Ależ mnie wzięło na porównania No ale różnica jest ogromna ...
Nie ma już "oszczepów", skośnych kratek. Hortensja pnąca jest, ale bardzo mocno przy ziemi przycięta. Mam nadzieję, że odbije. Trudno było cokolwiek zrobić w tym kącie bo tyle miejsca zajmowała. Zachowałam jej piękny pień, coś z niego wykombinuję
Mnie też coraz bardziej podoba się ta altana Cudów wielkich nie ma ponieważ jak to przy przeróbkach, zwłaszcza tych niskobudżetowych, zawsze musi być jakiś kompromis... Ale na pewno jest jaśniej i przyjemniej. Z farbami nigdy nie jaest łatwo, na razie pozostaje opcja nie malowania Wrzucam kilka zdjęć dla porównania
dzień dobry Wszystkim
Mam nowy trawnik 3 tygodnie temu wysiany. Teraz pojawiły się dziwne plamy i chyba grzyb/pleśń na trawniku. Plamy mają 20-30 cm, są rozłożone nierównomiernie, więcej jest ich od strony północnej. Zauważyłem je kilka dni temu - podczas wysiewania azofoski, było ich kilka a teraz jest już naprawdę dużo wszędzie. Pierwsze koszenie mam już za sobą - 4 dni temu w sobotę. Na trawniku jest zamontowane nawadnianie (codziennie o 3 rano uruchamia się).
Możecie podpowiedzieć co go atakuje? I jak z tym walczyć?
pozdrawiam,
Robert
Haniu przystopuj trochę...dzieci dorosle niech same zadbają o zapasy zimowe
ten floks jest bardzo energetyczny nie tyko pod względem koloru ale zdrowotności i przyrostu..moje tez nie przycięte so jeszcze w pełni kwitnienia... ale susza już je wykańczy
Witaj Danusiu. Jak miło że piszesz Danusiu na rabacie słoneczko jest od godziny 14. Cyprysik jest złocisty. Danusiu tuje, hortensje przy rogu domku są nie na tą rabatę.
Mam 5 kulek małych bukszpanu. Zastanawiałam się czy pod nóżki cyprysikowi nie dołożyć. Myślałam o tujach Miriam - mają ładny kolor - wydaje mi się że pasowałby do cyprysika. Myślałam o żurawkach bordowych, myślałam o wrzosach, myślałam o cebulowych - mętlik mam ogólny w głowie.
Mąż chce rabatę wysypać jasnym kamieniem - mnie się jasny nie podoba. Najlepsza by była kora.
Danusiu reasumując chciałam mieć jedną piękną rabatę i tyle niewiadomych w głowie.
Zrobiłam zdjęcie szerszych kadr, może się przydadzą...
Dorotko,tu masz selserie posadzone przed różami?, czy one maja jeszcze jakąś nazwę odmiany?Bo ja w trawach to jeszcze trochę zielona jestemJaka jest szerokość jednej kępy?