Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:53, 03 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry
Za to bratki samosiewki śliczne


bodziszek żałobny już moja własna siewka
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:49, 03 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry
pierisy w pąkach...może nie zmarzną....


barwinek od Kasi


oczar już kwitnie ....tylko mu tych frędzli brak
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:44, 03 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry
sikorki wydziobują ze słomy owady, które się na zimę schroniły i cała mata poszarpana


bluszczyk z botanika pięknie rośnie

zapowiedź wiosny


Kwiaty we włosach 21:42, 03 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Wszystkim ogrodomaniakom życzę wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku, mnóstwo pomysłów, zrealizowania planów, udanych wiosennych zakupów, abyśmy cieszyli się z efektów naszej pracy.

I to właśnie cieszy oko

W oczekiwaniu na wiosnę










Ogródek Iwony II 21:42, 03 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Joku napisał(a)
Mnie ten pomysł też się spodobał. Będę próbować.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Jolu, dziękuję
Mała Mi dawała jeszcze węgiel do wody, gdy w wodzie sadzonki trzymała. Im bliżej wiosny, tym szybciej efekt, bo roślinki budzą się do życia. Teraz trochę to potrwa, więc chyba do ziemi zrobię sadzonki - w przyszłym tygodniu... Zależy od pogody...
Rok temu pobierałam z matki przyniesionej do domu...LUTY 2017




Teraz natnę w ogrodzie chyba. Choć mnie kusi wykopać ... Ogródek na parapecie bym w lutym miała. Tęskno mi
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:39, 03 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry





Płotki się już kasują pomału, wątrobowce kamyki poprzerastały.....coś tu muszę wymyślić i chyba będą to bale....
Nasze drugie hobby - rysunki, obrazki, pastele, oleje, rzeźby - roślinne inspiracje 21:29, 03 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Gdy wieczory długie, trzeba czymś zająć łapki
Więc wygrzebałam szydełko i druty.
Podusie. Kremowa do salonu, kobaltowa dla synka. Tu tylko do prezentacji poleżała sobie, chwilę później na łóżku młodego wylądowała

Dostałam od szwagierki duży kłębek żółtej włóczki i zaczętą robótkę.
Troszkę improwizacji i powstał worek na robótkę - ochroni kłębki przed kotkiem złodziejaszkiem


I jeszcze robią się koszyczki na drobiazgi z resztek
W piaskownicy 21:27, 03 sty 2018


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Do góry
W piaskownicy 21:22, 03 sty 2018


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Do góry
i inne


W piaskownicy 21:11, 03 sty 2018


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Do góry
Najwięcej czasu z przygotowań świątecznych zabrało mi dekorowanie pierników, pierwszy trochę w temacie Ogrodowiska, bo różyczka

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 21:07, 03 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Albo takimi łukami posadź



W piaskownicy 21:07, 03 sty 2018


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Do góry
Kilka świątecznych zdjęć. Przed Bożym Narodzeniem nie miałam czasu na O., na wstawianie zdjęć i opisywanie, dlatego dopiero teraz nadrabiam.

Przedstawiam Krasnale, które pilnowały wejścia do mojego domu.




a w środku choinka

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 21:05, 03 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Uprasza się robić to zdjęcie nie ze skosu..plisss na przyszłość, tylko dokładnie z góry?
Skos przekłamuje rzeczywistość.





Wymarzony sielankowy ogród..... 20:47, 03 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Dziewczyny dziękuję za życzonka Ja też Wam wszystkim życzę samych wspaniałych, radosnych dni w tym Nowym Roku buziaki przesyłam i kwiatek zostawiam, przywołując dni, które za chwilę nastąpią....
Motylogród 20:44, 03 sty 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Do góry
Naszkicowałam wstępny plan ogrodu. Na razie tylko z tyłu domu, bo przedogródek jeszcze długo musi czekać na swoją kolej. Nie mam jeszcze pomysłu na obsadzenie rabat, w tej chwili najważniejsze jest ich zaplanowanie w przestrzeni.
Napiszcie, co o tym myślicie. Jestem otwarta na każdą sugestię, nie boję się krytyki, bo wiem, że jeśli ktoś tu cokolwiek krytykuje, to tylko z dobrego serca.



Dodam, że w ubiegłym roku nawiozłam trochę piachu - znajoma miała "na zbyciu" czysty piach z wykopu, więc zamiast go wywieźć, przywieźli go do mnie. Jest rozsypany na glinie mniej więcej do połowy ogrodu, licząc od domu. Czyli - na spodzie glina, na to piach, a na tym trochę humusu. Jak na wiosnę będę orać, powinno się wszystko wymieszać, dobrze myślę? Na to dałabym kompost albo dobrą ziemię, mączkę bazaltową, jak mi radzi Anda i Margerytka40 i chyba suchy obornik, bo nie wiem, czy inny zdobędę. Czy po rozsypaniu tego wszystkiego wystarczy glebogryzarką przejechać?
Małe ogródki przed blokiem. Jak się ciekawie odgrodzić od sąsiadów? 20:39, 03 sty 2018

Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 8
Do góry
Witam serdecznie,

Jestem właścicielem dwóch ogródków przed blokiem:

1. Przedogródek od strony sypialni usytuowany od strony północno zachodniej na garażu podziemnym, 30cm podłoża. Dwa lata temu zasadziłem tam brabanty, obecnie jak na zdjęciu. Niestety nie jestem zadowolony z "efektu" po dwóch latach. Zbyt duża monotonia
Bardzo proszę o pomysły zagospodarowania ogródka. Czym się odgrodzić żeby było efektowniej? Usunąć brabanty i wprowadzić pare różnych odmian tuji? Co przed nimi?A może coś innego? Co zrobić? Bardzo proszę o pomoc, marzy mi się ciekawy widok z okna. Chciałbym widzieć raczej różnorodne rośliny iglaste od tej strony (efekt lasu, ale inne propozycje nieiglaste też mile widziane) Wymiary ogródka to 3x6m.








2. Po drugiej stronie bloku mam podobne odczucia na jednej ze stron ogródka- zasadzilem rowniez brabanty i przed nimi pusto, moge prosic o poradę rowniez tam? 4.5m do dyspozycji, preferowane wąskie rabaty, wystawa poludniowo zachodnia.






Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie
To tu- to tam- łopatkę mam ! 20:26, 03 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Brzozowa dziewczynko, witam noworocznie.

Polinko, zazdroszczę Ci tej świątecznej wyprawy w góry. A wiosenne widoki już niedługo zagoszczą w ogrodzie. Przesilenie zimowe już za nami.
W lutym ucieszą nas przebiśniegi
Ranczo Szmaragdowa Dolina 20:14, 03 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry
w pierwszej kolejności muszę wyciąć te astry bo znowu mi się wysieją


budleje nadal takie ładne

a hakuro ma czerwone gałązki
Ranczo Szmaragdowa Dolina 20:10, 03 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry


ten wilczomlecz kwitnie na różowo, ale zima jest śliczny


i brzózki w brzeziniaku
Ranczo Szmaragdowa Dolina 20:06, 03 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89803
Do góry
Do południa słonko, a popołudniu deszcz ze śniegiem


suchodrzewom taka zima w to graj



berberysy nadal w kolorach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies