Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodowy spektakl trwa ... 14:11, 23 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Artemis jest moim zaskoczeniem tego roku - ma pionowy pokrój krzaka który teraz sięga ok 1.80 i więcej, stale kwitnie i tylko nie pachnie albo bardzo słabo
gdybym w tym roku robiła listy topowe byłaby nr 1 i jest z pewnością najlepsza dla tych którzy lubią takie ogrody bardzo uporządkowane





A ta róża mnie zaskoczyła kwiatkiem to róża ritausma - u mnie krótko dopiero buduje krzew i w kolejnym roku z pewnością pokaże już swój blask i urok





Towarzystwo ma takie - śliczne te kulki - śnieguliczka ale krzak ma fatalny pokrój cienkie gałązki zwieszają się pod ciężarem kulek może w kolejnym roku jakoś się lepiej zadomowi



Ogrodowy spektakl trwa ... 14:02, 23 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Nie wolno trzymać w foli cebul - ups zaparzyły się przez moje gapiostwo



Nie chcę rozdrapywać ponownie tematu róże/hortensje no ale........

co teraz bardziej cieszy kwiaty hortensji - jakby nie było dostojne i okazałe czy może pojedyncze ostatnie kwiaty róż i na dodatek jeszcze pachnące ?

Ja zatrzymuję się przy każdej różyczce a z hortensji się cieszę że tam zapełniają przestrzeń i tyle

paachnie
wielkokwiatowa Frederick



posadzona w tym roku wiosą róża uetersener klosterrose - dopiero zakwitła kilkoma kwiatkami - liczę na nią na kolejny rok



Tu ma być ogród :) 13:59, 23 paź 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Do góry

Pojawiłam się i ja w tym pięknym ogrodzie

Trafiłam za brzozami i wsiąknęłam...
CZy dobrze widzę na tych fotkach pnie doorenbosów? A mogłabys pokazać jak ta rabata wygląda w całości?


lindsay80 napisał(a)








Przedpłocie z trawami boooskie
Tu ma być ogród :) 13:57, 23 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry






Tu ma być ogród :) 13:54, 23 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry






Ogrodowy spektakl trwa ... 13:53, 23 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Tak jak napisałam wyżej mam jeszcze masę pracy w ogrodzie. Teraz dostrzegam jak cudowny to jest okres na wiele prac. Zwykle odkładałam wiele prac na wiosnę.

Ile się da będę obsadzać i przesadzać no i wysadzać moje letnie nabytki i moje rozsady.

Zasadniczo chcę się rozprawić z moim ogrodem ozdobnym by wiosnę przeznaczyć więcej czasu dla jagodnika i części warzywnej którą bym chciała ciut powiększyć.

Nie wiem jak się rozprawić z chceniem wszelkich roślin - muszę jakoś nad tym popracować a kręgosłup mi z pewnością w tym pomoże .

nie ma co marudzić ciut fotek z tego tygodnia co go już nie ma







cieszą astry w ogrodzie - mam najwięcej niebieskości, nie mam różowych, a ten kupiłam na wyprzedaży chyba ze 2 lata temu jako maleńką sadzonkę z jednym kwiatkiem - spodobały mi się listki bo były czerwone/bordowe ale jak się upasł to takich nie ma





Tu ma być ogród :) 13:50, 23 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry






Tu ma być ogród :) 13:47, 23 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry






Tu ma być ogród :) 13:43, 23 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
Przed cisy posadziłam żurawki Marmelade - sporo było pustego miejsca, więc na razie tam będą.



Tu ma być ogród :) 13:41, 23 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
troszkę mojej, burej jesieni



Ogrodowy spektakl trwa ... 13:40, 23 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Przychodzę z informacją, że można już w warzywniku sadzić ząbki czosnku na przyszłoroczny zbiór. Eksperymentalnie wysiałam też trochę wczesnej marchwi, pietruszki i sałaty.
Też wsadziłam cebulki szachownic. Pierwszy raz. Ciekawa ich jestem.


Ewa dzięki. Mój warzywnik to bardzo zaniedbana część i pamiętam że muszę zrobić i posadzić czosnek ale stale siedzę w innej części ogrodu choć w sobotę udało się mojemu M. wyciąć maliny i je...zmielić więc nie zalegają, mam też rozgrzebane skrzynie kompostowe, już jedna opróźniona i napełniona i kolejna się kończy - niesamowicie mi kompost się rozłazi po ogrodzie a wydawało mi się że trochę go mam.
Kilka taczek poszło do skrzyń i stale mało.
Ja w tym roku chcę porobić grządki żeby je mieć bo potem w marcu cierpię - może się uda - tez miała coś posiać ale nie wyszło.

Jakie szachownice posiałaś?

Ja stale sadzę i sadzę cebulowe - chyba za dużo tego, zostało mi jeszcze ciut drobnicy no i tulipany - one mnie nie irytują bo jeszcze jest czas.

Cieszę się żę już część posadziłam bo przy okazji robiłam na rabatach porządki - czyli 2 godziny grzebania, wycinanie, plewienie, dodawanie kompostu i 15 minut sadzenia cebul i tak wkoło

Kupiłam jabłonkę ozdobną Golden Hornet - jak zobaczyłam w szkółce to zapałałam wielką miłością

Zawsze chciałam mieć ławkę pod jabłonką więc będzie w mojej części jagodnika idealna również w kolorze - za kilka lat jak wytworzy koronę a ja będę ładnie formować.



do koszyka tez się władowała też do tego miejsca budleja o takich miodowych kwiatach



na szczęście już wszystko posadzone prawie z kopa - tak to lubię, ale oczywiście jeszcze mam masę innych doniczek różnego pochodzenia nie wsadzonych i masę pracy w ogrodzie.
Prawie - jak ogród 13:38, 23 paź 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Do góry
Zakupiłam w markecie 3 cisy, skusiłam się, bo przecenione były o połowę. Oczywiście kupiłam jako "cis w odmianach"... Zerknijcie, może komuś nasunie się odmiana. No i co mogę z nimi zrobić. Myslałam, żeby chwilowo zadołować, a wiosną przyciąć.





A to już moje egzemplarze, ucięte ze 3 lata temu i nawet się ukorzeniły. Też nie wiem, co one za jedne, a mam ich więcej:


Zdjęcia robione komórką, ale dziecię ostatnio bawi się aparatem i wszystko w formacie nef. zapisuje, a ja nijak na jpg. nie potrafię zmienić...
Zielonym od linijki - ogród Ivony 13:38, 23 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Do góry
ivo napisał(a)



Świetnie molinie przed domkiem wyglądają zwłaszcza teraz w jesiennych barwach
Tu ma być ogród :) 13:38, 23 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Do góry
lindsay80 napisał(a)


A w maju tego roku tak się ten szpalerek prezentował.





Pięknie Edyta...moje mają jeszcze liście; jeszcze...

po drugiej stronie ulicy jest sad ?
Tu ma być ogród :) 13:34, 23 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
Luki napisał(a)
Edytko przypomnij mi czy ty sadziłaś w zeszłym roku Nigry/Pissardi i czy coś im było po tej mroźnej zimie. Chciałem swoje wyjedzone przez kornika wymienić, ale mam nutkę niepewności przed sadzeniem jesienią. Już i tak bardzo mnie boli to, że muszę drugi raz kupować... 3 bym nie zniósł, o zmarnowanych 3 sezonach nie wspominam


To już było 2 lata temu, ale to nie ja sadziłam tylko moi rodzice i to dosłownie tuż przed 1 listopada im je zawoziliśmy, pamiętam, że posadzili je już po Wszystkich Świętych, były kopane z gruntu.
Nie ma się co bać teraz najlepszy moment na sadzenie drzew.

A w maju tego roku tak się ten szpalerek prezentował.





Tu ma być ogród :) 13:30, 23 paź 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
lindsay80 napisał(a)


Ja też mam taką pryzmę dobroci dla kwasolubów, bo wiosną będę musiała niektóre rodki przesadzić.
Po dwóch latach widać, że zbyt gęsto roślin nadźgałam i szykuję nowe miejsca, żeby zrobić trochę luzu na rabatach.

Mam takie zdjęcie z maja ze skarpą na przedpłociu u moich rodziców - są tam trzy odmiany trzmieliny (poziome pasy) i róze The Fairy, które jednak zostaną stamtąd przesadzone, bo się zbytnio rozpanoszyły.





Dzięki Edytko za zdjątko ładnie faktycznie ta trzmielina wygląda, mus się zastanowić
A ja mam w drugą stronę, mój eMuś mi mówi, że za duże odległości między roślinami robię, a ja se tłumaczę, że najwyżej jak będzie brakować i dużo miejsca będzie, to będę dosadzać
Ogrodowy spektakl trwa ... 13:27, 23 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
sierika napisał(a)
Może i masz rację z zimowymi pogaduchami, w końcu bedzie czas a plany ogrodowe będą się krystalizować, słoneczny tydzień wykorzystałam ogrodowo maksymalnie, co prawda czosnki jeszcze czekają w kolejce ale zabrałam się za kamienie, które pozapadały sie tak po latach, że zaginęły w roślinach, są zbyt ładne by tak je zostawić, w ogóle robię rzeczy, o których nie myślałam.
Dobrze czy źle? wiosna pokaże..


Ewa życie pisze stale nowe scenariusze i tak naprawdę nie wiadomo kiedy jest ten czas - już się przyzwyczajam że trzeba go wyrywać dla spraw ogrodowych.

Dobrze że wykorzystałaś ten tydzień. Ja też miałam taki plan i skończylo się na jednym dniu - upss. No ale cudnie było i przynajmniej kilka fotek zrobiłam i jak zaglądałam do ogrodu to się gęba cieszyła i tylko smętnie spozieram na kosz z cebulami

Tak trzeba odmładzać ogród - czasem się do czegoś przyzwyczaimy i tego nie widzimy albo się nie chce - ja wywaliłam kalinę która mi nie kwitła i stale chorowała - więc powstało sporo nowego miejsca.

Więc pojechałam do szkółki i kupiłam na to miejsce zupełnie niezgodnie z planem ....kalinę .

I cieszę się bo już zaczyna kwitnąć - kalina wonna 'December Dwarf'



Ogród i co dalej 13:20, 23 paź 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Do góry
jak sądzicie powinnam obciąć te boczne gałęzie ?
Ogród i co dalej 13:17, 23 paź 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Do góry
no i wreszcie dojechały garby


"Póki życie trwa..." 13:08, 23 paź 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Do góry
czyszczenie w sadku


tu mile widziane propozycje nasadzeń przed tarasem

te berberysy kupowałam jako erecta kolumnowy tylko czemu tak się rozłazi? czy to aby na pewno kolumnowa erecta? 10 kupiłam!

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies