Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Pszczelarnia 21:02, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Jesienne kwiaty z soboty

Zawilec Honorine Jobet kwitnie bardzo długo










Pszczelarnia 20:56, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Jesienna zaduma:



Chorująca roślina doniczkowa 20:55, 24 paź 2017

Dołączył: 24 paź 2017
Posty: 2
Do góry



Dzień dobry,
Posiadam taką roślinę doniczkową. Niestety nie wiem jaki to rodzaj. Od paru tygodni na liściach pojawiają się plamy biało żólte i brązowe/czarne. Bardzo proszę o pomoc jak ratować roślinkę. Gdzieś w internecie wyczytałam, że może to być spowodowane nadmiernym podlewaniem. Przez jakiś czas nie podlewałam rośliny i przestawiłam z okna w nienasłonwcznione miejsce. Ale to spowodowało, że w przeciagu 3-4 dni kilka liści zżółkło w całości.
W lipcu/sierpniu przesadzałam roślinę z doniczki, w której ją dostałam do doniczki większej (korenie wychodziły już ponad poziom ziemi. Będę wdzięczna ze wszelkie porady.
Pozdrawiam
Pszczelarnia 20:54, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Jabłonka 'Dolgo' dla Kaysi.
Przy okazji powiem o cięciu jabłonek. Tniemy wczesną wiosną w lutym, na początku marca do połowy marca. Można wykonać cięcie następne (można już pod koniec czerwca) do sierpnia, zalecane przy prowadzeniu drzewek na szpalerach, ekranach - jakkolwiek się to nazywa, bo w tym wypadku cięcie to podstawa.



Działka prawie w Borach Tucholskich 20:49, 24 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry
ZbigniewG napisał(a)
Sylwia polowałem na sosnę wydmową Chief Joseph (mocniej wybarwioną) ale spotkałem tylko raz maleńką i za straszną cenę


zakwitł Strictus - taki mniejszy Zebrinus

U mnie ani zebrinusy ani giganteusy w tym roku nie kwitną...już pewnie nie zdążą
Pszczelarnia 20:26, 24 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Kompostownik przeznaczony na liście:



Prawie - jak ogród 20:26, 24 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Koło mnie w ogrodniczym ostatnie cisy są (od tych cen -30%)

Kwiaty we włosach 20:17, 24 paź 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Ogród Muszelki 20:16, 24 paź 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
I dla równowagi w wątku

Z pozdrowieniami dla moich miłych Gości!





Kamienne rzeźby ogrodowe 20:12, 24 paź 2017

Dołączył: 24 paź 2017
Posty: 4
Do góry
Wrzucę tu jeszcze kilka rzeźb ogrodowych mojego kolegi (aż trudno czasem uwierzyć, że to z polnego kamienia)

Kwiaty we włosach 20:09, 24 paź 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Agata w parku u nas jest teraz pięknie, jak jutro będzie pogoda zrobię fotki.

Trochę kolorów z soboty.







Ogród Muszelki 20:09, 24 paź 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry


Ogród Muszelki 20:01, 24 paź 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry

Kamienne rzeźby ogrodowe 19:49, 24 paź 2017

Dołączył: 24 paź 2017
Posty: 4
Do góry
Syrenkę postawiłem na tym wielkim cokole jedynie "na próbę"

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 19:48, 24 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
A tu moja kordylina australijska, stojącą przed domem. Jest już spora.Mam zamiar spróbować ją przezimować ma widnym chłodnym poddaszu (nieogrzewane, w moim biurze).



Bardzo nam się podoba, rośnie jak na drożdżach u nas w cieniu i wilgoci.
Hortensjada 19:46, 24 paź 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Do góry
Kasya napisał(a)
Bożenko napisz mi prosze czym sie rozni deren kousa od derenia kwiecistego, masz pewnie obydwa



Dla nas, amatorów, uważam że dwie cechy są najważniejsze, żeby zorientować się z jaki dereniem mamy do czynienia.

Podsadki
dereń kousa regularne i spiczaste (ostro zakończone)



dereń kwiecisty- podsadki nieregularne, pofałdowane,bardzo często z charakterystycznym wgłobieniem na środku każdej podsadki ( często wygląda to jak uszkodzenie, może mieć inne zabarwienie )


Owoce ( oczywiście mówimy tu tylko o dereniach ozdobnych a nie jadanych )

W polskich warunkach tylko dereń kousa zawiązuje owoce, wiec jak widzimy charakterystyczne "jagódki" to raczej mamy pewność, że jest to kusa

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 19:42, 24 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Posadziłam dzisiaj red barony na rabacie przed domem, mega wypasione sadzonki uwaga po 4 zł. Kupione na allegro próbę. Bardzo polecam tego sprzedawcę, wszystko piękne i dorodne. Jak ktoś chce namiary, napisze na priv. Wiem, że już późno na sadzenie traw, ale w zeszłym roku dały radę sadzone w listopadzie, to moŻe w tym roku też

Przed wsadzeniem:


I po, już zmierzcha:

nO
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 19:42, 24 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Może wtedy tak po dosadzeniu kulek by było? Daje radę? pewnie jakieś trawy bym dosadziła
Rododendronowy ogród II. 19:26, 24 paź 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Bogdzia napisał(a)









Ach te widoki, człowiek mógłby gapić się całymi dniami.
Ukojenie 19:26, 24 paź 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Wczoraj urwalam troche kwiatow z chryzantemy. Stwierdzilam, ze skoro maja zmarzac to chociaz w wazonie postoja:

Smiesznie mokre byly...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies