Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

LIDKA 21:23, 23 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7177
ewsyg napisał(a)
Kobietki, ja kupowałam w Sadowniczy, ale chyba spanikowałam, chyba nie są takie złe. Reklamacja przyjęta, przysłali mi nowe.


To dobrze. Ja u nich jeszcze nic nie zamawiałam.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 21:27, 23 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7177
pestka56 napisał(a)
Powiedziałabym, że ten porządek jest iście rozpustny Pięknie i już.

A u mnie rozgardiasz sadzeniowo-przesadzeniowy. Obym się wyrobiła do końca kwietnia.

Jeszcze o truskawkach. Nie wiem czy mi się uda w tym roku przygotować nowe miejsce dla krzaczków, ale wrzucam linki do pomysłu, bo może ktoraś z was skorzysta.
2 sposoby:
https://pl.pinterest.com/pin/413064597080813261/
https://pl.pinterest.com/pin/1125968650189903/


Kasia ten sposób z rurami - nie wierzę że plony się udadzą.

Kasia weź się wreszcie i załóż wątek.
Bo ciekawość mnie pali.
Albo wstawiaj foty u mnie. I nie daj się prosić.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 21:52, 23 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7177
Byłam w pracy.
Potem posadziłam truskawki.
Miałam w planie tylko 3 donice. 4 szt wsadziłam do skrzynki.
Jak podrosną to może rozpiznam która to albion. Chcialam same wiszące to wsadzili gratis inne. I nie wiem która jest która.



Przy okazji zakupu kompostu w brico kupiłam dekoracyjne sztuczne wianki do latarenek. Mam je kilka lat. Kiedyś nastawiałam świec w środku ale w upały się topiły. Potem suche wrzosy .
Teraz mam wkłady do zniczy i te wianki.
Stoją na tarasie cały rok.


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wafel 22:45, 23 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 910
Fajnie, lubię latarenki na tarasie, z tymi wkładami dobry pomysł!
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Basieksp 11:29, 24 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
Latarenki ładnie przystrojone, tak delikatnie, bez przepychy, bardzo ładnie No i wszędzie o truskawkach czytam, mam takie jakieś zwykłe, muszę pomyśleć o jakieś lepszych odmianach
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Makao 12:30, 24 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4181
Latarenki śliczne. Świetny zakup
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Patrycja_KG_Lu 14:35, 24 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2705
Dla mnie odkryciem były świeczki na baterie z cyklicznym zapalaniem. Mają trzy poziomy guzika. Wyłączony, włączony ciągle, włączający się codziennie na 6h. Mam taką ustawioną właśnie od 17:00-23:00. Raz ustawię i tak sobie działa, aż do wyczerpania baterii.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
LIDKA 16:15, 24 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7177
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Dla mnie odkryciem były świeczki na baterie z cyklicznym zapalaniem. Mają trzy poziomy guzika. Wyłączony, włączony ciągle, włączający się codziennie na 6h. Mam taką ustawioną właśnie od 17:00-23:00. Raz ustawię i tak sobie działa, aż do wyczerpania baterii.


Fajny pomysł. Poszukam . Jeszcze jakby pilocik był.

Dzięki za podpowiedź.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 16:16, 24 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7177
Makao napisał(a)
Latarenki śliczne. Świetny zakup


Latarenki maja ze 4 lata. Dostałam na taras jak jeszcze tarasu nie było. nowe tylko te wianki
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
pestka56 18:00, 24 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
LIDKA napisał(a)


Kasia ten sposób z rurami - nie wierzę że plony się udadzą.

Kasia weź się wreszcie i załóż wątek.
Bo ciekawość mnie pali.
Albo wstawiaj foty u mnie. I nie daj się prosić.


Lidka, my teraz w ogrodzie mamy straszny rozgardiasz. Wszystko na raz i przesadzanie i sadzenie nowej rabaty, a do tego córka wymyśliła, że zrobi u nas poślubne party 25 maja. Musimy popchnąć to z remontowo-renowacyjnych spraw miało być spokojnie latem robione. W sumie jest teraz taki bałagan, jak nigdy dotąd. Państwo narzeczeństwo wpadają 2 razy w tygodniu i niby pomagają, ale nie wiem, czy nie lepiej by nam szło, gdybym nie musiała co chwilę rzucać tego co robię i lecieć na drugi koniec ogrodu rzucić okiem. Mają swoje pomysły i chciejstwa, a ja nie mogę im odmówić, więc kociokwik pełen.
Dziś kręgosłup mi tak dokłada, że chyba naszpikuję się przeciwbólowymi.

Nie mam co z nowych rzeczy pokazywać A wątek chciałabym jakoś sensownie zrobić, może trochę chronologicznie. W końcu te moje rabaty jakoś powstawały kolejno.

Rury pionowe to pewnie nie są najlepsze, ale te korytka poziome jedno nad drugim myślę, że mogą być niezłe.

Latarenki mam podobne, tylko w kolorze drewna. Ja w nich instaluję lampeczki ledowe, takie długaśne druciki na baterie. Wstawiałam świece, ale nawet ogromne wydawały mi się zbyt małe. To tak wygląda (usunę potem, bo to zupełnie nie ogrodowe zdjęcie)
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies