Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

ElzbietaFranka 16:15, 13 sie 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Teem pierwszy raz piszesz mozna wybaczyc, ale jak ty to siales łuczki widac trawnik jak rybia skora.

Źle rozsiany nawoz to widac. Masz wiecej dosiewki niz ciemno zielonego. Juz połowa sierpnia trudno radzic abys sial jeszcze letnim z azotem.

W sumie nie jest tak zle oprocz tych mijanek.

Waldek dobrze radzi ale trzeba teraz zaradzic a nie wracac do tylu WALDEK.

Odczekaj jeszcze i pod koniec sierpnia (za ok 2 tygodnie) nawiez nawozem jesiennym on jest bez azotu a ma potas. Nastepna dawke rozsiej na poczatku pazdziernika w zaleznosci od kondycji trawnika.

Nie rob nic z tymi chwastami. To sa chwasty jednoroczne.

Sieje sie pelnym rozmachem reki jezeli sa mozliwosci a nie w miejscu i to krzyzowo najpierw w jedna strone rozsiej nawoz caly trawnik a potem w druga strone.
Po tygodniu mijanki juz widac.

Moze ktos inny by posial letnim ja bym sie nie zdecydowala ostatnia dawka letniego to polowa lipca.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:29, 13 sie 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Marcin2017 napisał(a)

...ale chyba niezbyt dokładnie.
napisałem przecież:



jeśli obecne chwastnice zdążą się rozsiać (a zdążą), to po to jest powtórny oprysk - to dziadostwo potrzebuje kilka dni na wyrośnięcie kilka cm, więc tydzień odczekania to odpowiedni czas żeby rośliny się pojawiły, a nie zaczęły się rozsiewać.
i po 3 tygodniach działania roundupu wszystko będzie elegancko wypalone.

co do twojej rady - zasiejesz i nawieziesz? czym? od razu po zasianiu? czy może młody trawnik??? konkretów brak, a nawożenie młodej trawy może przynieść więcej szkody niż pożytku.





Tak przeczytalam kilka podpowiedzi na temat Randapu nie bede komentowala twoich rad i koniec.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
tomek_j 18:28, 16 sie 2018

Dołączył: 16 sie 2018
Posty: 1
Dzień Dobry,
piszę do Państwa z prośbą o pomoc w identyfikacji chwastu który zaatakował mój trawnik. Zaczyna powoli "przejmować" teren i wypiera trawę. Proszę o identyfikację i pomoc czym to zwalczyć.
Przemek2018 09:03, 17 sie 2018

Dołączył: 23 cze 2018
Posty: 23
Witam.



Jeśli ktoś się z nim spotkał, co to za "gad"?

ElzbietaFranka 13:53, 17 sie 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856



To jest trawnik tam same chwasty?
Na pierwszej focie prawdopodobnie jest to dziki rdest to czerwone.
Na drugiej lucerna wiecznie zielona mimo suszy i upalow jej korzenie siegaja nawet 10 m w ziemie i dlatego ma gorke zielona.

Moze ktos inny jeszcze spojrzy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dario3103 21:54, 26 sie 2018

Dołączył: 26 sie 2018
Posty: 3


Witam,
My mamy podobny problem po urlopie. Od 4 miesiecy posiany trawnik. Trawa rosła super. Nie bylo nas 5 tygodni. Przed urlopem skosiliśmy trawę. Po urlopi jak zobaczyliśmy trawnik to się załamaliśmy. Nie dość że upały wypaliły trawe to chwasty opanowały ja bardzo konkretnie. Przez 4 miesiące nie było nic i nagle takie coś. Nie wiemy co to. Nikt w pobliżu tego zielska nie ma. Dodam że najgorzej jest od strony gdzie jest pole z boku. Wie ktoś może co to jest i jak się tego pozbyć? Dodam że korzenie w ziemi wygladaja jak korzeń pietruszki.



A tak było...


waldek727 02:50, 27 sie 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Dario3103 napisał(a)


Witam,
My mamy podobny problem po urlopie. Od 4 miesiecy posiany trawnik. Trawa rosła super. Nie bylo nas 5 tygodni. Przed urlopem skosiliśmy trawę. Po urlopi jak zobaczyliśmy trawnik to się załamaliśmy. Nie dość że upały wypaliły trawe to chwasty opanowały ja bardzo konkretnie. Przez 4 miesiące nie było nic i nagle takie coś. Nie wiemy co to. Nikt w pobliżu tego zielska nie ma. Dodam że najgorzej jest od strony gdzie jest pole z boku. Wie ktoś może co to jest i jak się tego pozbyć?

Wziąć wiaderko, przesunąć maksymalnie pośladki do tyłu, podważyć chwasta i paluszkami podciągnąć do góry.
Prosienicznik szorstki częściej występujący pod nazwą fałszywy mlecz.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 08:59, 27 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dario3103 napisał(a)


Witam,
My mamy podobny problem po urlopie. Od 4 miesiecy posiany trawnik. Trawa rosła super. Nie bylo nas 5 tygodni. Przed urlopem skosiliśmy trawę. Po urlopi jak zobaczyliśmy trawnik to się załamaliśmy. Nie dość że upały wypaliły trawe to chwasty opanowały ja bardzo konkretnie. Przez 4 miesiące nie było nic i nagle takie coś. Nie wiemy co to. Nikt w pobliżu tego zielska nie ma. Dodam że najgorzej jest od strony gdzie jest pole z boku. Wie ktoś może co to jest i jak się tego pozbyć? Dodam że korzenie w ziemi wygladaja jak korzeń pietruszki.




Trawnik jest za młody na oprysk herbicydem selektywnym, może spalić także trawę.
W upały trawniki bez podlewania zamierają, chwasty jak widać - nic im nie szkodzi, nawet susza i tak właśnie jest, że rozwijają się w miejsce zamierającej trawy.

Pozostaje wyrywanie ręczne, albo oprysk połową dawki...ale to ryzyko. Wypróbuj na małym fragmencie trawnika.

Reanimację trzeba zacząć od podlewania i nawożenia. Wyrywanie najpierw największych chwastów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcino 11:08, 27 sie 2018

Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 21
W czwartek zrobiłem kolejną dawke Pumy na chwastnicę. Teraz zwielszyłem dawkę i pryskałem miejscowo. Nawet jak wypali trochę trawę to trudno. Zrobi sie dosiewkę na wiosnę a nie mam czasu wyrywać tego bo sieje sie coraz mocniej.

Co do młodej trawy to nie bałbym się pryskać chwastoxem. Nic jej nie bedzie.
dirty_steve 12:09, 27 sie 2018

Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 23
@Marcino,
jaka dawke stosujesz?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies