Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Z Pszenicznej ... 08:47, 17 paź 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Dla Gruszeczki - Doktor Paj Chi Wo hahaha czyli trzcinnik cheju - do





reszta też żółknie już



Z Pszenicznej ... 08:45, 17 paź 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Co raz bardziej widać jesień...



Kasztanowiec


Leszczyna bordowa


Hortki

Moja codzienność - ogród Oli 08:31, 17 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Do góry
nawigatorka napisał(a)
Pisz szybko o tych zmianach plisssss

eM chce ujednolicić drzewa na froncie i w końcu zrobić coś z tym skosem na kostce.
Miała być trójkątna rabata ale wizualnie mi to nie leży,mus kostkę przerobić.
Zakręcony ogród 08:27, 17 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Dorka, nie potrafię Ci odpowiedzieć.
Pewien margines, do którego oko daje się oszukać, jest. Ale w ciemno nie powiem Ci, czy widać, że tam nie ma kółka czy nie.

Jeżeli miałoby widać, że tam nie ma kółka, to wtedy lepiej linie poprowadzić całkiem swobodnie, np. tak:


Wydaje mi się, że jest mniej ładnie, ale może tylko mnie ręka tak nieskładnie poszła.

W każdym razie: jak po lewej za szeroko, to nie szkodzi, ale jak po prawej za wąsko, to niedobrze, bo pod tujami się nic nie zmieści.
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 08:14, 17 paź 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Do góry
effka napisał(a)
Tak dorasta do 10 m jest stożkowa i pięknie przebarwia się na złoto na jesień. Zauroczyła nas tymi złotymi końcówkami igieł.
Będzie rosła prawdopodobnie przy innych sosnach w szpalerze od frontu.

Tu widać po prawej stronie sosny, to w tym ciągu.


Ta sosna dorasta do 10m w wieku około 10lat. Na stronach szkółek podaje się orientacyjny wzrost roslin w wieku ok. 10lat. warto o tym pamiętać, bo moga byc przykre niespodzianki.

Przemyśl, czy jest sens taki rarytas wsadzać w szpaler innych sosen. Aby była ładna i foremna powinna rosnąć jako soliter tak by równomiernie przyrastać, bez ryzyka osłonięcia od słońca z jednej strony. Druga rzecz to taka, że jesli będzie tak wielka to nijak nie będzie możliwości z czyszczenia jej z suchych igieł. A te szpecą okrutnie. Dodatkowo suche igły na żółtej sosnie wyjątkowo rzucają się w oczy i irytują, bo w całokształcie połączenie brązu i żółtego wygląda jak chora roślina.
Może lepszą rola tej sosny będzie posadzenie jej oddzielnie i modelowanie poprzez cięcie, formowanie i uszczykiwanie. To niezwykle satysfakcjonująca ogrodnicza praca, a i efekt może być spektakularny. Popatrz u Bogusława jakie cacka mozna zrobić z sosen.
Ogród do odnowy 08:07, 17 paź 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
U Ciebie też czerwono

dziękuję za tę czerwoną aronię




i za Marię i za cypryśnika - powoli się zmienia




a to kalina na pniu



jakoś nigdy nie zapamiętałam takiego widoku - żółknące liście jeżówki
Ogród do odnowy 07:43, 17 paź 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
W zeszłym roku wiosną zbiłam samodzielnie budkę lęgową wg projektu Sokołowskiego, tylko coś za ,dokładnie, wycięłam otwór wlotowy i żadne biedactwo zmieścić się nie mogło, na dodatek otwór to trzy warstwy desek. Kilka dni temu budka została zdjęta, otwór powiększony i od razu zaczęły się wojny arabskie udało mi się

Jedna wlazła do środka a na zewnątrz kolejka....

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 07:38, 17 paź 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Do góry
[


wczoraj powyciągałam cebule - to chyba jakaś odmiana jesiennych krokusów
te co widac na zdjęciu, które miałam jako mini szpaler pod oknami salonu.
kupiłam dosłownie 2 paczuszki na przecenie w obi jakieś trzy lata temu

zobaczcie ile tego narosło

każda dzieli się co roku na pół do tego rosną nowe małe cebulki



Ostatnio szukałam tego kwiata i wg mnie to mieczyk abisyński (acidantea dwubarwna) czy ten kwiat pachnie u Ciebie?
U Ciebie w ogrodzie prawdziwa złota polska jesień!
Moje małe królestwo 07:17, 17 paź 2017


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
olga80 napisał(a)

i od razu powiem wzdłuż płotu posadzona jest tawuła nie widać jej bo przycięłam nisko co by się rozkrzewiła.
już cięłaś tawuły ???
Ogród do odnowy 07:07, 17 paź 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
To gruszka mnie zaczarowała klonem usyryjskim - dziękuję, teraz mogę się nim w pełni cieszyć

Za to dziś zastrzelił mnie grujecznik - jeszcze kilka dni temu miał liście,




przebarwił się choć nie tak spektakularnie jak u Jolanki, ale jednak. Teraz jest w stanie bezlistnym. Dziś rano gdy na porannym obchodzie domu wychynęłam zza rogu powalił mnie liny zapach wanilii! Czuć było wanilię tak gdzieś z 30 metrów! Po 20 min poszłam jeszcze raz napawać się, ale dystans skrócił się tylko do 5 metrów Potwierdzam to pachną opadłe uschnięte liście
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:39, 17 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Ostatnie fotki host na żółtej przed ścięciem






Miłego dnia wszystkim życzę
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:38, 17 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:37, 17 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Fantastycznie ....te zbliżenia przesuper ......nie cytuję ,bo większość idealna .....
Ps.z poranną kawą spaceruję po Twoim ogrodzie
Rewelacyjnie przedstawiona jesień ......będziesz wycinała przekwitłe byliny przed zimą ? Czy dopiero wiosna ?
Może wpadnij do mnie w wolnej chwilki....... ,jakieś plany i dziwne malunki na zdjęciach porobiłam pomożesz ?
Ps
admete napisał(a)

No to musiałam zacytować ,kojarzy mi się ze mną jak wracam po pracy do domu hihi świetne
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:37, 17 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:36, 17 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:36, 17 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:35, 17 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:35, 17 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies