Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Toszka 00:33, 14 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tess napisał(a)
A róże i paprocie to takie same wymagania glebowe (ph)?


Wiesz co Tess, po tym jak namiętnie lawenda wysiewa mi się pomiędzy azaliami gdzie ph jest 4,5-5 to ja już nie dyskutuję zażarcie co rośliny książkowo lubią. Dodam, że owa lawenda rośnie w tempie trzykrotnie szybszym niż na książkowej zasadowej rabacie... Niech Ania testuje zestawienie, a my zobaczymy co z tego wyniknie...floryści często łączą róże z liśćmi paproci, a co dobre w bukiecie to może być dobre na rabacie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
paulina_ns 07:22, 14 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Mnóstwo wpisów to już wiadomo,że Ania zdjęcia dodała . Cudne są te zielone jeżówki i bardzo fotogeniczne chyba muszę zmienić sprzęt do robienia zdjęć mój tak cudnie roślin nie potrafi uchwycić buziaczki Aniu i miłego dnia
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
bacowa 07:46, 14 sie 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Ależ się fajnie z tobą rozmawiało , jesteś babka pierwsza klasa
Gosiek33 07:49, 14 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Moje detektywistyczne oko bezbłędnie rozpoznało Cię na zdjęciach ze spotkania, jeszcze zanim zostały podpisane.
Języczki mi się kiedyś marzyły, ale nie miałam dla nich odpowiednio cienistego i wilgotnego stanowiska.
Róże z paprociami mi pasują.


Też chciałam, posadziłam więc Britt Marie (dziewczyny mówiły, że wytrzyma) i to prawda, rosną na patelni w miejscu zalewowym ale ten rok pokazał ich zdolności przetrwania bez wody... no czasem podlewam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
BKosimkArt 07:58, 14 sie 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Zana napisał(a)




cudowne!!!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Gosiek33 08:01, 14 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Na razie nic nie powiem.... tylko oglądam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
malgol 08:06, 14 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Anula,wszystko piękne...ale przechowalnik chyba najpiękniejszy
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 08:14, 14 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Śliczne te Green Jewel. Mam dwie sadzonki ale ciągle w doniczkach i kwiaty mają malutkie. Mam nadzieję dziś lub jutro je wsadzić to może odżyją...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Tess 09:01, 14 sie 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Toszka napisał(a)


Niech Ania testuje zestawienie, a my zobaczymy co z tego wyniknie...floryści często łączą róże z liśćmi paproci, a co dobre w bukiecie to może być dobre na rabacie

Ale ja nie pytałam, by kwestionować ten pomysł. Przeciwnie, on bardzo mi się podoba (też mam Pashminę i szukam dla niej towarzystwa). I uwielbiam paprocie. Na razie podchodzę do nich zachowawczo, dałam im miejsce cieniste i wilgotne. Ale może czas poeksperymentować?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
eVka 10:13, 14 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zielone anabelki i zielone jewelki rewelka! Moje nowe maluchy jewelkowe dopiero się biorą za kwitnienie cudnie ehhh
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies