Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

makadamia 11:46, 09 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
ognisko można zrobić bliżej gruszy, tylko boję się, żeby tej gruszy nie spalić

Odnośnie placu zabaw, to właśnie przy wersji pierwszej jest ta trawa.
Przy wersji drugiej pomyślałam, żeby nie robić tego paska trawy jako komunikacji, tylko pociągnąć piasek po całości aż do żywopłotu. Byłby pod całym terenem do zabawy. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie i tak zawsze piasek dookoła był rozsypany po trawie.
Z tym przejściem w żywopłocie to nie zrozumiałam: są dwa wejścia na teren zabaw: przez placyk basenowy i przez ognisko. Potrzeba jeszcze więcej?

Tak myślałam, że w opcji falistej będzie za dużo przeróbek
Ale front bardziej mi się podoba w tej wersji

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kawa 12:57, 09 paź 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
wow
jakie planowanie
mnie front tez bardziej podoba się w wersji falistej
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Basiula 17:35, 09 paź 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
A ja patrzę, patrzę i nie mogę się zdecydować, która wersja bardziej mi się podoba. Z jednej strony fajne te linie proste, a drugiej dom aż się prosi o fale i łuki.
Dobrze, że to nie ja muszę się zdecydować
____________________
W basiowie
Makusia 09:35, 10 paź 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ja jestem za kołem i falami- ale wiadomo- jestem skrzywiona w tym temacie i totalnie subiektywna
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AniMa 11:19, 12 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
I jak zastanawiasz się dalej?
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
makadamia 11:28, 12 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu, kontynuujemy?



Przeniosłam ognisko bliżej warzywnika.

Trawnik wydaje się mały i trochę pociachany, ale jeśli byś dała dość niskie rabatki bylinowe, to mogłoby całkiem sympatycznie wyglądać.

Co sądzisz?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Basiula 12:00, 12 paź 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
No ja jednak jestem za kołem i falami, jak Marta chyba, bo
te kąty proste elegancko wyglądają.
Ja bym sama miała problem z decyzją
Powodzenia!
____________________
W basiowie
JoannaDe 12:10, 12 paź 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Dziewczynki, zastanawiam się dalej

Nie mogę się pozbyć myśli żeby ogniskowy placyk był bliżej magnolii. W zasadzie w tym miejscu co jest.

Asiu, w ostatniej propozycji trawnik nie. Mam dwóch chłopaków, i jak chciałam zmniejszyć powierzchnie trawnika , tak w tej wersji wydaje mi się trochę za mało.

Rabatki bylinowe to nie u mnie Raczej przewaga roślin krzewiasto-trawiasto- zimozielonych.

Tak sobie myślę ze cala ta propozycja trochę za ''kanciasta'' jak dla mnie jest. Zaczynam się skłaniać do bardziej łagodnych kształtów rabat.

Bardzo mi się podobała wersja frontu z projektu z falami. Tylko musiałabym trochę zmodyfikować żeby moc posadzić poprzeczna kurtynę żywopłotową.

Spróbuję sznurkiem wyznaczyć rabaty i obfotografować jak to w realu wygląda.

EDIT:

Asiu,już wiem dlaczego mi nie gra ten plan. Namalowałam prowizorycznie jak chodzimy po ogrodzie.


Teraz nie ma jeszcze podniesionego tarasu wiec jest możliwość przejścia od trampoliny w poprzek trawnika. Jak będzie zrobiony docelowy taras to to przejście zniknie. Tak samo z drugiej strony, od dużej kuli bukszpanowej.

Jak postawie placyk ogniskowy tak jak proponujesz to będę latać z taczka po zygzaku omijając wszystkie ''wystające '' rabaty.
Chciałabym zachować mniej więcej obecne szlaki komunikacyjne.

Wiesz co widzę myśląc o placyku przy magnolii? takie coś

Warzywnik przesłonięty czymś w ten deseń





____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
AniMa 12:46, 12 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Asiu - Makadamia - ale Ci się wymagające trafiają, no nie???
Joasiu, właścicielko - mi sie podoba wersja kanciasta i zaokrąglona, w ostatnim rysunku jest podobnie jak u mnie poprzecinane żywopłotkami Jaknie byliny , to co wolisz???
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
makadamia 13:07, 12 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu - damy radę

Asiu, jak Ty rysowałaś, swoje, to ja też rysowałam



Mnie się wydaje, że w każdym z moich planów te ciągi komunikacyjne - mniej więcej - zachowane.

Problemem jest tylko taras.
z lewego boku nie ma problemu, bo żywopłot można skrócić i przeciągnąć placyk basenowy na trawnik. O tak:

Kosztem oczywiście tego, że basen będzie odkryty.

Z prawej strony trzeba by było pokombinować trochę, co będzie trudne ze względu na tego dużego bukszpana. Ale chyba się da:

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies