Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 00:03, 20 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Na koniec ciut szerszy i bardziej optymistyczny kadr z mojego miszmaszu

Na Łowieckiej 23:06, 19 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
inag napisał(a)
Ale Łowiecka zatrawkowana WOW☺Lady U śliczna prawdziwa dama☺Ilonka zmiany cudo☺
Moja działka na Dębowym Lesie 23:05, 19 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
A ciebie mialo nie byc, a jednak grasujesz po watkach.

Widzialam dzisiaj piekna horte debolistna przy Szpitalu w Wwie przy Madalińskiego duza jeszcze kwitla. Wg mnie nigdy do niej slonce nie dochodzi.rozum mi odjelo i nie zrobilam foty.
Moze w przyszlym roku jak bedzie kwitla to zrobie.

Juz przeczytam, ze to byl msly wypad.

Miniony wyjazd d o Nałęczowa był weekendowy.I tak tez mnie nie było.
Niestety w Warszawie tylko kilka punktów znam.Także tego podanego punktu nie znam.Ale teraz będę częściej w Warszawce, to i zobaczę tu i w owdzie.Ale ja jestem z tych co z miasta lubią uciekać.Anie w większe aglomeracje się pchać.Ale cóż, i taki rozdział z życiu się zaczyna.Jutro akurat po pracy , jedziemy na weekend cały do córci do Warszawy
Hortensje Dębolistną polecam,Długo utrzymuje swoje liście,?I pięknie się przebarwia,A i krzaczek tez szybko buduje.Kwiaty ponoć ma różne.Moje ma ładne./Trafiła się mi perełka.Cieszę się,że ja mam.

Limka zmieniła barwy totalnie


Ogródek warzywny na balkonie 22:52, 19 paź 2017


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Do góry
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 22:51, 19 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
eM śmieje się ze mnie, że taka ze mnie "grzybiara, że borowika bym i na asfalcie znalazła..."

No tak... a w ogrodzie wysyp różnych dziwnych grzybów niestety przeoczyłam .
Najbardziej zaniepokoiły mnie takie:

Przeraziłam się mocno, gdy zobaczyłam, że niektóre wyrastają dokładnie ze środka borówki amerykańskiej

Rośnie ich sporo i to w kilku częściach ogrodu - we wrzosach, bylinach, borówkach
Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale szczególnie pojawiły się tam, gdzie wysypałam zakupiony w ubiegłym roku kompost z miejscowej kompostowni.
Próbowałam je wyrywać i wyrzucać ale po 2-3 dniach pojawiły się następne
Opieńka to nie jest bo te "moje"mają duże, gładkie i mięsiste kapelusze

Czy ktoś wie co to za grzyby, czy mam się martwić o rośliny, czy je można jakoś zwalczać?

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 22:39, 19 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Wysyp grzybów w tym roku był wyjątkowy - bardzo się cieszę. Udało mi się kilka razy wyskoczyć do lasu i zbiory nie powiem były całkiem, całkiem . Za każdym razem borowiki, piękne zdrowe i z reguły koło setki

Łazić po lesie za grzybami (ale nie tylko) uwielbiam i gdybym mogła to pewnie codziennie bym biegała - gorzej z późniejszą obróbką tych grzybów (za tym nie przepadam)
Kilka fotek naprędce zrobionych w lesie


te też piękne

Ogrodowy spektakl trwa ... 22:37, 19 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pięknie, a grujecznik jaki ma kolorek


dzisiaj chyba już jest nagi, ale kilka dni temu był pomarańczowy - w ub roku ładniej się przebarwiał

hortensja pnąca też już się obsypała



Ogrodowy spektakl trwa ... 22:32, 19 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
sierika napisał(a)
Bardzo miłe spotkanie u Aldony, szkoda, że dzień krótki i nie mogłyście choc na chwilę wdepnąć do mnie, no ale liczę na spotkanie.
Koniecznie musi wrócić, dynie świetne, moje tylko połowicznie w tym sezonie dały plon, bywało lepiej.


Ewa spotkania będą i tym będziemy się zimą raczyć - o a może zimą znajdziemy czas na pogaduchy - tak to chyba dobry pomysł - Aldona ma chyba końcem lutego ferie to już prawie wiosna

sadzisz cebulki?

mi idzie tak wolno ale sadzę



Na Łowieckiej 22:32, 19 paź 2017


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Do góry
Na Łowieckiej 22:29, 19 paź 2017


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Do góry
Ogrodowy spektakl trwa ... 22:28, 19 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
aldonaz napisał(a)
Pierwszy raz widzę takie niezwykłe dynie, gdzie je upolowałaś? Proszę, zachowaj kilka pestek dla mnie. Uwielbiam takie jesienne kolory. Oby ten sezon trwał jak najdłużej, bo nie mam nic zrobione w ogrodzie.
Dziękuję za odwiedziny i prezenty. Nie wzięłaś ode mnie czerwonego liliowca ani żadnych innych roślin. Widać musisz tu wrócić


Aldona te wielkie to kupiłam nasiona dyni olbrzymiej tak się nazywa i takie mi urosły - one raczej wielkie nie są sądzę mogłoby być większe no ale się nie dbało.
Oczywiście pestki zbiorę, zbieram też do jedzenia bo uwielbiam pestki z dyni.

Wrócę - taką mam nadzieję i liczę że do mnie zajedziesz - chcesz liliowca stella d'oro? - taki trawiasty niby i jeszcze kwitnie ale po to deszczach wrześniowych reaktywował

jak to zrobić z tymi zakupami co





Na Łowieckiej 22:22, 19 paź 2017


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Do góry

Lady U
Ogród Małej Mi 2017 22:18, 19 paź 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Podziękował za wpisy... jak zwykle, a teraz szczególnie ... muszę Was zaniedbać.. ale aż żal nie wrzucić fotek z takiej pięknej jesieni..

Wizytówka - Ranczo Szmaragdowa Dolina 22:17, 19 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry








Na Łowieckiej 22:16, 19 paź 2017


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Do góry
Ale wolno zdjęcia się ładują
`
Na Łowieckiej 22:08, 19 paź 2017


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Do góry
Trawa nie skoszona! Co za wstyd
Laurowiśnie pięknie zgęstniały. Potrzebują już sekatora.

Pomponelle nadal kwitną jak oszalałe bez chwili przerwy od czerwca.

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 22:08, 19 paź 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Skoro już wchodzimy na salony, przedstawię Wam naszych nowych współlokatorów. Strasznie mi się podobają
Wizytówka - Ranczo Szmaragdowa Dolina 22:07, 19 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Jesień 2017




















Na Łowieckiej 22:02, 19 paź 2017


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Do góry
Miałam pokazać kilka zdjęć więc szybko coś prześlę. Muszę się spieszyć bo J. chce rozkręcać mojego laptopa Tak więc gdybym jutro się nie pojawiła to znaczy, że rozkręcił ale skręcić nie umie

Ogrodowy spektakl trwa ... 21:50, 19 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Bogdzia napisał(a)


Pewnie Cię zmartwie ale z tym słoneczkiem i wyższa temperaturą ma przyjsc nastepny orkan z mocnym wiatrem, tak dzis piszą. Śliczne masz dalie .


Bogdzia no i przyszedł, wiało mocno a tego nie znoszę najbardziej. Przywiało cudowny tydzień ze słonkiem. Niestety kiepsko wykorzystałam ten czas w ogrodzie - tak bywa.

Za to jak tylko było można wylatywałam z aparatem do ogrodu łapać te chwile - tak ulotne teraz. Dalie uwielbiam, teoretycznie wszystkie mi się podobają ale mam jedną niechluja jest biało-czerwona

a takie lubię bardzo- dziś wykopałam pierwszy krzaczek, przed deszczem zrobię znów duży bukiet




pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies