Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Muszelki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Muszelki

Mari 12:31, 15 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Muszelka napisał(a)
Powiem Tobie cichutko, że mam jeszcze w życiu dwa wielkie marzenia... unosić się w balonie nad białymi szczytami i przeżyć choć jedną noc z zorzą polarną...


Kochana marzenia się spełniają...jestem dobrym tego przykładu...
marzyłam o własnym domu z ogródkiem i marzenie się spełniło ( choć z perspektywy czasu nie warte jest to aż takiej rozłąki z M)
marzyłam o Alpach - w tamtym roku spełniałam się hasając po przepięknych łąkach w śród gór.
Teraz marze aby móc kiedyś zobaczyć Mont Blanc...( z dołu bo panicznie boję jeżdzić się kolejką górską)

Tak wiec trzeba marzyć...i spełniać swoje marzenia.
Pokaż nam jak Twój ogród zmienił się podczas Waszych wojaży.
Kamcia 20:34, 15 sie 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Muszelka napisał(a)
Powiem Tobie cichutko, że mam jeszcze w życiu dwa wielkie marzenia... unosić się w balonie nad białymi szczytami i przeżyć choć jedną noc z zorzą polarną...


Marzenia są po to, by je realizować więc na pewno i zorza i balon jeszcze w Twoim zyciu będą.


Ja już zorze widzialam, z samolotu nad Estonia dwa lata temu. Niesamowite doświadczenie. A lot balonem też bym chciała zaliczyć. Choć chyba bym się bała, że wpadnę.



____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Muszelka 01:18, 16 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
gogo napisał(a)

Zdjęcie wierzbówki przypomniało mi obóz wędrowny w Rodopach.Jak zbliżaliśmy się do schroniska patrzyliśmy co tam rośnie i z czego będzie gorący napój, wierzbówka była zawsze.


Rodopy! To musiało być piękne wędrowanie! W młodości też jeździłam na obozy wędrowne, ale tylko w polskie pasma.

Nigdy nie piłam herbaty z wierzbówki, a podobno ma bardzo dobry wpływ na organizm ludzki. Chyba czas spróbować. Smaczna jest?

Dla Ciebie wierzbówka - modelka W tle jeziorko polodowcowe.







____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 01:24, 16 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Gogo, Islandia czeka na Ciebie
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 01:41, 16 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Sylwio, Asiu -> dziękuję!

Zdradzę Wam jeszcze jedną tajemnicę. W moim życiu spełniają się wszystkie marzenia. I wcale nie wytupuję ich nogami Spokojnie czekam. W odpowiedniej, najlepszej dla mnie chwili, czasem nawet z zaskoczenia - spełniają się.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 01:48, 16 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Mari napisał(a)



Teraz marze aby móc kiedyś zobaczyć Mont Blanc...( z dołu bo panicznie boję jeżdzić się kolejką górską).


Dla Ciebie, Mari, masyw Mont Blanc. Sam szczyt jest dokładnie nad moim kapelusikiem. Patrząc na niego stałam na wys. ok. 2600 m. n.p.m.



____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 02:41, 16 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Mari napisał(a)


Pokaż nam jak Twój ogród zmienił się podczas Waszych wojaży.


Nie wzięłam z miasta aparatu (obecnie mieszkam nad jeziorem, w domku rekreacyjnym).

Ogródek wygląda już mniej więcej tak, jak przed wyjazdem. W dwa krótkie popołudnia doprowadziłam go do ładu. Ścięłam przekwitnięte kwiaty, wyrwałam chwasty (malutko było, jakieś 1/3 wiaderka), przycięłam rozczochrane hakuro i gejszę, podwiązałam pomidory, zamroziłam zioła. Ot i wsio.
Aaa... i powoli trzeba odnowić kanciki, ale jeszcze trzymają fason, może w przyszłym tygodniu się za nie wezmę.
Mój ogród jest łatwy w pielęgnacji. Nie ma w nim dużo gatunków roślin, rosną zdrowo, nie stosuję chemii.


____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 02:50, 16 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Kamcia napisał(a)



Ja już zorze widzialam, z samolotu nad Estonia dwa lata temu. Niesamowite doświadczenie.


Zorza! Z góry, z samolotu! Ale jesteś szczęściarą

A ja marzę, żeby przeżyć całą noc patrząc na nią... Czuć przy tym chłód, wiatr...

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 11:18, 16 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
https://www.youtube.com/watch?v=mLEzn1xxNQA

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 11:23, 16 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Na Alasce:
https://www.youtube.com/watch?v=S5nqFZjo8Ts
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies