Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogrodowe szaleństwo ... 08:56, 04 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Prysłam do ciebie za sprawą jeżówek.Ładne masz.Sporo takich samych mamy.A trochę innych.
Dalie, hortensje i inne kwitnienia bogato ich u ciebie .
Fajne to okno robiłaś.
Kurcze, a u mnie na drugich działkach tyle jeszcze leszczyny do wycięcia.
ciekawa jestem jak dalej będzie ono wyglądać .

Aniu, u nie też jest leszczyna, którą namiętnie wycinam. Chcę jej pozbyć się. Materiał na okno wydębiłam od sąsiadów. Wczoraj okno potraktowałam białym sprayem. Dziś powieszę. Dzisiaj tez zamierzam zrobić dziury w metalowej misie z rojnikami. Poza tym walczę z nornicami, są ode mnie sprytniejsze a ja juz nie daje rady. Zryły mi nawet kloszardową ścieżkę. Cala misterna praca poszła na marne.
Usunęłam juz kosmosy.
Migawki z ogródka 08:52, 04 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13823
Do góry
Pomidorowo
Ogród Cioci cz. 3 07:57, 04 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
dzisiejsza porcja fotek



Uwielbiam u Ciebie te zestawienie właśnie tworzę nową rabatkę, tyle,że koło i na obwodkę właśnie chcę dać naprzemiennie rozplenice z rozchodnikami, powiedz mi Małgosiu co ile je sadzić? Nie chce już tak gęsto,żeby później nie przesadzać, dokładnie chodzi mi o taki efekt jak na zdjęciu u Ciebie buziaki!
Rozpoznawanie chorób i szkodników 07:57, 04 sie 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Do góry
Mazan,
Wg mnie nie ma nakluc ani nic. Ale jeszcze sprawdze dokladnie.
Te listki są w dotyku jak plastikowe, pozwijane na brzegach, jakby zminiaturyzowane.
Obok rośnie kolejna i jej nic nie jest.

Jedyne co zauwazylam to kropki brazowe na czesci lisci:
Ranczo Szmaragdowa Dolina 01:45, 04 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
te od Agusi, ostatnio była przygoda bo sąsiadka rwała śliwki na kompoty i jak ja zawołałam chciała przejść , a było po deszczu....cała zawartość słoiczków wyladowała na karku


ten tłoczy odkąd zaczął świetny jest w tym roku

i dla Madzi, zobacz jak brzydko teraz wyglądają krwawniki, fotka je upieksza

RODOS - trochę inaczej 01:45, 04 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Do góry
Coś nie mogę spać To dorzucę jeszcze kilka zdjątek wnętrza altany I przyszopie Tu muszę jeszcze trochę popracować, zmienić okno i drzwi do części gospodarczej i zmienić dach na altanie. Beczka na deszczówkę już czeka - ale zamówiona ekipa chyba ma w nosie moje kilkanaście metrów, woli robić duże roboty
Ranczo Szmaragdowa Dolina 01:40, 04 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
mydlnica powtarza po przycięciu

róże z myślą o Agusi i Ewce



Ranczo Szmaragdowa Dolina 01:36, 04 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina 01:33, 04 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry


objedzona brzózka w jedna noc

Ranczo Szmaragdowa Dolina 01:29, 04 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry


te na dzisiaj już całe białe

lilia jeszcze walczy, ale sadźce już dzisiaj w łąkę sypałam
Ranczo Szmaragdowa Dolina 01:23, 04 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
Nie chce mi się jeszcze spać, a chłopaki chrapią(koncert darmowy)
Arabian night



colorette Mary Evelyn
Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach 01:02, 04 sie 2018

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 12
Do góry
Sezon w pełni. Myśl, że ten rok można uważać za pomidorowo-paprykowy (przynajmniej u mnie). Poniżej wklejam kilka zdjęć kipiących grządek podniesionych.

1. Grządka pomidorowo (Black Cherry) - cukiniowo - bazyliowa
Pomidory zaczynam prowadzić w poziomie; tyczki o długości 2 m (w tym 1,5 m nad ziemią) już im nie starczają


2. Grządka cukiniowo - pomidorowa (Ola Polka, Maskotka)
Pomidory już się na niej skończyły. Owoce były od końca czerwca. Ostatnio przytłumiły je cukinie


3. Buraczki z fasolką (Mascotte)


4. Grządka marchewkowo-cebulowa okraszona lubczykiem, oregano i tymiankiem
Cebula już została zebrana. Grządka starego typu - deski.


5. Grządka arbuzowa
Od początku kwietnia traktowana jako inspekt; od 10 maja zamieszkały w niej arbuzy (Rosario). Arbuz widoczny w lewym rogu został już skonsumowany (słodziutki).



6. Grządka paprykowa
Od początku kwietnia traktowana jako inspekt; od 10 maja wprowadziły się do niej papryki (de Cayenne, Roberta i ?)




7. Dodatkowo pokazuję kompostownik, który w tym roku został potraktowany jako grządka podniesiona - rosną na nim dynie piżmowe (i mają się bardzo dobrze)
Świerk serbski - Picea omorika 00:59, 04 sie 2018

Dołączył: 02 sie 2018
Posty: 2
Do góry
Dzięki Danusiu za odpowiedź.

To może inaczej: szukam czegoś co mnie w sposób trwały (zimozielone) i raczej szybki zasłoni od drogi na zdjęciu poniżej (pd-zach, dobrze nasłoneczniony róg działki, 2m w kierunku jałowców i ok 8 m w kierunku domu). Z serbami mi wszystko pasuje w takim sensie że mi się podobają, można znaleźć duże okazy w dobrej cenie, tylko ta ich wysokość mi nie daje spokoju bo wolałbym coś co będzie się wahać w granicach 1.5-3.5 m max. Może jakieś inne sugestie jeszcze?

Za drzwiami do ogrodu... 00:13, 04 sie 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Magleska napisał(a)
Nacieszyłam oczy pięknymi widoczkami te spotkaniowe fotki pięknie pokazały cały ogród : z innej perspektywy- super

A ....i jeszcze kraina dla skrzatów rewelacja


Ogród się sporo zmienił od wiosny,ale i teraz jeszcze wprowadzam zmiany.Mam nadzieję, że na lepsze...a różne ujęcia na fotkach ułatwiają podejmować decyzje jak i gdzie te zmiany wprowadzać...aby było jeszcze piękniej
A Anabuko robi fajne fotki...ogród sam na nich pięknieje...

W krainie skrzatów póki co...zamieszkała Smerfetka...za sprawą pewnej małej poszukiwaczki skrzatów



Gutlandia 23:43, 03 sie 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Do góry
Dziękuję Toszko za odpowiedź. Jednak dodam dolomit w późniejszym terminie. Nie było dzisiaj w sklepie. Sól morską mam. Tylko ile jej dać żeby nie zasolić gleby? Łyżeczkę na m2? Wystarczy? A nawóz potasowy może być np. jesienny do trawników lub iglaków? Mam oba . Toszko ratuj . Plisss
Ranczo Szmaragdowa Dolina 23:42, 03 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry



i tyyyle owoców pigwowca
Mirkowy ogród (początki) 23:39, 03 sie 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Jutro zaczynamy
Ranczo Szmaragdowa Dolina 23:39, 03 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry



Mirkowy ogród (początki) 23:38, 03 sie 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Czy to może być Polarek?
Mirkowy ogród (początki) 23:36, 03 sie 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Trawy zaczynają kwitnienie.
Miskant i Rozplenica Black Beaty.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies