Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Kwitnące skarpy 20:24, 20 lip 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Do góry
pawel_snopek napisał(a)


A mi najbardziej podoba się ta rabata.
Ogród Ani :) 20:23, 20 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Do góry
Buziak dla podglądaczy i odwiedzaczy

Małe cuś a cieszy.
Miskant przy żywopłocie przyszłym



I drugi przy rabacie bukowej


Posadzone już kilka dni temu ale weny ogrodowej brak i do robienia zdjęć i do sadzenia czegokolwiek....zastój jednym słowem, zastój


W piątek zaczynam urlop - to dooopiero cieszy
Hortensjada 20:18, 20 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Do góry
hindsight napisał(a)
Przyznam, że jest to jeden z moich ulubionych wątków. Nie dość, że piękny ogród, to jeszcze wszystkie odmiany

A z nowym aparatem zdjęcia zwalające z nóg...

Mam pytanie o Dentelle de Gorron. Kupiłam ją, bo podobno nie różowieje przekwitając. Czy rzeczywiście tak jest? Widzę, że u Ciebie nie jest za wysoka, który to jej sezon? Bo fajnie byłoby, gdyby dało się ją utrzymać w ryzach.


Różowieje jak większość bukietówek, teraz jest śnieżnobiała, krzak średniego wzrostu, w ryzach przytrzymasz ją cięciem. Kwitnie pięknie.



Przy okzaji o cięciu i rozmiarach hortensjowych krzaków- jeśli ktoś ma duży ogród to przycinaniem pędów tylko np o połowę szybko uzyska duży krzak i w mojej miejscowości takie duże okazy są, wyglądają bardzo dobrze, kwiatostany ciut mniejsze, dół trochę ogołocony ale można to przecież zakryć inną roślinnością. Ja mam ogród mały, bardzo dużo odmian i żeby to wszystko utrzymać w ryzach stosuję cięcie odmładzające ( czyli ścinanie tuż nad ziemią i ponowne kształtowanie krzaka, w tym roku zrobiłam tak z moją 7 letnią Grandiflorą i 2 Vanilkami, efekty świetne, zaczynają kwitnąć, mają mnóstwo nowych pędów, na pewno pokażę Tym sposobem w moim ogrodzie raczej nie zobaczycie dużych egzemplarzy
Moja bajka 20:18, 20 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Katkak napisał(a)
Bogdziu ratuj. Będąc w Pisarzowicach przywiozłam te misiaczki . Jeden ma się dobrze, a Kokardia coś kuleje. Dużo liści mu opadło. Co mu może być i jak ratować? Posadzone zgodnie z Twoją szkołą.


Moim zdaniem cos podgryza ogonki lisciowe. opryskaj środkiem owadobójczym liscie z góry i z dołu i ziemie. Moze to byc np Kohinor lub Mospilan. Zbierz te liscie i jesli po oprysku bedą opadac nowe to opryskaj jeszcze raz po kilku dniach od pierwszego oprysku.
Typografia ogrodu 20:15, 20 lip 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Do góry
nawigatorka napisał(a)
Efekt krótkiego spaceru.czasem nawet "chwasty" zachwycaja o ile nie rosna u mnie powstala tez wersja mini w malych rekach

BOMBA
Wszystkiego po trochu 20:14, 20 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry






Ogród Małej Mi - sezon 2016 20:11, 20 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry

Piękne jeżówki masz, takie wypasione, oczko bajka a to zdjęcie to konkursowe






Aniu przychodzę do Ciebie po prośbie, Toszka mnie tutaj odesłała, czy możesz zerknąć do mnie na ostatnią stronę i dokonać obdukcji mojej jeżówy?
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu 20:05, 20 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Do góry
Gardener27 Ale wiesz jak bywa to co kochasz to robisz i masz. Sam wiesz to po sobie pewnie

Basilikum No jasne jak dla cb zobacz te potężne liście i te małe i duże kwiaty ehhh i te cudnie ubarwione i umodelowane przez przyrodę Tylko tam siedzieć i być w innym świecie... A ja kocham storczyki bo kiedys to bło moje oczko w głowie miałem ponad 80 szt nawet ściągane za granicy

Wszystkiego po trochu 20:03, 20 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry





Ta werbena wysiała się sama. Nie będę więcej zbierać nasion i siać do pojemników.




Rozplenica Przemkowa już zaczyna kwitnąć

Podwórkowa rehabilitacja 20:03, 20 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
Jana napisał(a)
Ale metamorfoza ślicznie


Dziękuję, uciekająca Sundaville
Hortensjada 20:01, 20 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Do góry
natka098 napisał(a)
Chciałabym mieć w ogrodzie fioletowe/różowe hortensje, jakie odmiany polecasz?


Chodzi Ci chyba o hortensje ogrodowe, niestety nie są w kręgu moich zainteresowań ale może ktoś z odwiedzających pomoże.
Co do bukietówek to wszystkie zaczynają na biało ewentualnie zielonkawo i większość w końcowym etapie się przebarwia na różowo, uważam, że najintensywniej Diamant Rouge.
Z krzewiastych są odmiany różowe ale ich nie polecam, piękne są krótko, generalnie wymagają podpórek,drobny deszczyk nie przeszkadza ale ulewa w czasie kwitnienia gwarantuje szkody. Na dodatek szybko i paskudnie się przebarwiają


Bella Anna


Invicibelle Spirit ( popularnie nazywana różową Anabelką)

Hortensjada 19:51, 20 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Do góry
goska napisał(a)
Czy Glicynia będzie tak pięknie rosła w stanowisku pół cienistym?


Trudno mi powiedzieć, łącznie mam 4 i wszystkie rosną raczej w słońcu, do półcienia bardzo się nadaje hortensja pnąca ewentualnie przywarka japońska ( też kwitną)



Anna i Ogród 19:51, 20 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
Wersja 3 jedna hortka pod jarzębiną druga hortka i miskant obok jałowca i świerka Nidiformis


Wersja 4 ciaśniej hortka przy jałowcu i świerku


Z Pszenicznej ... 19:49, 20 lip 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry






Typografia ogrodu 19:48, 20 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Do góry
Urszulla napisał(a)
Witaj, pisałaś u Pszczółki o Artemis. Czy możesz swoje pokazać?

Urszulla napisał(a)
Witaj, pisałaś u Pszczółki o Artemis. Czy możesz swoje pokazać?
prosze bardzo.jedna sztuka dzis wyglada tak.przerwa miedzy kwitnieniami.ale zaznacze ze obcinam je po pierwszym kwitnieniu dosc mocno.nie tylko same kwiaty.


A tu w piczatkowej fazie kwitnienia
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5397-typografia-ogrodu?page=1770
Z Pszenicznej ... 19:48, 20 lip 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry






Anna i Ogród 19:47, 20 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Do góry
Makao_J napisał(a)
Cisy wsadziłam tak. Będą cięte bo chcę by utworzyły mur.


Łoooł, w takich donicach rośliny mogą się bujać, nawet nie zauważysz kiedy cisy ci urosną
Hortensjada 19:47, 20 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Do góry
MirellaB napisał(a)
Hmmmm liczyłam, że hortensja Bobo wyższa rośnie. W opisać 70-80 cm. U mnie też niska, ale to jej drugi sezon i wiosną była przesadzana.
Twoja widać obsypana kwiatami


Moje Bobo też były wiosną ruszane, niby te same stanowiska ale musiałam je trochę porozsuwać przy reorganizacji rabaty. Bardzo himeryczna hortensja, kwitnienie jednak dość nieprzewidywalne , kwitną mi teraz łącznie 4 krzaki w tym 2 w połowie ! W zeszłym roku musiałam się zadowolić 2 maleńkimi kwiatuszkami, mam je 3 rok

Nowych fotek Bobo brak więc zastąpi ją moja "bajerancka " wielokolorowa jeżówka


Z Pszenicznej ... 19:46, 20 lip 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Dziś w końcu ciepło i słonko. Udało się trawę skosić







Wszystkiego po trochu 19:43, 20 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry











Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies