Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

DorKa 17:35, 25 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
Dziewczyny no trzymajcie mnie, bo chyba oszalałam, znów kupiłam wrzosy, tym razem limonkowe, pięknie, licencjonowane. No i co m znów sadzenie
Kora, ubranka zimowe dla delikatnych roślin, keramzyt. Laski latały z zakupami ciuchowymi w CH a ja z brudnymi worami kory.
Tak trzymać Niech żyją ogrodowe krejzolki !
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 17:57, 25 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Tak trzymać Niech żyją ogrodowe krejzolki !

Ogrodowe krejzolki! Czad.
____________________
eVka 18:00, 25 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Czytam mój ogrodek i fajny artykuł o przedzimowym przygotowaniu gleby jest.

Nie wiem czy będzie widać.
____________________
DorKa 18:49, 25 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
Czytam mój ogrodek i fajny artykuł o przedzimowym przygotowaniu gleby jest.

Nie wiem czy będzie widać.
ja to ślepa jestem ale jak coś mądrego wyczytasz to daj znać
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Magleska 19:06, 25 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
effka napisał(a)

Ogrodowe krejzolki! Czad.

Dobre wpisuję się do klubu .....zamiast w galerii ,to obrywałam listki różom obsypałam korą .....mam nadzieję ,że dobrze przezimują trawę tez skosiłam .....dzień za krótki zdecydowanie dziś
Ps .ślepam też i niewiele odczytałam z artykułu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 19:24, 25 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)

Ps .ślepam też i niewiele odczytałam z artykułu

Dziewczyny w skrócie:
Uprawki przedzimowe mają na celu przygotowanie gleby do kolejnego sezonu, aby podczas spoczynku zimowego poprawiły się jej właściwości. Jesienne przygotowanie zagonów powinno być wykonane możliwie jak najpóźniej. Ostatnim zabiegiem wykonywanym przed zimą na glebach ciężkich zlewnych lub w nowo zakładanych ogrodach jest głębokie 25-30 cm przekopanie zagonów i pozostawienie gleby w tak zwanej ostrej skibie, co ma duże znaczenie dla tworzenia jej trwałej struktury gruzełkowatej i walki z chwastami. Sprzyja zdrowotności i magazynowaniu wody. Gleby lekkie nie powinny być przekopywane. Nie jest wskazane przekopywanie gleby wiosną, wiąże się ono zawsze z ryzykiem dużych strat wody z zapasów zimowych, chyba że mamy do czynienia z glebą bardzo ciężką. Wiosną natomiast należy jak najwcześniej powierzchnię lekko zagrabić aby przerwać jej parowanie.
Dla spóźnialskich, jeżeli gleba ciężka nie została przekopana wcześniej a w grudniu panują dodatnie temperatury i gleba nie jest zbyt mokra ani za sucha można ją przekopać.

(Głosowe wprowadzanie tekstu takich przypadkach jest extra)

Jutro przekopuję teren pod trawnik, warzywnik i rabatę różaną wjazdową.
____________________
eVka 19:26, 25 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)

Dobre wpisuję się do klubu .....zamiast w galerii ,to obrywałam listki różom obsypałam korą .....mam nadzieję ,że dobrze przezimują trawę tez skosiłam .....dzień za krótki zdecydowanie dziś
Ps .ślepam też i niewiele odczytałam z artykułu

Magda coś czytałam kiedyś, że kora i róże to nie bardzo, chyba lepiej kopczykować. Ale W ogóle nie jestem specem, właśnie się zorientowalam że za nisko ściełam te stare róże. Pewnie i tak na wiosnę je wykopię i sadzę szlachetne odmiany.
Dzień zdecydowanie za krótki!
____________________
Margerytka40 19:29, 25 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
O tym zostawianiu ciężkiej gleby w ostrej skibie już słyszałam i nawet praktykowałam.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 19:31, 25 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Rysowałyśmy wczoraj z córą projekt rabaty patio przed, domem, cała jest do przerobienia, moim zdaniem pięknie nam wyszło
____________________
eVka 19:32, 25 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
O tym zostawianiu ciężkiej gleby w ostrej skibie już słyszałam i nawet praktykowałam.

Tak ja też, właśnie jeszcze nie stosowalam tej metody, najwyższa pora.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies