Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogródek Iwony II 12:59, 07 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Można też tematycznie. Np. img sesleria i kliknąć "pokaz posty".
Otrzyma się takie info:
https://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=✓&q=img+sesleria&search_in=posts&commit=Szukaj
Miskant - Miscanthus 12:56, 07 lis 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
giganteus w roli przesłony widokowej, sadzony w ubiegłym roku dlatego o połowę mniejszy od matecznika -widac w tle



Działka prawie w Borach Tucholskich 12:50, 07 lis 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Sylwia to samosiejka taka dziarska

sadzone w ubiegłym roku miskanty w roli przesłony, za nimi rośnie świerk Koster który na stałe przejmie rolę strażnika wejścia do ogrodu






kotopies Niuńka oczywiście asystuje
'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 12:45, 07 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
witam,

pora na kolejną sesję z jesiennych fotek i gorąco zapraszam do oglądania














cdn.....
Działka prawie w Borach Tucholskich 12:40, 07 lis 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Kasya to polski wynalazek (szkółka Ciepłucha)




trzmielina opóźnia wybarwienie




Działka prawie w Borach Tucholskich 12:31, 07 lis 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Ophir a za nią coś co miało być Orange Sun(w trakcie prostowania i wstępnego formowania/ograniczania)



buk Purpurea Pendula i sosna czarna Goldfinger (za miesiąc końcówki igieł będą gold)..........................sosna wydmowa Anna Aurea

Ukojenie 12:21, 07 lis 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
agnieszka_m napisał(a)


Będziesz zadowolona


Oby - fajnie krotko sa gotowe

---------
Moja ogrodowa hortensja przed wejsciem:

Zachwyca mnie codziennie
Podmiejski ogródek 12:18, 07 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Do góry
makadamia napisał(a)
Ooo, pamiętam doskonale jak nasz glazurnik nie mógł pojąć, że wzór płytek trzeba "pociągnąć" na drugą ścianę, a nie zaczynać od nowa.

Obawiam się, że ja będę ciężkim klientem dla ewentualnego projektanta, bo nie oczekuję od niego zrobienia swojej koncepcji, tylko zrealizowania mojej, a to jest dużo trudniejsze.
Ale nie mam już ani czasu ani sił na szukanie właściwego stołu, krzeseł, dobieranie podłogi do płytek itd. Nie znam producentów i zapewne znowu skończyłoby się na Ikei

A drzwiami bardzo chętnie się chwalę, bo to jeden z niewielu moich udanych pomysłów



Komoda też odnawiana przeze mnie, tylko w rzeczywistości ma nieco delikatniejszy, różowy odcień.


Wooow Asia piękne! Masz się czym chwalić Jestem pod ogromnym wrażeniem.
No już teraz wiadomo skąd u Ciebie takie piękne projekty powstają. Megazdolniacha z Ciebie.
Działka prawie w Borach Tucholskich 11:59, 07 lis 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Agata proszę bardzo kwiatuszki rozmaite (dzisiejsze c.d.)










Podmiejski ogródek 11:59, 07 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Ooo, pamiętam doskonale jak nasz glazurnik nie mógł pojąć, że wzór płytek trzeba "pociągnąć" na drugą ścianę, a nie zaczynać od nowa.

Obawiam się, że ja będę ciężkim klientem dla ewentualnego projektanta, bo nie oczekuję od niego zrobienia swojej koncepcji, tylko zrealizowania mojej, a to jest dużo trudniejsze.
Ale nie mam już ani czasu ani sił na szukanie właściwego stołu, krzeseł, dobieranie podłogi do płytek itd. Nie znam producentów i zapewne znowu skończyłoby się na Ikei

A drzwiami bardzo chętnie się chwalę, bo to jeden z niewielu moich udanych pomysłów



Komoda też odnawiana przeze mnie, tylko w rzeczywistości ma nieco delikatniejszy, różowy odcień.
Ogród, mydło i powidło. 11:25, 07 lis 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
katel napisał(a)


Zdjęcie z wiosny i jesieni:




Kasiu cudny okaz, moja Venus też cała w pąkach
Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie 10:47, 07 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6326
Do góry
Niestety mało mam do pokazania

przygody początkującego ceramika to gównie porażki:

z pieca w całości wyjęłam trochę ptaszków i spodków, tabliczki





liście miały być zielone , muszę rozgryźć dlaczego ten liść jasnozielony się pomarszczył?

kubki potrzaskane


wczoraj kręciło mi się w głowie, miałam zachwiania równowagi, strach było się poruszać
zmierzyłam sobie ciśnienie a tu 100 na 65, tętno 65, w związku z tym dzisiaj dzień rozpoczęłam od ćwiczeń w takim ładnym klubie



w takiej postaci brzozy jestem w stanie zaakceptować
Metamorfozy ogrodowe 10:37, 07 lis 2017

Dołączył: 13 lis 2013
Posty: 19
Do góry
przedpłocie:

rok 2012

rok 2013 i pierwsze nasadzenia

rok 2017
Metamorfozy ogrodowe 10:20, 07 lis 2017

Dołączył: 13 lis 2013
Posty: 19
Do góry
rok 2012

rok 2017 (z góry przepraszam za bałagan, w domu i ogrodzie grasuje dwójka małoletnich)
Metamorfozy ogrodowe 10:14, 07 lis 2017

Dołączył: 13 lis 2013
Posty: 19
Do góry
rok 2016

rok 2017

Metamorfozy ogrodowe 10:11, 07 lis 2017

Dołączył: 13 lis 2013
Posty: 19
Do góry
pokażę jeszcze drugą stronę ogrodu, co prawda to miejsce jest jeszcze w trakcie zmian ale jakoś już wygląda

rok 2012

rok 2016

rok 2017
Sezon 2017 u Hanusi 10:09, 07 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
No i sobie wykrakałam. Po przebudzeniu jakaś zdrętwiała byłam, a to się okazało, że mi coś na karku uwiera. Żeby sprawy nie pogorszyć zarządziłam smarowanko i zostałam w domu.

Miłego dnia życzę.
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 10:09, 07 lis 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Expression








Działka prawie w Borach Tucholskich 10:06, 07 lis 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry


Exspression



NN ponad 30cm kwitnie na starych i nowych pedach



limba......................................................................................cyprysik Wisselii
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 10:03, 07 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry
witam,

Ewelina - sorry ale dzisiaj dopiero mogłem sobie pozwolić na chwilę w Ogrodowisku, więc odpowiadam na twe nurtujące Cię pytania.
ad, 1.
przyrosty jak sama zauważyłaś pojawiają się raczej pod koniec lata i to oznacza że są zielone jesienią ale też się wybarwią tylko o wiele póżniej niż na pozostałej części klona ale i one się przebarwią tylko że na samym końcu - gdzie większość listków z krzewu już opadną. Jest to normalne a jak tego nie chcesz to po prostu nowe przyrosty się obcina lub nie - jest to wedle uznania i w zależności jak chcesz klona takiego prowadzić -kształtować.

ad, 2.
polecam najbardziej dostępny i wg mnie jedna z pięknych odmian klona palmowego, który chyba spełnia toje powyższe wymagania to 'Acer palmatum Aureum' jest on dostępny w sprzedaży w rozsądnej cenie i ja go też posiadam u siebie tego klonika w ogrodzie.
Nie gniewaj się że wrzucam fotki w Twym wątku ale robię to abyś miała jakieś rozeznanie jak on wygląda;

wiosna - listki są zielone:


lato -listki dostają lekko cytrynowego wybarwienia:



wczesna jesień- wrzesień:




listopad - pełnia wybarwień:





Ma on tendencję do przypalania się listków latem ale to musi być bardzo duży upał aby go musiało przypalić, u mnie rośnie na ekspozycji wschód -południe i daje rade jak widzisz po fotkach.
Reasumując - klon ten da ci kolory na wiosnę soczysta zieleń, lato - żółta zieleń wręcz cytrynowa a jesienią czerwień meksykańska w tonacji złotawej. Przyrost roczny tego klona będzie zadowalający dla Ciebie -polecam.

ad, 3,4.
- dokładnie jest tak jak piszesz.

pozdrawiam
Jan

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies