Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

inka74 17:01, 11 lis 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Widzę znajome torebki . Będzie na co patrzeć. Ciekawa jestem czy duże będą różnice w czasie kwitnienia. U ciebie w teorii i w praktyce cieplej.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wendy79 17:19, 11 lis 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zagajanka napisał(a)




Co to za róża o tym dużym różowym kwiatku, na środku bukietu? Piękna...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Zagajanka 17:52, 11 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Widzę znajome torebki . Będzie na co patrzeć. Ciekawa jestem czy duże będą różnice w czasie kwitnienia. U ciebie w teorii i w praktyce cieplej.

U mnie chwilkę wcześniej w tym roku tulipany były niż w waszych okolicach, ale róznica chyba była tylko tygodniowa. Natomiast obawiam się, ze różnica w kwitnieniu będzie pomiędzy tymi tulipanami co zostały z poprzednich sezonów a nówkami, chociaz i z tej samej odmiany. Tak miałąm w tym roku - Exotic Emperor "stary" zakwitł wcześniej i oczywiście wcześniej skończył niż te co dosadzałam.

Poza EE poszłam tradycyjnie w biel (Purissima, Weisse Berliner, City of Vancouver i in), czerń (Queen of the Night, Black Hero, Cafe Noir), fiolet (Blue Pion, Blue Prince) i róż (Apricot delight, Continental). Aha, no i dokupiłam Thesire do kontrastu z żółtą tawułą japońską.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 17:56, 11 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wendy79 napisał(a)


Co to za róża o tym dużym różowym kwiatku, na środku bukietu? Piękna...

Aguś, to oczywiście ślicznotka Aphrodite


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasiolaaa 22:41, 12 lis 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Afrodyta faktycznie robi wrazenie
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
kasja83 12:28, 13 lis 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Zagajanka napisał(a)
Wszyscy sadzą cebulki, to się i ja pochwalę

Oczywiscie ze nie mogłam pzrejść obojętnie w takim L. czy B. i nie zgarnąć kolejnej pary paczuszek. No jak?

To ostatnie tulipany posadzone w zeszły weekend:


Do tego chyba z tyle samo poszło czochów, narcyzów, krokusów i trochę jś innych kawiotków, np lilie. Sadziłam na 3-4 raty i dobrze że już jest po...

I chciało Ci się jeszcze w ziemi grzebać przy takim zimnisku?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anulajda 21:59, 13 lis 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3779
Janko wybierasz wszystkie stare/chore liście róż spod krzaków? wiem że tak trzeba ale ja po ostatnim sezonie widzę że to nie ma sęsu.
Na Apricot delight też miałam ochotę ale ochłonełam i oparłam się skutecznie niektórym zachciankom tulipanowym ,fajne że u Ciebie je zobaczę bo ostateczny kolor był dla mnie zagadką.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Zagajanka 22:02, 13 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasiolaaa napisał(a)
Afrodyta faktycznie robi wrazenie

Ładna z niej Panna.
Szkoda ze pachnie słabiutko, prawie wcale. Ale coś za coś.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:06, 13 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
kasja83 napisał(a)

I chciało Ci się jeszcze w ziemi grzebać przy takim zimnisku?

Z cebulkami zdążyłam przed ochłodzeniem!
Przy tym zimnisku wygrzebywałam róże, które poszły w dobre ręce. Całe 13 sztuk, w tym niektóre 3 letnie, więc się spociłam jak ruda mysz
Nie wiem co "lepsze"
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:12, 13 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
anulajda napisał(a)
Janko wybierasz wszystkie stare/chore liście róż spod krzaków? wiem że tak trzeba ale ja po ostatnim sezonie widzę że to nie ma sęsu.
Na Apricot delight też miałam ochotę ale ochłonełam i oparłam się skutecznie niektórym zachciankom tulipanowym ,fajne że u Ciebie je zobaczę bo ostateczny kolor był dla mnie zagadką.

W zeszłym roku wybierałam - róze nadal łąpały plamki i to mocniej niz poprzednio. Ale to raczej wina pogody. Zdążyłam natomiast większośc popryskać wiosną miedzianem - uniknęłam, wg mnie mączniaka, który poprzedniego roku pokazał się na sporej ilości róż. Mączniaka w tym roku łapały nówki, których popryskać miedzianem po prostu nie zdążyłam.
W tym roku też powybieram liście, na ile starczy mi sił, wiosna też czymś popryskam.

Co do tulipanów - jestem ciekawa ile i które odmiany zostaną z poprzednich sezonów, będzie to widać, bo nie wszędzie dosadzałam nowe. Ale będzie to też swoistego rodzaju nauczką na przyszłość.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies