eM śmieje się ze mnie, że taka ze mnie
"grzybiara,
że borowika bym i na asfalcie znalazła..."
No tak... a w ogrodzie wysyp różnych dziwnych grzybów niestety przeoczyłam

.
Najbardziej zaniepokoiły mnie takie:

Przeraziłam się mocno, gdy zobaczyłam, że niektóre wyrastają dokładnie ze środka borówki amerykańskiej

Rośnie ich sporo i to w kilku częściach ogrodu - we wrzosach, bylinach, borówkach

Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale szczególnie pojawiły się tam, gdzie wysypałam zakupiony w ubiegłym roku kompost z miejscowej kompostowni.
Próbowałam je wyrywać i wyrzucać ale po 2-3 dniach pojawiły się następne

Opieńka to nie jest bo te "moje"mają duże, gładkie i mięsiste kapelusze
Czy ktoś wie co to za grzyby, czy mam się martwić o rośliny, czy je można jakoś zwalczać?