Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Mirelli 12:31, 13 lis 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
MirellaB napisał(a)
I to co lubię teraz robić


Fajowy!!Sama nadziergałaś?
Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę 12:28, 13 lis 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
Zagajanka napisał(a)
Wszyscy sadzą cebulki, to się i ja pochwalę

Oczywiscie ze nie mogłam pzrejść obojętnie w takim L. czy B. i nie zgarnąć kolejnej pary paczuszek. No jak?

To ostatnie tulipany posadzone w zeszły weekend:


Do tego chyba z tyle samo poszło czochów, narcyzów, krokusów i trochę jś innych kawiotków, np lilie. Sadziłam na 3-4 raty i dobrze że już jest po...

I chciało Ci się jeszcze w ziemi grzebać przy takim zimnisku?
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 12:26, 13 lis 2017


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
bql3 napisał(a)
Ewelino,
klony moje nigdy nie widziały nawożenia - po prostu nie stosuję i nie zamierzam tego robić.
Piszesz, że u Ciebie mało spotykany jest klon odmiany 'Aureum' to może szybciej w Polsce go dostaniesz a poniżej jest tak jak chciałaś - wrzutka fotek klonu palmowego 'Osakazuki'.

wiosna....


jesień pełne wybarwienie...


pozdrawiam
Jan


Dzięki Janie za zdjęcia! widzę, że to nowy kolor byłby w ogródku. Ale z drugiej strony rozjaśniłby ten kąt więc może to nei jest taka zła opcja jeśli tego aureum wiosną nie znajdę.
czy u Ciebie ma słonce przez cały dzien czy tylko część dnia?
ta jesienna czerwień piękna jest!
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 12:24, 13 lis 2017


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
admete napisał(a)



Na donicę będe musiała poczekać aż Marcin przyjedzie - to na razie taka luźna myśl

ale Ewelinko może spróbowac w tych donicach co mam na tarasie?
co roku wsadzam tam zawsze coś jednorocznego

więc może tak jak piszesz spróbuję z małymi klonami?

ten miks w donicy mi się strasznie podoba!!!!!!

to te? Peve Dave oraz Dissectum



zdjęcia z kotem rewela

uspokoiłaś mnie z podlewaniem - ale jak będe miała klony to się jakoś zmobilizuję do systematyczności

do donicy przy wejściu też bym jakiegoś wsadziła

Przemek chyba pisał że wynosi klony do budynku gospodarczego na zimę - może i ja bym dla bezpieczeńswa wynosiła?

teraz tak trochę poszperałam na allegro - są nawet promocje i przeszło mi przez myśl że może by coś teraz kupił???

ja w gorącej wodzie kąpana


Wiem, wiem... dlatego długie czekanie to chyba dla większości ogrodników katorga!
tak, te w donicy to mix peve dave i dissectum - ale dissectum wiosną i latem jest zielone. na tym stanowisku mają sporo słonca od samego rana do ok 12-13 potem już cien.

jeśli masz problem z glebą to wolnostojąca donica wydaje mi się być lepszym rozwiązaniem od takiej budowanej. dwa powody[ale mogę się mylić] budowana albo będzie się stykać z podłożem i patogen może przejść na nowe klony; a jeśli nie będzie się stykać z podłożem to musisz zapewnić odpływ. Nie interesowałam się budową takich donic więc nie wiem jakie są praktyki. Ponadto przenośną można na największe mrozy przenieść do garażu.

jak nie zapomnę to zmierzę wieczorem średnicę tej donicy. Jest spora ale nie gigantyczna.
co do wody to zawsze możesz dodać podstawkę bezbarwną czy coś... zawsze to na ciut dłużej może Ci pomoc w walce z zapominalstwem .

allegro - może poszukaj w lokalnych sklepach fajnie móc ocenić wielkość i pokrój drzewka które rośnie dość wolno [no chyba że sango-kaku które rośnie szybko ]

Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 12:22, 13 lis 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
Kasya napisał(a)

Ale, że to jeszcze Twoje???
Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-) 12:10, 13 lis 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
Taki temat chciałam pod dyskusję poddać-może jakieś koncepty się pojawią. Jak się uda-chcę w 2018 wyburzyć Altankę Chatkę-Puchatkę i postawić nową.
Plan koncepcyjny wygląda następująco:


Myślę, że przełomem roku-dojrzeją szczegóły nasadzeniowe. Generalnie mam koncept na taki-jakiś sześcian- z płaskim dachem. Tam gdzie zaznaczyłam grubą czarną krechę-chcę ścianę stałą(może cała w panel żaluzjowy), tam gdzie krecha czerwona-chcę zrobić panel żaluzjowy w 4 częściach-z czego dwa rozsuwały, by się na bok, żeby przejście do ogniska była. Reszta bez ścian.
Aktualnie Puchatka ma 4,6x4,6m. Altana nowa miałaby 4x5m.
Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum 12:09, 13 lis 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
Basilikum napisał(a)
Dzis lapalam przedswiateczna atmosfere. Nawet mi juz jeden prezent di koszyma wpadl





a ja pomyślalam ,że kupiłaś takie kurteczki dla swoich owieczek

ale doczytałam ,że nie szkoda
Anulajda w raju 12:04, 13 lis 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
anulajda napisał(a)





Aniu
Widzę, że i Ty intensywnie pracujesz jeszcze w ogrodzie
Mam nadzieję, że takie późne przesadzanie nie zaszkodzi bukszpanom ... sama zmieniłam miejscówkę kilkunastu sztukom

Pozdrawiam jesiennie
Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty 11:58, 13 lis 2017


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Do góry
Tak przycięte i wypielęgnowane kanty zaobserwowałam w londyńskim ogrodzie Kew. Cudo.

Bujanie w ogrodzie 11:56, 13 lis 2017


Dołączył: 10 lis 2017
Posty: 47
Do góry
i nasze warzywka zeszłoroczne tak sobie rosły Niestety ten rok nie był aż tak przychylny
Bujanie w ogrodzie 11:53, 13 lis 2017


Dołączył: 10 lis 2017
Posty: 47
Do góry
A tak ogród prezentował się w 2016 roku latem. Sama z niedowierzaniem patrzę jak do góry poszły moje roślinki na dzień dzisiejszy
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród 11:42, 13 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
ren133 napisał(a)
I donica, która czeka na skończenie do wiosny jednak ...


Reniu, jaki to klon ?
Tu ma być ogród :) 11:31, 13 lis 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
lindsay80 napisał(a)


to jest miejsce gdzie jest jeszcze trochę naszego burdello, ale z czasem deski znikną, żywopłot grabowy urośnie - tylko chyba nieprędko się doczekam na ucywilizowanie tej działki z tyłu i dlatego myślę, czy by tam nie posadzić takich drzew rozpiętych na stelażach jak Jola sadzi, czy tu u Kapiasa.



Zmieściłyby się pomiędzy berberysami a żywopłotem z cisa.






Edytka
Bardzo dobry pomysł z tymi drzewkami żeby wysłonić warzywnik
Widzę, że też będziesz prostowała
Połowa działki - czyli mam powoli dość 11:26, 13 lis 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry


Tak wygląda brzydko teraz po z cięciu czubka ale to nic coś się wymyśli .Rośnie obok słupa elektrycznego i go zasłania choć trochę .Jak się wkurzę to wyciacham wszystko i zostawię sam pień do zarośnięcia

A z praktyki to już wiem że tuje trzeba kupując wybierać o jednym pniu albo po czasie wyciąć drugi.Tak zrobiłam w tym roku ze szmaragdami.Są rzadsze nieco ale się zagęszczą jak nic .Patrzeć proszę tylko na tuję bo reszta jeszcze do ogarnięcia .Ponoć mają w przyszłym roku zabrać te słupy. Zrobię jeszcze zdjęcie 2 tuj zwykłych których nie kupię już nigdy ale tych było mi szkoda więc stoją
'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 11:16, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
witam,

jeszcze parę fotek Herbaciarni w jesiennej oprawie .....











cdn...











Tu ma być ogród :) 11:03, 13 lis 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
Kasia_CS napisał(a)


Hihi jak to ślicznie wygląda


to jest miejsce gdzie jest jeszcze trochę naszego burdello, ale z czasem deski znikną, żywopłot grabowy urośnie - tylko chyba nieprędko się doczekam na ucywilizowanie tej działki z tyłu i dlatego myślę, czy by tam nie posadzić takich drzew rozpiętych na stelażach jak Jola sadzi, czy tu u Kapiasa.



Zmieściłyby się pomiędzy berberysami a żywopłotem z cisa.




Tu ma być ogród :) 10:49, 13 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
lindsay80 napisał(a)






Hihi jak to ślicznie wygląda
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 10:46, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
Ewelino,
klony moje nigdy nie widziały nawożenia - po prostu nie stosuję i nie zamierzam tego robić.
Piszesz, że u Ciebie mało spotykany jest klon odmiany 'Aureum' to może szybciej w Polsce go dostaniesz a poniżej jest tak jak chciałaś - wrzutka fotek klonu palmowego 'Osakazuki'.

wiosna....



lato....



wczesna jesień....



jesień pełne wybarwienie...



pozdrawiam
Jan
Tu ma być ogród :) 10:45, 13 lis 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
Trochę dziś powrzucam fotek roboczych, bo tym się ostatnio zajmowaliśmy.

Jesteśmy wreszcie ogrodzeni w całości, zrobione odwodnienie, darń z rabaty przy tarasie się rozkłada, a wiosną ją tu właduję i będzie miejsce na przesadzenie niektórych roślin, np tu pójdą Variegatusy spod okien frontowych, a przed nie rodki NZ.






Warzywnik prawie gotowy do zimy, jeszcze tylko poplon przed przymrozkami mam przekopać




A przy szklarni wory z liśćmi na ziemię liściową.

Tu ma być ogród :) 10:42, 13 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
lindsay80 napisał(a)


Ja też mam już coraz mniej do zrobienia, ale jednak jeszcze coś się będzie działo, bo np po zrobieniu ogrodzenia i oczyszczeniu jego okolicy zrobił się wolny plac o wymiarach 6,5 m na 5 m.

To jednak pikuś patrząc na ten plan - na niebiesko zaznaczyłam rzeczy, które pozostały do zrobienia w ogrodzie.




piekny plan

jeszcze kilka lat i plac zabaw bedziesz zamieniac w rabatke
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies