Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina 20:58, 27 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Wieczorową porą


W moim małym ogródeczku - Dorota 20:56, 27 paź 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Richie napisał(a)
Jesień we wszystkich ogrodach zachwyca kolorami w Twoim też jest pięknie
Dziękuję za miłe słowa, ale moja jesień przy twojej blado wypada. Świetnie zdaję sobie z tego sprawę.

Ogród z wilkiem zamkn. 20:50, 27 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
I jeszcze to miejsce do zmian


Ten płotek tez będę likwidować i albo dam szybę z boku tarasu ....( wtedy na tarasie zasłonki ) ... chyba ,że kasowo będzie to za drogie ....
..albo ten plotek przemaluję na biało i blisko samej ściany go dam .... denerwuje mnie tutaj ....
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 20:45, 27 paź 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Z moich, to sąsiadka by miała cały trawnik oprószony, i tego by nie zniosła. A po co mi kwasy za płotem?
a z moich wiatry niosą w pola ludzie teraz czepiają się każdej głupoty, czasami trudno to zrozumieć


Ogród z wilkiem zamkn. 20:40, 27 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
A tu na przyszły sezon potrzebuje zmian ,porad i pomocy ......
A wszystko przez te cisy
Cisą ciągną się od końca do środka płotu ..... więc na wiosnę mus zmienić tą cześć vanilkową ,żeby tam dosadzić jeszcze ok 30 cisów ....

Na drugiej fotce widać ostatniego cisa ze szpaleru
I teraz ......mam taki pomysł
Zlikwidować całkiem marny trawnik
Zrobic na całości rabatę żwirową z wykorzystaniem roślin ,które tam są ....vanilki ,gracki , jeżówki
Jutro to rozrysuje z wymiarami i będę błagać o pomoc .....muszę to jakoś sensownie z przedogródkiem sie połączyć
Słoneczny Ogród 20:38, 27 paź 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
benia
Hihi , to tak jak ja. Też się tego boję, bo niektóre rzeczy są do zostawienia i ominięcia i muszą zostać
Ale podpowiedzi mile widziane i do przemyślenia, nie trzeba zaraz robic i nikt nie ma sie na co dąsać jak się tej rady nie posłucha. Każdy widzi coś innego. Ile głów tyle pomysłów. A niektóre pomysły to naprawdę złote strzały w 10tkę i z drugiej strony czasem warto zaryzykować.

Evergolda powiadasz? Trzeba rozważyć.
Myślałam o jasnozielonym kolorze ścielącym sie pod stożkami, a na brzegu bordowe żurawki, które mam i ewentualnie na wiosne bym rozdzieliła.

Ogród mam duży i jeszcze dużo duzo do zagospodarowania, dużo roślin do rozmnożenia i podziału, ale i dużo jeszcze do kupienia.

Musze się konkretnie wziąć za sporą część ogrodu, pomyśleć co by tam posadzić, bo rabata kwiatowa odpada, jest tam za sucho.
Zrobiłam tam owalną rabate , mam tam duzo bylin i duzo cebulowych .Drzewo za płotem wypija wszystko, najgorzej jest pod jego koroną. Hortensje, floksy, prymulki, fiołki mi oklapywały pomimo, że padało w tym roku i w innych miejscach w ogrodzie było mokro.
Na foto jest to lewa strona nad płotem wzdłuż dojazdu, tak jak lulki daniki rosną.

Mam kupione od wiosny 3 ML i nie niedawno 5 rozplenic.
Trawy bym mogła posadzic ale nie pod samym drzewem.
Nie wiem co tam dac ale musiałoby byc sucholubne.
Nie wiem jak tawuła by sie tam sprawowała, czy ona da radę.







Co się stało kwiatom ... 20:32, 27 paź 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Do góry
Ogród z wilkiem zamkn. 20:30, 27 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry

Inversa z przedogródka tu wylądowała a tam dosadzilam buksa ....ciemno i fotki brak .... jutro będzie
Skalniak od dołu do znudzenia ....
Ogród z wilkiem zamkn. 20:23, 27 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
I jeszcze trochę deszczowych fotek trochę zmian
Zakończenie skalniaka na górze i dole

Schody po prawej i lewej

W cieniu - zacieniona 20:21, 27 paź 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
bogumila napisał(a)
...koniec zabawy z wycinaniem.Będzie tylko podkreślony kolor i zaimpregnowany.Nie będą kolorowe...Zacieniona jest zbyt mała na takie ekstrawagancje...będzie spokojnie.

Ile pierniczków Bogusiu ty już myślisz o Świętach

Naturalny kolor najsmaczniejszy, dobry wybór
W cieniu - zacieniona 20:19, 27 paź 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
bogumila napisał(a)
Skimmia Japonica Rubella...pięknie zapączkowała.
pięknie się wykazała
W cieniu - zacieniona 20:13, 27 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
bogumila napisał(a)
...koniec zabawy z wycinaniem.Będzie tylko podkreślony kolor i zaimpregnowany.Nie będą kolorowe...Zacieniona jest zbyt mała na takie ekstrawagancje...będzie spokojnie.

Bogusiu, ale fajne
Bawarka 20:09, 27 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Kasiek napisał(a)
Polowanie



Genialna fotka!
Uwielbiam Twoje fotografie
Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum 20:03, 27 paź 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
ja swoja musze przesadzic wiosna, bo tak sie rozrosla, ze juz jej tam ciasnawo, chyba jej bedzie na skalniaku dobrze.



Tu ma być ogród :) 19:58, 27 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
Wykopywałam w lecie z jednej rabaty tulipany bo ją przerabiałam i oprócz normalnej wielkości cebul oddzieliło się całe pudło takich malutkich, co z tym zrobić - wywalić?



I pytanko do dziewczyn, które mają kilkuletnie doświadczenie z tulipanami, czy te pełne zakwitają w kolejnym roku?

Jest szansa na powtórzenie tego efektu co w ubiegłym roku?

Ostatnio nawet zdjęcie wygrało w konkursiku - w nagrodę dostałam 50 cebulek tulipanów, miło - szkoda tylko, że w kolorze żółtym


Ogród z wilkiem zamkn. 19:58, 27 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
lindsay80 napisał(a)
Magda, fajnie obsadziłaś tą górę skarpy.
Widzę, że do końca sezonu walczysz, to tak jak ja


Chciałabym jutro zakończyć sezon
Cieszę sie ,że Ci sie podoba ....jutro tam kamyczki tylko dosypię i uznaje skalniak za zakończony ... póki nic nowego nie wymyślę
Widoczki ogólne na lewo i prawo


I od dołu na prawo i lewo

Zakańczam sezon ,temu tyle fotek
Ale telefonem ,bo zawsze przy sobie
Lecę do Ciebie
A tu moja różano - serbowa
Ogród z wilkiem zamkn. 19:48, 27 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
AngelikaX napisał(a)



Z brzozami też super, fajna przesłona będzie

Co do danic to domyślałam się, że o zimozielony akcent chodziło, ale myślę, że z czasem i tak je przesadzisz jak gąszcz hortkowo-trawkowy się zrobi Podrzucam pomysł - dałabym je na linii turzyc (amazon mist czy frostet curls?) 3 daniki dalej 3 turzyce 3 daniki itd

ps. Podziwiam Cię, ale masz energii!

Energia moja poszła w siną dal ...... jak ją spotkasz ,to powiedz ,że ma natychmiast do mnie wracać posadziłam w deszczu cisy ..... nie lubie takiej pogody ,a musiałam je wkopać .......... i dziś mam dość
pomysł z danicami mi sie podoba (a turzyce to froster curls ..... są posadzone pod limkami co metr około .....a pomiędzy nie powplatane wrzosy ,jeżówki ,id ,)
tylko chyba znowu bym musiała przesadzać ...... a to już 1256 raz hihi ....ale w sumie jeszcze sie nie ukorzeniło nic przecież
tak tu troszkę z bliższa sytuacja wygląda

A może ta rabata jest za wąska ??? Ma 2,20 szerokości ..... 16 m długości ....
Jak myślisz poszerzyć ? Wtedy można by było tak zrobic jak mówisz ? i było by miejsce na te misz-maszki
Tu te cisy pozostałe sadziłam





Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 19:43, 27 paź 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Ogrodowe piękności w czerwieni











Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 19:38, 27 paź 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Jesienne nastroje w ogrodzie i poza nim













Ukojenie 19:35, 27 paź 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Przepraszam, ostatnio mniej tu bywam. Niby jeszcze nie koniec roku, ale pracy mnostwo...
Wieczoraminawet nie chce patrzec na monitor.

Dzis takie zdjecie rozowej chryzantemy:

Jak widac czerwone tez jeszcze kwitna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies