Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Przerwa na kawę... 08:05, 26 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Potem zabrałam się za czyszczenie miejsca do siedzenia. Wycięte zostały suche gałęzie 4 róż pnących. Okazało się, że 3 odbijają od ziemi. Zostawiłam je. Może po prostu takiego odmłodzenia potrzebowały.
Przy próbie odkręcenia płotka okazało się, że się nie da. Trzeba porozwiercać śruby
Temat się więc przeciągnie. 2 wiertła już poszły. A jeszcze 4 śrubki zostały...
W międzyczasie przycięłam kruszynę i oczara. Czy wy też tak macie, że latacie po ogrodzie bo tu coś, tam coś??? A sprzątanie na koniec... no więc potem poszła pod nóż wierzba. Straszy teraz kikutami bo musiałam mocno przyciąć jej gałęzie. Niestety choruje. Jak to z wierzbami bywa, i usychają jej gałęzie. Część przymarza, część to grzyb. Powiedziałam, że nie dostanie chemii, nie będę siebie truła. Nie przechodzi on na inne rośliny więc trudno. Czekam aż magnolia obok osiągnie jakieś rozsądne rozmiary i będzie radykalne cięcie. Lub zostanie jako wieszak na karmnik. Sporo się tego urobku zebrało.



A na koniec zebrałam się za podział bambusa. To jedyna roslina, która tak dobrze rośnie na tej rabacie w cieniu. Postanowiłam więc zrobić z niego takie jednolite tło dla całej rabaty. Wykopałam też derenia Elengantisima na pniu bo nie pasował do tej rabaty, ani formą ani kolorem. W cieniu wybarwienie jego gałązek w zimie było słabe. Wylatuje za płot. W jego miejsce wszedł dereń White Cloud i dwa metalowe ekrany kupione za 50 zł (przecena z 250).

Zacisze Alicji 07:49, 26 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Alija napisał(a)
Azalie pięknie zakwitły❤️
Zacisze Alicji 07:47, 26 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Alija napisał(a)
Te tulipany były kupione jako EE, okazało się, że pomyłka, ale i tak mi się podobają.
U mnie to samo zamiast EE mam biały strzępiasty ale i tak śliczny jest❤️
Wilczy ogród 07:44, 26 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry


Koniec
Miłego dnia
Wilczy ogród 07:41, 26 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Wilczy ogród 07:39, 26 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
olciamanolcia napisał(a)
Nie zanudzasz Dawaj mi tu skarpę Wilczyce już widzę


Justyna skarpę tym razem ominełam -mam chyba te tylko

Przerwa na kawę... 07:39, 26 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Pokażę co wczoraj udało mi się zwojować. Ciąg dalszy prac zaplanowany na weekend i majówkę. Jak to jest, że ta robota nigdy się nie kończy???

Wczoraj udało mi się trochę ogarnąć temat cięcia drzew. Jeszcze kilka zostało ale powoli do przodu. Podformowałam jedną z dwóch katalp. Straciła kilka gałęzi. Jest teraz w kształcie ładnego kielicha. Nie wychodzi poza działkę do sąsiada. Muszę ją prześwietlać, aby mniej mączniaka łapała. Od kilku sezonów taki zabieg bardzo pomaga. Wykopałam też tamaryszka. Ambrowiec się zaaklimatyzował a ten nadal łysy straszył. Wkurzał mnie. Umęczyłam się strasznie. Nie dało się go ruszyć z całymi korzeniami więc wycięłam ile mogłam. Cis dostał przestrzeni. Niby nic a jednak...


Wilczy ogród 07:37, 26 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Wilczy ogród 07:35, 26 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Wilczy ogród 07:32, 26 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Wilczy ogród 07:30, 26 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Ptasi gaj 07:30, 26 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)







Powiem szczerze miałam Kanzana. Drugi raz bym nie kupiła. Kiku ... Jest ładniejsza tylko, że rozłożysta, ale można ją formować.
Elu a co się stało z tym Kanzan że jego nie masz już w ogrodzie? Ja kiedyś chciałam kupić tego Kanzan ale to olbrzym rośnie i dla niego trzeba mieć sporo wolnego miejsca z tak ok 6m.Kiedyś Alina wstawiła foty swoich Kanzanów w dziale ,,wiśnia piłkowana Kanzan,,to jeden chyba 15letni Kanzan uniej,jego korona miała ok 6m średnicy,to mnie przeraziło Mnie się jeszcze podoba Royal burgundy,ma piękne pełne kwiaty.
Wilczy ogród 07:26, 26 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Kilka fotek ( wiem ,że zanudzam i nie wiecie już co pisać -przynajmniej ja tak mam -że jak dużo fotek ,to nie wiem )-wyszłam sprawdzić ,czy przymrozek coś poszalał ,ale na szczęście chyba mój rejon oszczędził

jak jest trawnik skoszony ,to pomimo ,że chwastownik -wygląda dość dobrze


Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 07:18, 26 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Oto potwory grabowe mojej sąsiadki
Przez 9 lat przycinane raz na Wańke-wstańkę

Rozpiętość skrzydeł bagatela 6 metrów


Wymarzony sielankowy ogród..... 07:10, 26 kwi 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Gosia, no z tym podnoszeniem to zobaczymy bo dzisiaj też przymroziło, nie tak jak ostatnio, no ale kolejny raz roślinki oberwały...

Sezon 2017 u Hanusi 06:55, 26 kwi 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Elu, nie wiem czy dalej będzie ciągnął muzyczną naukę.podstawo0wa zaliuczył na fortepianie, później 4lata na wiolonczeli i kontrabasie. Ojciec jest po fortepianie, dziadek też. To on chyba musiał iść w tym kierunku. Ale zobaczymy, co się wykluje po wakacjach.
W Łodzi ma zapewnione lokum, to cokolwiek obierze, ma wikt i dach nad głową.

Co do mojego ogrodu, może w niedziele uda się iść na przeszpiegi
Sytuacja pogodowa w każdym roku inaczej. Do miesięcznej "obsuwy" z wiosną jestem przyzwyczajona. Taki mamy klimat, jak mówia klasycy.

Wv tej chwili mam słońce, a do wieczoran jeszcze daleko. Idę popatrzeć na prognozę weekendową.

Miłegom dnia .

Ogrodowe wariacje 06:34, 26 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 2367
Do góry
Wiaan napisał(a)
W zeszłym roku wetknęłam jakąś złamaną gałązkę do doniczki i nie wiem co dokładnie, wygląda na hortensję bukietową. Położyłam na kompostowniku i patrzę ostatnio, a tu mi coś rośnie Sadziłam jesienią Candlelight i chyba jej gałązkę przypadkiem ukorzeniłam




To się nazywa mieć zielone rączki
Super
Małgorzatkowe skarby 01:02, 26 kwi 2024


Dołączył: 13 maj 2013
Posty: 74
Do góry
Magary Dramaty z Rabaty 00:18, 26 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10353
Do góry
Dziś dostałam zamówienie z wodnego sklepu, super sadzonki, jak zawsze:


Zabrakło mi odwagi, żeby posadzić. Prognozy odnośnie minusów się u nas totalnie nie sprawdzają, a razem z sąsiadami mamy łącznie chyba z 10 różnych aplikacji pogodowych.

Sadzonki są w woreczkach, bez doniczek. Zostawiłam je w kartonie, wstawiłam do foliaka, na wierzch narzuciłam agro. W foliaku obecnie 3 na plusie. Mam nadzieję, że w nocy nic im się nie stanie.
Ale nie wiem co dalej. W nieskończoność tak nie mogą stać, weekend ma być ciepły nawet bardzo, sadzić nie sadzić??? Jak myślicie???
Magary Dramaty z Rabaty 00:04, 26 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10353
Do góry
U nas dziś nad ranem znów był minus, tym razem minus 5
Przymrozek już ma niewielki wybór roślin, dostało się dziś różom, forsycjom i jeszcze czemuś, ale nie wiem, bo nie poszłam nawet oglądać - Małżonek zaraportował, że "na dole" przy płocie coś czarne jest sztuk dwa. Z tego co kojarzę rósł tam perukowiec i żylistki.
Dla odmiany sąsiadce trafiło hortensje, wszystkie...

Ania-Makao - nie wiem czy jest poprawa w mojej postawie. Trochę to jest jednak dobijające.
Wiem, że na aurę nie mamy wpływu. Ale jak sobie pomyślę, ile pracy, czasu, że o kasie nie wspomnę, wkładamy w nasadzenia, ile wokół tego wszystkiego się chodzi i dba, żeby było ładnie, a później nasz trud zostaje zniweczony - no cóż, trochę to skrzydła podcina jednak Szczególnie jeżeli sytuacja się co roku powtarza.

Iza - i ja się trzymam myśli, że to wszystko odbije Rok temu nie powstał jeden Orange Dream i jeden judaszowiec, no ale to był czerwiec... Teraz wszystko jednak mniej zaawansowane...

Zuza - u mnie też rugosy z róż najgorzej wyglądają, nie pojmuję, bo moje rugosy to takie najzwyklejsze zwyklaki, co przy drogach rosną, nic wyfikanego.

Alicja - dzięki za pocieszenie Najgorsze jest patrzenie na te kikutki i czarności jak po chmurze radioaktywnej Radość z wiosny się ulotniła.

Tak wygląda moja biedna Gienka. Rośnie w takim miejscu, że muszę na nią patrzeć kilkadzisiąt razy dziennie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies