Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 07:06, 21 mar 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Ewa777 napisał(a)
Już widać u Ciebie oznaki wiosny Laury są cudne - dobrze rosną i są zimozielone.[/quote

Wyjątkowo po zimie ładnie wystartowały .

Czosnki widziałam u Ciebie moje mam pierwszy rok i je poznaje.


____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
mirkaka 05:04, 23 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
zawitka napisał(a)


Ładnie poszły w górę laury.


Halinko, właśnie o tych laurowiśniach piszę u siebie, jakbyś miała ich jakieś sadzonki to ja bardzo proszę o jedną
Jeśli chodzi o azalie, to ja nic nie podcinam od dołu, z czasem te młode cienkie gałązki zmężnieją i wytworzą pąki kwiatowe, wtedy krzew nie będzie goły od dołu tylko ukwiecony
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
zawitka 09:09, 23 mar 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
mirkaka napisał(a)


Halinko, właśnie o tych laurowiśniach piszę u siebie, jakbyś miała ich jakieś sadzonki to ja bardzo proszę o jedną
Jeśli chodzi o azalie, to ja nic nie podcinam od dołu, z czasem te młode cienkie gałązki zmężnieją i wytworzą pąki kwiatowe, wtedy krzew nie będzie goły od dołu tylko ukwiecony


Ta pierwsza to nie jest laurowiśnia zgubił mi komp nazwy roślin i nie mam jej .nazwę muszę odnależć. Sadzonek nie mam ale będę robić to Ci zrobię nie jedną
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zbigniew_gazda 09:34, 23 mar 2024


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Pozdrowienia wiosenne Halinko. U Ciebie wiosna szybciej zawitała.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zawitka 06:39, 24 mar 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
zbigniew_gazda napisał(a)
Pozdrowienia wiosenne Halinko. U Ciebie wiosna szybciej zawitała.[/quote


W tym roku jakoś rzeczywiście zajrzała wiosna szybciej ale ciągle się boję żeby przymrozek nie chwycił .Taki los ogrodnika.

Wszystkiego dobrego i wiosennego i świątecznego chyba już .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 07:07, 24 mar 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Haniu -----kiedyś podałaś mi nazwę rośliny przywiezionej z Holandii takiej malutkiej. Dziś jest to krzew który ładnie rośnie ale nie mam jego nazwy. Ciężko mi odszukać samej w kompie bo nie wiem co wpisać .Jeżeli jest to możliwe ???????Będę Ci bardzo wdzięczna.To jest ta roślina piękny krzew zimozielony jeszcze nie kwitł u mnie. .Będę go odsadzać i chcę wiedzieć co to .Pozdrawiam cieplutko.



____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
hankaandrus_44 16:07, 24 mar 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Halinko, jeżeli mnie pytasz o nazwę tej rośliny ,niestety, nie odpowiem Tobie. Takiego cuda w ogrodzie nie mam. I być może tu chodzi o inną Hanię. W poprzednim kompie miałam wyszukiwarkę roślin, w tym jeszcze nie wiem czy mam . Przykro, nie mogę pomóc.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 21:09, 24 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Być może jest to sarkokokka. Myślę o jeszcze jednym krzewie popularnym w Anglii ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy. Jak przypomnę sobie to napiszę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
zawitka 06:56, 25 mar 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
hankaandrus_44 napisał(a)
Halinko, jeżeli mnie pytasz o nazwę tej rośliny ,niestety, nie odpowiem Tobie. Takiego cuda w ogrodzie nie mam. I być może tu chodzi o inną Hanię. W poprzednim kompie miałam wyszukiwarkę roślin, w tym jeszcze nie wiem czy mam . Przykro, nie mogę pomóc.


Haniu to na pewno Ty mi ją podałaś ale nie szkodzi będę szukać dalej tylko nie wiem co wpisać w wyszukiwarkę psia noga. Dzięki .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 07:12, 25 mar 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Joku napisał(a)
Być może jest to sarkokokka. Myślę o jeszcze jednym krzewie popularnym w Anglii ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy. Jak przypomnę sobie to napiszę.


Sprawdziłam tą saarokokkę to chyba to bo ma pokrój kulisty wydłużone liście zimozielone co prawda nie kwitła jeszcze u mnie .Jest u mnie długo kilka dobrych lat ale nie rosła dobrze bo była zacieniona .Przesadziłam ją i dopiero w tym roku pokazała co może .Liczę na nią że zakwitnie w tym roku. No i oczywiście nie byłabym sobą odsadzę kilka sadzonek i zobaczę jak zakwitnie to będzie ona .Cieszę się Jolu że pomogłaś .Jeśli zakwitnie i da owoce to na 100 procent ona.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies