Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Zakręcony ogród 14:48, 09 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Do góry
Ponieważ pogoda napawa optymizmem zaczynam już poszukiwania drzew, od których chciałabym zacząć sezon ogrodowy. Mam na myśli tył ogrodu. Będzie piętro, które sukcesywnie będę podsadzać . Z prawej strony będą 3 nigry a z lewej miały być ambrowce ( 2 x gumball i 1 silhoutte ) O ile z Nigrami nie ma kłopotu to abrowcami uż jest znacznie gorzej. I zastanawiam się nad ewentualną alternatywą. Bodobaja mi się klony ( np crimson sentry ) Tylko mam wątpliwości czy wszystkie drzewa o podobnej kolorystyce (nigry i klony) wprowadzą do ogrodu ład czy wręcz odwrotnie ?

Jak myślicie ? Dla przypomnienia pokazuje co gdzie ma być ;

nigry :


ambrowce/klony albo jeszcze coś innego :

Gożdzikowa - wiejski ogród 14:34, 09 sty 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
Rezygnuję z

opal essence
Coustralee
.....smaczne czerwone ale slabo zawiązywały grona i póżno dojrzały




Mirabell....wszystko z nią ok,ale wolę Snow white





Sliwka iZebrino
...Ladny plon ,ale nie smaczne...twarde i gruba skórka



Brandewine cherry
... kkrzaki silne zdrowe.owoce plenne wielkości orzecha włoskiego,ale miękkie pękające....tak samo jak cherry ,które dostałam w gratisie



Ogród w remoncie 14:20, 09 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Margerytka40 napisał(a)


Też z trawnikiem ale inaczej



I bez trawnika,chyba mi najbliższa tyle , że przerażające są te metry do obsadzenia


Te dwa plany mi sie bardzo podobaja. Zamiast tego trawnika przecietego wstazka sciezki, moglabys zrobic lake. Mam teraz faze na laczki. Sama bede taka robic wiosna
Gożdzikowa - wiejski ogród 14:12, 09 sty 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
Zostaną jeszcze u mnie

Bycze rogi
Bawole serce


Ogród w remoncie 14:03, 09 sty 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry


Gożdzikowa - wiejski ogród 14:00, 09 sty 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
Z wielkoowocowych polecam

Malachitową szkatulkę
-zielona
Cudo ziemli-malinowy
Ananas paradaiser-żółty





Ogród w remoncie 13:46, 09 sty 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Siedzę nad planami i baaaardzo ciężko mi idzie. Kolejny raz przekonuję się, że mogę kopać ,sadzić ,przesadzać ale planowanie zwłaszcza przestrzenne to nie dla mnie . Nic mi nie wychodzi.
Na pierwszy ogień chciałam zaplanować ten kawał frontu,poprowadzić ścieżkę i resztę . Może Wam coś przyjdzie do głowy
A to moje wypociny,wstyd pokazać

Z trawnikiem



Też z trawnikiem ale inaczej



I bez trawnika,chyba mi najbliższa tyle , że przerażające są te metry do obsadzenia
Gożdzikowa - wiejski ogród 13:42, 09 sty 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
BasiaLT napisał(a)
Super ze bal sie udał. Basiu mam pytako w sprawie pomidorów. Chce sie zacząć rozglądać za nasionami. Jakie odmuany bys polecala?



Basiu ...szczególnie polecam

Snow White cherry....

znakomite w smaku,



najlepiej ze wszystkich radzily sobie w gruncie




Malinowy kapturek....najchętniej zjadany przez wnuczkę,,,dobrze poradzil sobie w gruncie...bardzo liczne grona

Ogród to moja bajka 13:13, 09 sty 2018


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
Do góry
Ostatnie godziny ze śniegiem.

Ogród Izabeli czyli...lepszego początki czas zacząć 12:41, 09 sty 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Do góry


Przemyślałam twoje pomysły i takie cos mogłoby być. Uwzględniłam drzewa , żebym nie musiała przy nich kosic za mocno.
Słoneczny Ogród 12:08, 09 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
abiko napisał(a)
Ta róża też mi wpadła w oko..co to za odmiana?


Tak ja rozpoznałam, że jest to NewDawn i to musi byc ona ale ma prawie jeszcze raz tyle wysokości co podają źródła.
Słoneczny Ogród 12:03, 09 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry




Słoneczny Ogród 11:57, 09 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Całe gromady szczygłów buszują za płotem na chwastowym polu, niech jedzą , niech wszystko zjedzą, żeby nic mi się nie posiało
Słabo je widać, ale nie chciałam ich wystraszyć.





Słoneczny Ogród 11:52, 09 sty 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Witajcie, u Was też troszkę przymroziło?

Ja się cieszę, bo to spowolni wegetację. No bo przecież wszędzie gdzie nie czytam liście hortensje wypuszczają, magnolie pąki, cebulowe wyłażą. To jest niekorzystne i raczej nie ma się co cieszyć bo krzewy przemarzną


Blaski i cienie nowego życia 11:27, 09 sty 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Tak się zaczęło nazbierałam mech z chodnika przy ulicy bo jest ładny.



Nudę zapełniłam pomysłami i tak jest dzisiaj. Ale to nie koniec zmian.



Z domu też fajnie wygląda.



Jak zrobi się ciepło przenoszę kamienie na północną stronę domu.

Ogrodowy spektakl trwa ... 10:37, 09 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
mira napisał(a)


No może ten grzybek ma specyficzny uśmiech ale jaki ma mieć ? .





pozdrawiam


Ten grzybek ma uśmiech adekwatny do sytuacji pogodowej.

Banieczka stara świetna.

O tej sypiącej choince chciałam napisać, że moja świeżo cięta jodła też. Wiążę to z 2 latami suszy i słabością drzew (bez wigoru i żywicy). Mam plan w tym tygodniu (po położeniu kocy, może starej pierzyny?) rozebrać choinkę i porządnie ułożyć bombki w pudłach.

Gdzie się kupuje drzewiane wióry?


Wśród brzóz i dębów 10:15, 09 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Do góry
Zauważyłam na moich brzozach dziwną rzecz: większość gałęzi jest, jak to u brzóz, biała, ale niektóre są ciemne. Czy to normalne?
Wszystkiego po trochu 09:26, 09 sty 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11995
Do góry
Witam Wszystkich w nowym roku,

Dziękuję Zawitko , może faktycznie da się je uratować. Posypałam je popiołem drzewnym po wierzchu, może zatrzyma trochę tego grzyba.
Daszum, dziękuję za Zyczenia
Anusia, czekam zatem na zdjęcia kwitnących w tym roku



A u mnie dzisiaj o poranku tak , lekki mrozik i słoneczko








Doświadczalnia bylinowo-różana 06:59, 09 sty 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11995
Do góry
Anda napisał(a)
Coś kiepsko u mnie w tym roku z nastrojem świątecznym. Nie ma go po prostu. Tylko na wiosnę już czekam.



Mam to samo, nie mogłam się wciągnąć w nastrój świąt.
Ewo u mnie też niektóre tulipany mają prawie 10 cm. Przebiśniegi też wylazły i pewno za chwilę zakwitną. Może w tym roku wiosna będzie wcześnie
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:12, 09 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
No jakieś drobiazgi z zewnątrz

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies