Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 22:17, 21 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2791
olciamanolcia napisał(a)


Yyy czekamy zatem na inwentarz żywy

Mężowi się marzy koza (co jakiś czas podtekst rzuca), a mi kury. Ale to jeszcze odległy plan. Narazie mamy abonament w sąsiadki ulicę dalej na jajka i oskubane koguty na rosół. Braliśmy czasem kaczkę, ale jednak kogut wygrywa w smaku. Sąsiadka jest super dokładna przy skubaniu, ani jednego piórka.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 22:29, 21 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2791
Agnieszka_Z napisał(a)
Pamiętasz ile słoików passaty zrobiłaś? Czy przecedzałaś pomidory tak, aby nie było ziarenek?

Niecała półka. Te po prawo w małych to pasty paprykowe.


Jakbym miała przecierać prze sitko to pewnie bym nie robiła. Pokrojone lekko pomidory puszczam przez wyciskarkę do soku (z sitkiem tym o większych oczkach). Oddziela ona skórki i ziarka od miąższu.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Magara 23:47, 21 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6900
Mam w razie czego fajny przepis na passatę, chociaż ja obieram ze skórki pomidory Trochę bez sensu bo koniec końców się blenduje, ale się przyzwyczaiłam
Pomidorowej nie jadamy, ale zużycie do makaronów (głównie) czy pizzy (sporadycznie) jednak jest Tym bardziej, że zjadaczy więcej niż my dwoje Miałam kilkadziesiąt słoiczków, powoli wieje pustką

Patrycja, czy dobrze widzę fasolkę w słoikach na zdjęciu?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
NowaKiKi 09:19, 22 mar 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 635
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Zostały mi już tylko dwie passaty z zeszłego roku czyli brakuje do lipca/sierpnia jeszcze sporo, aby nie kupować w sklepie. Dziś akurat była pomidorowa (2 duże butelki szklane), więc zerknęłam ile jeszcze zostało w spiżarni. Dżemy malinowe się skończyły, wiśniowy został tylko jeden, truskawek zostało najwiecej, bo tych miałam sporo zrobionych, bo obrodziły.

Tace kupowałam dawno temu z olx od jakiegoś Pana jako kuwety dla kota/królika po 7 zł jesli dobrze pamiętam.


Na to nie wpadłam że kuwety moga byc sensowniejsze Dzieki!!
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Kordina 11:45, 22 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Mężowi się marzy koza (co jakiś czas podtekst rzuca), a mi kury...

Ha, ha, ja też mam marzenie o kozie na razie poznałam osobę, która w okolicy ma 4 kózki afgańskie. Biorę u niej co tydzień 3 litry zsiadłego mleka i robię twarożek, jest pyszny, nie tak jak śmierdzący knurem kupiony w sklepie. One dają mleko cały czas, nie jak białe kiedy mają potomstwo. W 6 (chyba tygodniu?) smaruje im się specjalną maścią zalążki rogów i nie wyrastają im rogi, dla bezpieczeństwa dzieci. Miewam też od niej jajka i kaczki oskubane.
A pomidory miksuje, nie bawiąc się w oddzielanie
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Patrycja_KG_Lu 11:48, 23 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2791
Magara napisał(a)
Mam w razie czego fajny przepis na passatę, chociaż ja obieram ze skórki pomidory Trochę bez sensu bo koniec końców się blenduje, ale się przyzwyczaiłam
Pomidorowej nie jadamy, ale zużycie do makaronów (głównie) czy pizzy (sporadycznie) jednak jest Tym bardziej, że zjadaczy więcej niż my dwoje Miałam kilkadziesiąt słoiczków, powoli wieje pustką

Patrycja, czy dobrze widzę fasolkę w słoikach na zdjęciu?


To akurat ogórki w curry z tego przepisu: https://www.poezja-smaku.pl/ogorki-curry-ogorki-kanapkowe-na-zime/

Do swojej dodajesz coś więcej niż sól?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 11:50, 23 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2791
Kordina napisał(a)

Ha, ha, ja też mam marzenie o kozie na razie poznałam osobę, która w okolicy ma 4 kózki afgańskie. Biorę u niej co tydzień 3 litry zsiadłego mleka i robię twarożek, jest pyszny, nie tak jak śmierdzący knurem kupiony w sklepie. One dają mleko cały czas, nie jak białe kiedy mają potomstwo. W 6 (chyba tygodniu?) smaruje im się specjalną maścią zalążki rogów i nie wyrastają im rogi, dla bezpieczeństwa dzieci. Miewam też od niej jajka i kaczki oskubane.
A pomidory miksuje, nie bawiąc się w oddzielanie

Musimy i my znaleźć takiego dostawcę, bo tamta sąsiadka ma tylko drób.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 11:52, 23 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2791
Drastyczne różnice w tunelu miedzy nocą a dniem, jednak coś zaczyna kiełkować.

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 22:40, 23 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2791
Pierwsze papryki popikowane.


Z uwagi na to, że zabraknie mi kuwet (zostawiam na pomidory) to zrobiłam takie DIY z darmowych skrzyneczek wyściełanych workami, aby nic nie przeciekło.

Wysiałam groszki pachnące, 3 odmiany bazylii, rozmaryn, lubczyk.

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Agnieszka_Z 22:44, 23 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 462
Piękny korzonek papryki. Ten sam sposób ze skrzyniami stosowałam rok temu jak nie miałam nic innego. Sprawdziły się też kartony po owocach, ale pomidorki podlewałam wówczas do doniczek.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies