Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 14:07, 19 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Do góry
AsiaK_Z napisał(a)



Ale porządeczek, wszystko pod linijkę, ja nie widzę żadnych krzywizn
Ładnie z tą geometrią.
Kolorowo też się robi, będzie niedługo prawdziwe Rodos . Trzy odmiany jeżówek, ale za to jakie śliczne , też mam je już na liście chciejstw

Pozdrawiam
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;) 14:04, 19 lip 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Do góry
póki co tyle (literka "A" tz druga czesc tez do przerobienia ale eM powiedział, że nie rozbierze tego dopóki nie skończy domku ...) no to co mi pozostało czekam zatem
Jak feniks z popiołów 13:40, 19 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry
Przebiegłam po Twoim wątku i co tu dużo mówić, jest dobrze a będzie tylko piękniej

O ten zakątek mi się spodobał

Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 13:36, 19 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Właśnie wdepnęłam do domu. Rano było kiepsko,m ale teraz już można było pracować.

Nawet kilka fotek pstryknęłam, ale bez słońca.

[img size=640x480]


mam ten sam zestaw
Mój zakątek - początki 13:29, 19 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Do góry
No to dodaje zdjęcie moich miskantów:




I tak to teraz wygląda u mnie przed tarasem:


A na przód chcę dać turzycę ice dance

U Agi - czyli słońce i piach 13:28, 19 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
ag_zie napisał(a)
Zdjęcia poglądowe - czy takie posadzenie dereni będzie ok?
Planuję 3 sztuki





Ja bym je posadziła tak:
-> albo obok siebie wzdłuż kostki podjazdu
-> albo tak, żeby ten łuk rabaty podkreślić w tym miejscu, czyli trzy idące łukiem tak jak idzie łuk rabaty

Tuje jeszcze dwie lub jedną (zależy czy dwie wejdą) pod siatką bym posadziła.
Coś jeszcze, coś więcej... 13:22, 19 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Ja też nie wiem, gdzie, kiedy i co się z tym octanem wapnia wyprawia?
Perfekcja
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 13:18, 19 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Witam się!

Dom Pierwszy (nie)Wielki został pobudowany bezmała dwa lata temu.
To nasz pierwszy, nie za wielki - taki w sam raz dla 2+1

Takich domów mogłabym w życiu wybudować jeszcze kilka, uwielbiam związane z tym zamieszanie, a nade wszystko urządzanie wnętrz. I jeśli kogoś to interesuje, to odsyłam do swojego dziennika budowy http://forum.muratordom.pl/blog.php?192489 , a tym czasem tu o ogrodzie...
No cóż! Urządzanie ogrodu już mi tak dobrze nie idzie. Zapał owszem był, ale chyba zbyt dużo lektury, bo dziś mam w głowie dziki mętlik.

Moja działka ma 1100 metrów, co odliczywszy dom i podjazd daje z lekka 700 metrów areału uprawnego
Niestety, sami nie byliśmy w stanie tego zagospodarować, chociaż kilka zrywów było... Obecnie jesteśmy po słowie z miłym Panem Ogrodniczym i przystępujemy do dzieła.
Trochę istotnych tu szczegółów. Ziemia klasa VI, czyli piach. Teren pochyły, zatem w celu wyrównania rozbiliśmy go na dwa poziomy. To z punktu ogrodniczego chyba nawet fajnie. Z tą glebą to gorzej...
Może najpierw parę zdjęć. Stan na dziś jest następujący:


Jak widać, jedyne co mamy, to lawenda Ale mam nadzieję, że będzie tu nie długo i trawa i dużo fajnych ozobnych traw. Bo takie trawiaste ogrody mi się podobają.

A tymczasem projekt, zeby nie było, własnej roboty.
Wersja pierwsza ze skarpą mniejszą (rabata nr.8), i obecna - druga - ze skarpą większą, której nasadzenia pozwolą zniwelować różnice poziomów:


Ogrodowy song 13:06, 19 lip 2016


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Do góry
frezja napisał(a)


kichawiec



Coś pięknego
Wysoka jest ta roślina? Czy trudno się ją rozmnaża? Z nasion czy z przez podział ?
Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie 13:00, 19 lip 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
rozark napisał(a)


ha, ha dobrze że na czole nie mam wygrawerowanej róży

Wiedza z książek i Internetu jest dostępna zawsze, a konsultacja na żywo z fachowcem zdarza się rzadko to grzech z niej nie skorzystać i nie wziąć liści, nieprawdaż?

dla ciebie Pashmina



Reniu
A czy u Ciebie Pastella teraz też ma przerwę?
A jak myślisz pasowałaby do niej Pashmina? Wymieniałyby się kwitnieniem?
U Agi - czyli słońce i piach 13:00, 19 lip 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
ag_zie napisał(a)
Zdjęcia poglądowe - czy takie posadzenie dereni będzie ok?
Planuję 3 sztuki
Aga jakie to derenie?Co w plecka będą mieć?
U Agi - czyli słońce i piach 12:58, 19 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Do góry
Zdjęcia poglądowe - czy takie posadzenie dereni będzie ok?
Planuję 3 sztuki




Mały ogród w małej gminie 12:50, 19 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Do góry
elmagra napisał(a)
Ostatnio nie mam nastroju na siedzenie przy komputerze. Jedyne co robię, to podczytuje wasze wątki.
Ale dziś kilka moich wspomnień z tegorocznych wakacji (pierwszy raz w życiu robiłam zdjęcia roślinom a nie widokom...)
nawet nie wiem jak to się nazywa, ale ogromne i piękne

"szczotki do butelek"
Te pierwsze, ogromniaste to kany. Odmiany nie powiem, bo ja swoje dzielę na pospolite i rasowe W starym ogrodzie stanowiły mój szybkorosnący żywopłot, bo potrafią wyrosnąć do 3m w ciągu zaledwie 3 miesięcy.
Te szczoteczki do butelek to trytoma groniasta. Drzewka nie znam, ale śliczne.

Miło Cię zobaczyć Elu z dziećmi Dziękuję za odwiedziny u mnie.
Macham.
Ogród Bogusława 12:49, 19 lip 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
boguslaw_r_ napisał(a)
Ślimaków podjadł przychodzi na wątróbkę

Fajny lokator
Moje ukochane miejsce na ziemi 12:45, 19 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Zapraszam na kawkę

Miłkowo - sezon 2016-2022 12:45, 19 lip 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Milka napisał(a)
szczeć oblegana przez pracowite pszczoły
tak samo było na przegorzanie
najwięcej tu królują


Irenko fajna ta szczeć już nawet wiem gdzie nasionka można kupić Niebieski zakątek coraz ciekawszy Masz wizję ogrodu oj masz trzymam kciuki za realizację
Moje ukochane miejsce na ziemi 12:44, 19 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
W obi kupiłam 3 takie trawy.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 12:43, 19 lip 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





Zachwyciło mnie to zdjęcie. Cudnie to wygląda.
Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie 12:41, 19 lip 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6326
Do góry
wiecie co to jest?

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie 12:39, 19 lip 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6326
Do góry
Byłam w sobotę na rekonstrukcji bitwy pod Grunwaldem i takie widoczki wam przywiozłam

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies