapki lejkowe i łapią się ćmy, ale niezbyt licznie.

No i teraz się zastanawiam co z nimi zrobić. . Bo jak wylegna się gąsienice to zjedzą je w jeden dzień :/

Tak wyglądają


Mam pytanie do was odnośnie tych już wielkich i "zżartych" bukszpanów, czy jest sens zostawiać takie szare niby ususzone krzewy? Czy one mają jeszcze szansę się odrodzić czy juz po nich i lepiej wykopac i spalić ?
anbu 19:05, 13 wrz 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
vviki napisał(a)
Narazie są malutkie, czy zdarzyło się wam żeby ćma składała jaka w takich malenkich roślinach? Zakupilam pułapki lejkowe i łapią się ćmy, ale niezbyt licznie.



vviki dla ćmy bez różnicy czy małe czy duże. U mnie maluchy te były zaatakowane. Trzeba pilnować, pryskać i tyle
____________________
Ania Ogród Ani :)
pawel2806 19:41, 13 wrz 2018


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
anbu napisał(a)


vviki dla ćmy bez różnicy czy małe czy duże. U mnie maluchy te były zaatakowane. Trzeba pilnować, pryskać i tyle

Dokładnie tak, młode sadzonki też atakuje
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
MagdiCZ 20:25, 13 wrz 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
U mnie rowniez inwazja. Zrobilam wczoraj drugi oprysk - dzis przejzalam dokladnie i zadnych czarnoglowych kosmitow nie bylo widac. Oprysk robilam niemieckim srodkiem Raupenfrei Xentari.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Johanka77 21:31, 13 wrz 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ja Decisem powstrzymałam rozprzestrzenie się. Dziś przyszedł Lepinox. Jak przestanie padać, to w weekend opryskam wszystkie buksy.
Póki co tylko jeden był zaatakowany.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies