Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Słoneczny Ogród 12:36, 29 sie 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Odkrywam powoli efekty fotografii zależne od pogody czy pory dnia.

W tamtym roku zachwycił mnie pierwszy szron i trawnik w lazurowym kolorze...
Niedawno fotografując przy zachodzie słońca zachwyciły mnie floksy i przetaczniki kąpiące sie w ciepłych kolorach słońca,kwiaty podświetlone a w tle juz ciemny cień.
Wschód słońca też daje fajne efekty świetlne, skrząca się rosa, mgła, błyszczące pajęczyny.
Trzeba z tego korzystać bo warto wykorzystać atuty przyrody i uwiecznić takie efekty.
Za to nie polecam fotografowania w deszczowej aurze, czy nawet przy pięknej pogodzie w upał w południe- bo tu wychodzą mocno prześwietlone zdjęcia.

Warto się przyjrzeć, że to gra światła ( a nie czary mary) i spróbować, polecam.
Sam kwiatostan w promieniach, a tło w ciemnym cieniu.
Tak to u mnie wyglądało.



Ogrody Hortulus w Dobrzycy 12:33, 29 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry



Ogród pod miastem 12:33, 29 sie 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Do góry
Dan napisał(a)
Mój mały kawałek zieleni to ok 350 m2, w jednej z podwarszawskich miejscowości, wykonany w ubiegłym roku wg projektu P Danusi.





Cześć Dan ogród bardzo, bardzo w moim guście proste linie uwielbiam

jaka trawka jest na pierwszym planie ?

Ogrody Hortulus w Dobrzycy 12:32, 29 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
I na koniec jeszcze bardzo urokliwe miejsce, jakim jest Lawendowy domek:





Małymi kroczkami do celu... 12:30, 29 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
Znudzona już widokiem pelargonii i pogodzona z faktem,że idzie jesień, zmieniłam kompozycje na tarasie w tym roku pierwszy raz zakupiłam chryzantemy, zobaczymy jak się u mnie sprawdzą. Jakieś porady co do ich pielęgnacji? Często trzeba je podlewać? mąż jak usłyszał,że kupiłam chryzantemy zapytał do kogo na cmentarz się wybieram i był w szoku,że kupiłam je na taras jak to przecież kwiaty cmentarne



Do kompozycji dołączą jeszcze dynie, ale to troszkę później może orientujecie się gdzie można kupić ozdobne? Śliczne są.
W ogrodniczkach :) 12:27, 29 sie 2018


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Do góry
haha, hej Karola, dzięki, melduję, że mam miłorzęby 'Mariken', szt. 3 i zrobiłam na próbę dwie rabaty z wrzosami, szt. 33.

Jeśli przetrwają to w przyszłym roku posadzę więcej, bo w sosnowym lasku może im być nie najgorzej (akurat znalazłam miejsce, gdzie jest sporo słońca). Problemem jest raczej zimowanie i wilgoć. No, zobaczymy.

Miłorzęby (trawka świeżo posiana, więc jeszcze łyso)



Wrzosy



Dobrego dnia!
Małymi kroczkami do celu... 12:27, 29 sie 2018


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Do góry
paulina_ns napisał(a)





Śliczne te donice Podrzucisz namiar, były większe?


U nas też jeżyk harcuje dobre kilka miesięcy, ale, że bardzo płochliwy jest staram się go nie niepokoić - zostawiam tylko czystą wodę i wsio... zastanawiam się tylko jak przygotować mu legowisko na zimę, czytałam, że są bardzo wrażliwe na zimno i jeśli nie znajdą odpowiednio szybko schronienia giną... myślę aby przygotować mu kopiec usypany z kory (ponoć trzeba w rękawiczkach aby nie wyczuł zapachu człowieka)… Myślisz o domku dla swojego?


No i oczywiście pochwalę zakupy cebulowe, moje też w koszyku zakupowym w necie czekają na akceptację
Tajemniczy Ogród 12:27, 29 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Dziewczyny, zaplanowalam na jesień kilka zmian, tylko czasu wciąż brak. Ale ku pamięci plan mam taki:
- obsadzić hakone Aureola rodki przed domem pod sosnami,
- zrobić jakieś sensowne nasadzenia na rabacie pod modrzewiem (wyciętym) na miejscu wywalonych Anabelek,
- mikrorabata,
- przygotować tylną rabatę na nasadzenia wiosenne - przestawić obrzeże, zbierać kompost,
- trzy drzewka na front,
- cebule

I teraz nie ma przeproś, trzeba powoli zacząć odhaczać To tak, mikrorabata przygotowana - wczoraj przekopałam ten malutki kawałek z workiem zeszłorocznych liści dębowych, kompostem, obornikiem, obornikiem granulowanym, korą, polałam humusem. Przydeptałam, nic nie wywoziłam. Byłam w szoku, że nie znalazłam ani jednego pędraka, ale może to przez to, że jeszcze nie mają co tam podeżreć Zdrowy rozum podpowiada, żeby teraz poczekać z nasadzeniami do wiosny, żeby to wszytsko się ładnie połączyło z moim żółciutkim piaseczkiem. Ale mnie już kusi do sadzenia, jak taka mięciutka ziemia leży. Narazie zbieram wszystko, co zaplanowałam, żeby za jednym zamachem poustawiać i posadzić. Czy może jednak zaczekać??... Hmmm.
Wczoraj również wywaliliśmy z M. te Anabelki, dramat, jak te korzenie wrosły w stare korzenie modrzewia. Efekt: złamane dwa trzonki - od łopaty i wideł I teraz robię ustawianki icoś mi nie gra wię c wrzucam robocze zdjęcia i wołałam o pomoc. Chodzi o tą rabatę, latem wyglądała w miarę ok, dopóki Anabelki nie zaczęły bić głowami ukłonów, dosłownie, a mojego ulubionego powojnika zżarła jakaś nornica czy inne licho drążące tunele :

Stan na dzisiaj: usunięte karpy Anabelek (idą do Mamy) i próba wkomponowania tam jednej Hortensji i dwóch miskantów ML I Variegatusa: I proszę o krytykę konstruktywną, co nie gra???
Rozpoznawanie roślin iglastych.... 12:26, 29 sie 2018

Dołączył: 29 sie 2018
Posty: 2
Do góry
Dzień dobry
Mam prośbę o identyfikację młodej sosny. Odkryłam ją w ogrodzie pomiędzy innymi roślinami i chciałabym znaleźć jej miejsce docelowe ale nie wiem co to jest, jakie osiągnie rozmiary, jakie ma wymagania. Roślina ma teraz 40cm wysokości, igły są miękkie i mają 10-11 cm długości.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy 12:21, 29 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Ogród kwiatowo - warzywny:



Ogrody Hortulus w Dobrzycy 12:18, 29 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry





Ogrody Hortulus w Dobrzycy 12:15, 29 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry





Ogrody Hortulus w Dobrzycy 12:13, 29 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry




Ogrody Hortulus w Dobrzycy 12:11, 29 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry




Ogrody Hortulus w Dobrzycy 12:10, 29 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry




Ogrody Hortulus w Dobrzycy 12:08, 29 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry




Ogrody Hortulus w Dobrzycy 12:06, 29 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
I inne urokliwe miejsca oglądane już z powierzchni gruntu:





Ogrody Hortulus w Dobrzycy 12:02, 29 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Ogrody Hortulus w Dobrzycy 11:59, 29 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry



Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 11:47, 29 sie 2018

Dołączył: 13 lut 2014
Posty: 87
Do góry
Danusiu,
czy można gdzieś kupić taki "sprzęt" do kancikowania? Kiedyś pisałaś że masz to coś z Anglii, ale czy można dostać u nas?


Gardenarium napisał(a)


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies