Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Muszelka 06:47, 10 paź 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Urszulko, dziękuję

Obecnie czytam 43. stronę tego wątku.

Jak dotąd moje podejrzenia padają na odmianę 'Deutschland'. Znawców bardzo proszę o potwierdzenie. Czy ktoś z Czytających ten wątek posiada w swoim ogrodzie tę odmianę hortensji i czy tak, jak na moich zdjęciach, przebarwia jesienią?

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Urszulka 07:29, 10 paź 2017


Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 77
Czytaj, czytaj, ja przeczytałam w lutym, ale chyba jeszcze raz przeczytam,
Pozdrawiam
____________________
Ulla
Sonka 07:59, 10 paź 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Muszelko, piękna jest.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
KasiaBawaria 08:34, 11 paź 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Rownie dobrze moze byc to merveille sanguine.Pokaz liscie. Jest tyle odmian, ze tylko spece potrafia je rozroznic. Wazna jest forma lisci, forma platkow, przekwitanie, pora kwitnienia itp.
____________________
Zapraszam na kawe
ZbigniewG 12:47, 12 paź 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Levana




ogrodowa Expression


Endless Summer


Big Ben
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Muszelka 17:05, 16 paź 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Wczoraj zrobiłam zdjęcie liści mojej hortensji NN ogrodowej. Coraz bardziej purpurowieją. Na tych zdjęciach widać wyraźniej pokrój liści. Może to pomoże w rozszyfrowaniu przez Was odmiany...



____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
KasiaBawaria 14:22, 17 paź 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tak sie przebarwia bardzo duzo hortensji. A jak zmienily sie kwiaty?
____________________
Zapraszam na kawe
Klaudyna 19:42, 17 paź 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
chciałam jeszcze o coś się zapytać odnośnie mojej skarpy z samym piaskiem. Mianowicie przeczytałam gdzieś na ogrodowisku, że dla roślin lubiących jednak wodę jak hortensja, można zastosować worek zakopany pod hortensją, żeby większość korzeni była w tej żyznej glebie, zostawiając jakieś 10 cm na to żeby korzenie jednak mogły iść w bok. Myślicie, że mogę spróbować tak zrobić ? czy jednak zrezygnować z moich ulubionych hortensji?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Iwcia 06:16, 18 paź 2017

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Moja hortensja bombshell od dwóch lat przestała kwitnąć. Wcześniej była obsypana kwiatami. Teraz tylko idzie w łodygi. Próbowałam w tym roku magicznej siły ale nie pomogła. Liście zrobiły się tylko nienaturalnie zielone. Może ktoś wie co jej pomoże ?
____________________
Mój przyszły ogród
KasiaBawaria 07:55, 18 paź 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Klaudyna-zamiast worka, wykop duzy dol, wypelnil ziemia na azalii plus odrobina gliny i bedzie dobrze. Ja mam ciezka gline, wymienilam na prochnicza ziemie i wszystkie rosna.
ß
Iwcia- fotka? Kiedy cielas hortensje?Moze podloze nie takie?Sam nawoz nie wystaczy, jezeli podloze zle przygotowane.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies