Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Glina i zielsko 23:39, 22 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13860
Do góry
Kasia, pisardi mają metkę
"Śliwa wiśniowa pisardi kolumna"

Mają na jakichś 2.5 m po 3 lub 4 pędy i listki na pniu. Musze oblukać czy szczepienie widać.
Są ładnie proste ale i tak je zapalikuję.

Tu jest jedna z dzisiejszych.

A tak je przywiozłam
Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 23:30, 22 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
...
Część warzywna została uprzątnięta, a na głównej ścieżce oraz tych w sadzie posiana trawa z mikrokoniczyną firmy Top Dekor.

Patrysia podziwiam za konsekwencję i całokształt prac z każdej strony, wspaniale
W moim małym ogródeczku II 23:27, 22 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Dorota321 napisał(a)
Dziękuję te dekoracje nie są z betonu, one są z kleju budowlanego. Brudna robota.






Właśnie, brudna ale sadzenie i kopanie też do czystych nie należy
Szarobiałego ogrodowe początki. 22:53, 22 kwi 2024


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 764
Do góry
Szydełkomaniaczkom mandalę polecam
W ramach ogrodowego przerywnika oczywiście.

Malinowy zakątek 22:33, 22 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 700
Do góry
olciamanolcia napisał(a)


Pamietaj,że werbena to przepiekny chwast-jak nie będziesz jej kontrolować to zawładnie całą rabatą
ale fakt ze śliwami będzie wygladała cudownie ( moja rabata ma 3 metry)







Jakoś nie kojarzyłam u Ciebie takiego zestawienia, i powiem Ci ze efekt mi się podoba i coraz bardziej się skłaniam do tego
Własny Vengerberg 22:26, 22 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Do góry
LIDKA napisał(a)
Marta rób szeroko rabaty.
Jak już bedą rabaty i zraszacze na trawnik to przekładanie zraszaczy to koszt jak położenie nowych.
Przerabiam to teraz.

Tu gdzie brązowa kreska ile głębkości rabaty tu chcesz.

Taras lub opaska jest wzdłuż budynku? Czy rabata też tak ma być.

No dlatego teraz chce wytyczyć linie rabat. A "kiedyś" (och, jak kocham to słowo ) je zagospodarować.

Nie wiem jaką szeroką rabatę dać tam. Chciałabym, żeby grała z całością.

Myślałam o czymś takim, ale padło stanowcze: Nie, za mało trawnika jest.




Kraina spełnionych marzeń 22:26, 22 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 2281
Do góry
Jeszcze zdjęcia porównawcze. Warzywnik przed i po.

Doświadczalnia bylinowo-różana 2 22:25, 22 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8636
Do góry
Anda napisał(a)


Cóż za kolor - obłędny
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 22:21, 22 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8636
Do góry
Kasya napisał(a)
To w sumie mogę coś pokazać
Np kolejkę na rabatki, poczwórną, wszyscy się pchają

Bardzo duża ta kolejka. Twój ogród jest z gumy
Dereń śliczny. Może i ja w końcu sobie kupię
Tylko czy do głębokiego cienia to one się nadają
Ogrodowe marzenie Mrokasi 22:21, 22 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13860
Do góry
mrokasia napisał(a)
Iza wykopała fotkę z 04.2020 to pokażę to samo miejsce aktualnie .


Piękny widok.
Co tam rośnie?
W kamiennym kręgu od początku 22:04, 22 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
GorAna napisał(a)
Wieczorem

GorAna napisał(a)

Aniu!! Jesteś niezaprzeczalnie Królową Tulipanów, i żeby tylko. Zachwyt to za mało, co tu zostawiam, nie wiadomo na co patrzeć takie cudeńka. Mistrzyni ogrodowa z Ciebie a zwiedzanie Twojego ogrodu, to jak uczta duchowa
Szarobiałego ogrodowe początki. 21:52, 22 kwi 2024


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 764
Do góry
Kordina napisał(a)
Podpórki masz super, a skąd je masz? Możesz podać źródło ewentualnie na priv?


Dziękuję
Znajomy znajomego mi je pospawał.
Piwoniowe zaczynają ładnie rdzewieć.
Spełnianie marzeń - ogród czas start 21:49, 22 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2927
Do góry
Angelika95 napisał(a)
Kotek jest trochę niezwykły, bo na trzech łapach. Znaleziony potrącony przez samochód, odratowany przez przyjaciółkę weterynarz, ktoś go musiał wziąć i tak jest z nami już 3 rok

Jest piękny
My czekamy aż się urodzą... może w czerwcu będziemy mieć swojego malutkiego
Dębowe zakątki 21:45, 22 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
anabuko1 napisał(a)



Mój Beni Maiko czaruje



Rzeczywiście czaruje, piękny jest.
Aniu, u mnie też niektóre hosty już olbrzymie, a inne dopiero wychodzą z ziemi.
W moim małym ogródeczku II 21:39, 22 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Dorota321 napisał(a)




Dorotko, niezapominajki tworzą piękne kompozycje, śliczne obrazki.
A wypieki, jak zawsze wyglądają niezwykle apetycznie.
Własny Vengerberg 21:31, 22 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Do góry
Emuś polatał.

To była pierwsza koncepcja zagospodarowania działki. Szare to altanka, która kiedyś powstanie.
Ale na pewno nie ostatnia.


Oddał już trawnik w miejscu brązowej lini na trawniku. Trzeba osłonić taras od ulicy.



Takze muszę pogłówkować nad kształtem rabat, bo chce nawodnienie robić. Pod trawnik oczywiście. Im więcej teraz ugram tym będzie łatwiej.
Dla przypomnienia: Strony świata są odbite lustrzanie: półudnie do góry, zachód po prawej.
Ogród w malinówkach 21:30, 22 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 5728
Do góry
Edyta, nie zapomniałem o Tobie i jest zdjęcie ze środka tarasu. Moim kłopotem jest ten gospodarczy do liftingu, a nie widok na warzywnik.

Zaznaczyłem gdzie co jest, bo z tej odległości i po wgraniu foty nie będzie widać. Z tarasu widzę niewiele warzywnika, a foliak jest niewidoczny.

Ten żywopłot grabowy jest tuż za tymi paletami i leci w poprzek tego terenu.

Od mojego brata z tarasu widać więcej, bo pojawia się foliak i nawet kompostownik.
Wymarzony sielankowy ogród..... 21:19, 22 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Monia81 napisał(a)


Soczysta wiosenna zieleń, piękne widoczki. Miejmy nadzieję, że w końcu zrobi się cieplej.
Spełnianie marzeń - ogród czas start 21:19, 22 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1813
Do góry
Kotek jest trochę niezwykły, bo na trzech łapach. Znaleziony potrącony przez samochód, odratowany przez przyjaciółkę weterynarz, ktoś go musiał wziąć i tak jest z nami już 3 rok
Ogród w malinówkach 21:14, 22 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 5728
Do góry
Miałem nic nie robić, bo zimno. Ale przypadkiem poszedłem wygrabić sianko z "trawnika" na ulicy.

I tak jakoś dosypałem ziemi w zagłębienia i zdarłem starą darń i górkę w stronę sąsiada wjazdu. Żałuję, że nie zrobiłem tego od razu. Wizualnie była różnica i taki uskok, wręcz górka.

Na środku, między furtkami, fachowcy kopali pod kable i skrzynkę elektryczną, ale trawnik odnowili. Jednak po zimie wszystko siadło i była dziura. Stąd nasypałem ziemi. Jak miną przymrozki będzie dosiewka.



Ogólnie stan trawnika po zimie fatalny, dużo dziur i suchego. Dostał wodę i nawóz i zaczął się zielenić. A przez przymrozki nagle stracił kolor.

Ale jeszcze będę go ratował, w końcu uparty jestem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies