Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

anka_ 20:33, 26 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Przychodzę z wątku o ozdobnych ogrodowych pogratulować zdolności artystycznych. Ozdoby z gliny fantastyczne, zwłaszcza dzwoneczki i poidełka.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
rozark 20:41, 26 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
dziękuje bardzo , jeszcze dużo technik zdobiących ceramikę do wypróbowania przede mną ale sprawia mi to wielka frajdę
____________________
pozdrowionka
Nowalijka 20:50, 26 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Masz niesamowite zdolności, pozazdrościć. Zauroczył mnie mak i dżdżownice. Uchyl proszę trochę tajemnicy z jakiej gliny korzystasz. I co dalej z nią robisz. Ja artystycznie jestem noga a chętnie tez tego bym spróbowała. Pozdrawiam
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Basilikum 21:29, 26 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Ha ni ucichl watek, Fajnie ze juz jestes ty lepisz i malujesz a ja szyje i haftuje i obie mamy taka sama frajde
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
rozark 22:04, 26 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Nowalijka napisał(a)
Masz niesamowite zdolności, pozazdrościć. Zauroczył mnie mak i dżdżownice. Uchyl proszę trochę tajemnicy z jakiej gliny korzystasz. I co dalej z nią robisz. Ja artystycznie jestem noga a chętnie tez tego bym spróbowała. Pozdrawiam


Najczęściej robię z gliny 254, najbardziej mi odpowiada. Ale glin do wyboru jest mnóstwo.
Lepisz wyrób, potem on musi wyschnąć. Dopiero wtedy można wyłożyć go do pieca na pierwszy wypał.
Potem się zdobi, stosuję angoby, szkliwa, farby Botza, farby podszkliwne i majolikę.
Potem się to wypala i już.
Największe napięcie jest jak otwierasz piec albo się cieszysz, że coś wyszło, albo zgrzytasz zębami .



Tyle teoria.

W praktyce to jest dużo bardziej skomplikowane. Polecam ci znaleźć sobie warsztaty ceramiczne gdzieś blisko siebie i stawiać pierwsze kroki pod okiem fachowca. Ja zrobiłam ten błąd, że uczyła się sama i zmarnowałam mnóstwo czasu .


____________________
pozdrowionka
rozark 22:06, 26 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Basilikum napisał(a)
Ha ni ucichl watek, Fajnie ze juz jestes ty lepisz i malujesz a ja szyje i haftuje i obie mamy taka sama frajde


Cofnęłam się paręnaście stron i wypatrzyłam haft na ręczniku super wyszło . Przy okazji obejrzałam ogród, masz co fotografować i piękne zdjęcia robisz .
____________________
pozdrowionka
Kasya 22:51, 26 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41825
Reniu, daj tu linka do wątku o ozdobach
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
rozark 10:17, 27 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
mówisz i masz

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1347-kule-ozdoby-plotki-rzezby-do-ogrodu?page=25#post_5
____________________
pozdrowionka
popcorn 11:59, 27 sie 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
rozark napisał(a)




Renia, pięknie!!!

ta wyżej to Eden? Ile ma lat i jak jest duża?
buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
rozark 10:07, 28 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Karolciu to Pashmina. Zbudowała krzaczek tak powyżej kolan. Piękny ma kwiat prawda?. Zdrowa, nie przemarza. Niestety płatki są wrażliwe na deszcz. W tym roku była susza to kwiaty utrzymały się ponad miesiąc . Jest czym oko nacieszyć.
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies