Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Walczę z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Walczę z ogrodem :)

mirela 13:33, 25 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Toszka napisał(a)
poczytaj więcej. U Polinki była dyskusja z Mazanem o rdzy. Zapytaj jej.
środki to np. Seguris Opti lub Fandango

I dodam, że jesli w okolicy panuje żółta lub brunatna rdza zbóz, to u ciebie będzie to walka z wiatrakami


Dziękuję. Tak, po 6 latach walki widzę, ze to walka z wiatrakami niestety.
Ciekawe co z innymi roślinami (np. śmiałkami albo turzycami) ?
____________________
Walczę z ogrodem...
Toszka 14:04, 25 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie wszystkie trawy podatne są na rdzę, nawet w obrębie tego samego gatunku.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
basia3012 17:43, 30 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Mirelko, trafiłam do Ciebie od Eli. Przepięknie masz w swoim ogrodzie. Piękne te hortensje. Może, moje będą kiedyś takie? Poczytałam jak je tniecie na wiosnę i też tak będę cięła.
Moje trawy też mają jakieś rdzawe plamy. Zauważyłam je na Hakonechloa. Czy to oznacza, że trzeba je usunąć czy da się jakoś z tym walczyć?
Gratuluję pięknego ogrodu.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
mirela 09:41, 31 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
basia3012 napisał(a)
Mirelko, trafiłam do Ciebie od Eli. Przepięknie masz w swoim ogrodzie. Piękne te hortensje. Może, moje będą kiedyś takie? Poczytałam jak je tniecie na wiosnę i też tak będę cięła.
Moje trawy też mają jakieś rdzawe plamy. Zauważyłam je na Hakonechloa. Czy to oznacza, że trzeba je usunąć czy da się jakoś z tym walczyć?
Gratuluję pięknego ogrodu.
Pozdrawiam serdecznie.

Dziękuję .
Basiu nie odpowiem Ci na to pytanie. NA śmiałkach tez mam trochę rdzy, i na beatlesach w zeszłym roku tez miałam. Ale nie było tragedii - roślina nie traciła na wyglądzie.
Spróbuję na tych kilku krzaczkach które zostawiam na wale popryskać w przyszłym roku czyms mocniejszym, co Toszka polecała. Ale jakoś nie mam wielkiej nadziei że to pomoże
Hortki szybko rosną, początkowo nie zwracamy na nie uwagi a potem po kilku latach zaskakują nas swoim pięknem .
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 08:07, 02 sie 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Miscant silbespinne oraz gracilismus (ten większy) przy hortkach obecnie wyglądają tak:



perovskia i octowiec tiger eye



Taki piękny dzban na deszczówkę zakupiłam (specjalnie dla moich rododendronów):



wejście boczne na taras :



miłka okazała:



rozplenica black beauty:




I wczoraj przyszła sesletria tatrzańska (pójdzie pod brzózki) od pana Smala:

____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 08:42, 16 sie 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Donice jyska:







Wczoraj kończyłam stipową rabatę:



Mam na 10 dni psiaka od znajomych którzy wyjechali na wakacje - teraz czasu zupełnie nie mam na ogród . A jak znajdę chwilę to ta mała młoda zaraza grabie mi wynosi, konewkę, kładzie się na roślinach ... moje psy nauczone szanować moją pracę a ta mała niestety nie jest tego jeszcze nauczona



____________________
Walczę z ogrodem...
Kasya 21:32, 18 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41840
Czy z tych donic wyjmowałas korki ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mirela 10:36, 21 sie 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Kasya napisał(a)
Czy z tych donic wyjmowałas korki ?

nie, nie wyciągałam. Ale tez i nie dawałam do pełna ziemi. Wsadziłam dużą plastikowa donicę dnem ku górze, boki obsypałam chwastami które miały iśc na kompost (to wszystko aby ona była lżejsza). Więc jak woda się bedzie zbierać to mam nadzieję, ze nie dosięgnie korzeni. A korka nie wyciągałam, bo co prawda obecnie mam stare schody, ale we wrzesniu dajemy płyty betonowe i bym się bała, ze się pobrudzą.
____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 07:46, 28 sie 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
widok z balkoniku:



jak ja kocham tą miłkę


____________________
Walczę z ogrodem...
mirela 07:49, 28 sie 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523





____________________
Walczę z ogrodem...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies