Jeżówka 'Julia" mnie nie zachwyciła.
Wydaje mi się, że białe jeżówki lepiej radzą sobie w mocnym słońcu. Nie blakną.
'White Swan'
'Cocunt Lime' - ładna i sztywna.
Basiu apetycznie u ciebie
moje jeszcze w powijakach ale za to węgierki już prawie dobre i takie duże owalne granatowe, nazwy nie znam ale bardzo słodkie i soczyste
Najczęściej robię z gliny 254, najbardziej mi odpowiada. Ale glin do wyboru jest mnóstwo.
Lepisz wyrób, potem on musi wyschnąć. Dopiero wtedy można wyłożyć go do pieca na pierwszy wypał.
Potem się zdobi, stosuję angoby, szkliwa, farby Botza, farby podszkliwne i majolikę.
Potem się to wypala i już.
Największe napięcie jest jak otwierasz piec albo się cieszysz, że coś wyszło, albo zgrzytasz zębami .
Tyle teoria.
W praktyce to jest dużo bardziej skomplikowane. Polecam ci znaleźć sobie warsztaty ceramiczne gdzieś blisko siebie i stawiać pierwsze kroki pod okiem fachowca. Ja zrobiłam ten błąd, że uczyła się sama i zmarnowałam mnóstwo czasu .
Witam,
My mamy podobny problem po urlopie. Od 4 miesiecy posiany trawnik. Trawa rosła super. Nie bylo nas 5 tygodni. Przed urlopem skosiliśmy trawę. Po urlopi jak zobaczyliśmy trawnik to się załamaliśmy. Nie dość że upały wypaliły trawe to chwasty opanowały ja bardzo konkretnie. Przez 4 miesiące nie było nic i nagle takie coś. Nie wiemy co to. Nikt w pobliżu tego zielska nie ma. Dodam że najgorzej jest od strony gdzie jest pole z boku. Wie ktoś może co to jest i jak się tego pozbyć? Dodam że korzenie w ziemi wygladaja jak korzeń pietruszki.