Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Blaski i cienie nowego życia 11:00, 19 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Na niedzielę zostawiam Wam różę Goethe w drugim kwitnieniu. Tak pachnie że jej oborniczka podrzuciłam

Ogród Małej Mi 2017 10:53, 19 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Toszka napisał(a)
U mnie po 3 dniach ciszy znów motyle ćmy łapią się w pułapki.


Spoko...ja już mam trzeci miot gąsienic.... znów trzeba pryskać.
Zamowiłam pułapek i feromonów ale jeszcze nie przysłali.
Ciem lata od cholery a gasienice wpinkalaja bukszpan. Obawiam sie ze non stop w ogrodzie sa rozne stadia rozwoju. Jestem tego nawet pewna.
Nie jestem w stanie sprawdzic miejsce w miejsce wszyskich bukszpanow. Sprawdzam ile moge a i tak sie zawsze okazuje ze grasuja w innym miejscu.


Ogród bez roweru 09:40, 19 sie 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
Mary napisał(a)
Od ubiegłego tygodnia, dzięki Izie, mam skończoną kostkę przed domem. I takie doły mi zostały.



W tym tygodniu doły zostały prawie zakopane. Jeszcze mi jakieś 2m2 do posprzątania zostało i w końcu przed domem zapanuje porządek.
Gorzej przed płotem. bo mi samochody z ziemią zjazd na drogę zniszczyły...
ale fajne widoki! Masz już plan co poradzisz?
Typografia ogrodu 09:25, 19 sie 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
nawigatorka napisał(a)
Jak juz wspomniałam eM zaproponowął by zmienić coś na naszym froncie, który w suszy pokazał jak newralgicznym jest miejscem - ostrzegam jest drastycznie

Ziemia - najsłabsza na naszym terenie, pochyły dość ostro teren przez co wszelka woda spłytwa. Nawet bukszpany się poddają. "trawa" już nie istnieje.

Stad pomysł by pozbyć: się trawy, bukszpanów i kulki na nodze oraz wysypanych tam kamieni.

Założyć dodatkowy fragment obrzeża (niebieska linia) i stworzyć tam rabatę twardzieli wysypana kamieniem ale najpewniej takim jak na pozostałej cześć działki czyli drobnym ciemnym.

obecne obrzeżne granitowe by raczej zostało - chyba nie ma sensu go ruszać.

Po prawej od tego miejsca jest podjazd, tam gdzie strzalka grabowa rabata - brakuje jeszcze przeseł ogrodzenia - jest siatka której nie widać miedzy słupkami.

Chciałąbym by wszystko z sobą grało - czyli trzeba dopasować się do istniejących nasadzeń i raczej nie dokładać nowych gatunków innych niż juz sa w ogrodzie.
Zimozieloność na froncie to nie do końca moja bajka więc nie musi tam tak byc.

Na skarpie jest irga i ID, obok graby bukszpany i ID, w podjedzie graby bukszpany i sesleria jesienne.

Chodzi mi po głowie lawenda, rozchodniki, sesleria, ED... może perowska choć nie wiem... raczej minimum gatunków. Może jeden? może jakieś kamienie piaskowca rzucone... może jakaś drobna infrastruktura...


a slonce tam cały dzien

fotka z dziś


gdy to powstawało





Asia a moze tam gdzie zwir zrobic dalej grabowa?
A na środku w tym kwadracie jedynie wymieszać Molinie z sesleria? Tylko jak byś chciała luźno czy geometryczne jakoś?
Albo kontynuować grabowa A w kwadracie kamień i lawenda? Tak jak masz przy gospodarczym.
Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem 09:23, 19 sie 2018


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Danusiu, mam je a jakże, wiosną przycięte na 10 cm.

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem 09:20, 19 sie 2018


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Danusiu, mam je a jakże, wiosną przycięte na 10 cm.

Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 09:14, 19 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Czy ktoś wie co to za dereń ? Kwitnie...
Wysiał mi się w kilku miejscach i szybko urósł.




A to rododendron któremu chyba czegoś brakuje
Tylko zastanawiam się czy teraz jeszcze czymś popryskac ?

Carpinus - graby i trawy nad jeziorem 09:06, 19 sie 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
Magda70 napisał(a)


U nas we wtorek zabierają gabaryty trochę skarbów zniknie

Dzięki Olcia

Udalo mi się ostatnio obsadzić nową rabatę. TUŻ przy wjeździe.
Jeszcze krawężniki do skonczenia i do wysypania kora. Nabiera wyglądu kolejny kawalek





o ja! o ja!O ja! Ale zmiany, muszę Marcie foty pokazać
I jaką góra cukini
Co tam posadzilaś na nowych rabatach ?
Rododendronowy ogród II. 08:54, 19 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Żeby było wygodniej to tu zapytam,
Takie niektóre listki u tego pachnącego, czy teraz jeszcze czymś pryskać ?
Ogród bez roweru 08:21, 19 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
Postanowiłam zrobić porządek (czytaj oddać) doniczki po sadzonkach, które zawsze zachowuję, bo "może się przyda".
Jak pozbierałam mniejsze doniczki i posortowałam to coś takiego mi wyszło.



Aż mi trudno uwierzyć, że tyle roślin kupiłam.
Sezon 2017 u Hanusi 08:12, 19 sie 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Ufff! Koniec balangowania, trzeba zakasać rękawy. Suszu przy bylinach sporo, czas zapełniać kompostowniki! Ale dziś jeszcze lajtowo. Zbieram ostatnie brzoskwinie.

A dzielżany dają popis



Żywopłotki cisowe. 05:51, 19 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Anabell napisał(a)


Mariola! a u Ciebie jest taka sama jak ta.
Pokazywałaś z różą.

Moja to Preference zmienia kolor łososiowy róż, kremowy róż.


Przrpiekne te dalie takue to by było szkoda stracić
Szmaragdowy Zakątek 02:42, 19 sie 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
Pomidoro….
W tym roku bardzo późno posadziłam do gruntu moje pomidorki, ale w końcu są !!!






Szmaragdowy Zakątek 02:39, 19 sie 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
Chwilkę mnie nie było, bo pochłonęła mnie proza życia.
W pracy mamy „sajgon”, bo sezon urlopowy…bo zwolnienia lekarskie…jednym słowem brak pełnej obsady i zapitalamy jak małe robociki. W pewnej chwili zamiast 8 osób, byłyśmy tylko w trzy dziewczyny…masakra (ale jest nadzieja, że wkrótce spowolnimy do normy).
Oprócz tego: ślub koleżanki, urodziny chrześnicy, imieniny taty i wesele w najbliższej rodzinie…ehhh totalny „odjazd”. Dziś pojechałam kupić sukienkę, a wróciłam z kolejnymi nowymi butami i tapetą do przedpokoju…

W „szmaragdowym” nadal upał i susza... miało dziś padać, ale jeszcze się zastanawia…

Kwitną ostatnie róże




rozplenice szaleją




magnolia zakwitła po raz drugi 3 tygodnie temu i cały czas kwitnie


hortensje powoli różowieją
W ogródku emerytki 01:40, 19 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Do góry
gogo napisał(a)
To też efekt gradu, mam dwie tak wyglądające kępy.



UUUUU. Przykry widok. Pociechą może jedynie być to, że za rok znów będą piękne
Żywopłotki cisowe. 00:24, 19 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
To ta sama co wyżej.



Ja nie znam kwiatu dali Jowey Lina może to ona, choć ze zdjęć wygląda mi na inną jaśniejszą jak moja NN.


to nowe czerwone.


Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa 00:19, 19 sie 2018


Dołączył: 31 lip 2018
Posty: 20
Do góry
Kolorowy zawrót głowy

1. Pułapki łapią motyle więc wylot jeszcze trwa
2. Na krzaku pojawiły się gąsienice 2 tegorocznego rzutu 2 do 6 mm
3. Znalazłem 1 dorodny okaz gąsienicy 5cm
4. Pułapki na jabłoniach łapią więcej niż pułapka na buksie
5. W ciekawym linku zamieszczonym przez Toszkę kilka zdjęć przedstawia poczwarki na innych liściach niż bukszpan




Zdjęcie przedstawia gniazdo młodych gąsienic.
Dwa listki zszyte pajęczyną . W środku 2-3 szt.
Wszystkie znalezione gniazda znajdowały się w szczytowych partiach gałęzi.
Jak widać wróg potrafi zabezpieczyć się przed opryskiem.

Moje buksy rosną dziko - nie były nigdy przycinane.
Wiadomo gdzie są młode listki do których ciągną gąsienice




Młode gąsienice zjadają tylko wierzchnią powierzchnię liścia.

Mam nadzieję,że moje uwagi pomogą w identyfikacji pojawienia się gąsienic.

Oczywiście Lepinox poszedł w ruch.

Pozdrawiam
Piotr

W ogródku emerytki 00:17, 19 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
To zdjęcie dla Ciebie Basiu, winnik tojadowaty ma pomarańczowe koraliki, na razie kilka, ale kwitnie i będzie więcej

To też efekt gradu, mam dwie tak wyglądające kępy.
Żywopłotki cisowe. 00:16, 19 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry


Pierwsze zdjęcie pierwsza faza rozwoju kwiatka.
Drugie w pełni rozwinięty.
Trzecie sam środek jest jaśniejący ale ładny nie wyblakły kolor.

Tak wygląda od tyłu po opadnięciu dolnych płatków.
i mówię że kwiat ładnie się starzeje, nie widać opadających, sypiących się płatków.

Przy wycinaniu przekwitniętych z tymi zastanawiam się bo zawsze są ładne.


Podałam kilka faz rozkwitania, bo może ktoś odgadnie jaka to nazwa dalii pomarańczowo/ognistej.
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 00:03, 19 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
kasiek napisał(a)


Ciesze się A wiesz że temu miejscu Ty nadałaś poczatek?


Wreszcie na coś się przydałam

Mam nadzieję, że tym razem nie będziesz oczka kopać zimą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies