Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:40, 17 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
I takie tam niedzielne powidoki





Róże przy pergoli wciąż kwitną. W oddali, pod brzózkami, kwitnące derenie. Wrzosy nabierają mocy.



Kalina w odmianie nana i przekwitająca jucca.

Komendówka 19:39, 17 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2983
Do góry
Kiszka ciągle, zasieki dla psów, które to psy zasieki miały baaardzo głęboko gdzieś.

Sprzeczność w ogrodzie 19:38, 17 lip 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Do góry
zoja napisał(a)
A'propos: przypomnij co ostatecznie zakwitlo z poprzedniego rozpoznawania: floks? Goxdzik?
ha, ha, ha ani to, ani to tylko to uwielbiają je pszczoły więc zmienią miejscówkę ale zostaną.....muszę sobie zapisać bo sobie przypomniałam, że na początku lipca zebraliśmy 15,5 słoików 0,9 litra miodu, wraz z tymi pierwszymi to łącznie 18, uważam, że to bardzo dobry wynik z 2 uli rozpiera nas duma
Komendówka 19:37, 17 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2983
Do góry
Pod domkiem ładnie, tylko reszta jak mówi mój tato "bydle jaka"

Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:37, 17 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
tutaj jak się rozrośnie i dalej kształt mi się nie będzie podobał będzie jeszcze zmiana

z jednej strony wilec

z drugiej wiciokrzew od Dorotki

a na lilaku
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 19:36, 17 lip 2016


Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 14
Do góry
Witam proszę o podpowiedź jak ożywić tę część ogrodu w szczególności co posadzić przed świerkami. Pozdrawiam Madzia
Komendówka 19:35, 17 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2983
Do góry
Odważam się na metamorfozę nr 2
Pierwsza "metamorfoza komendowa" była tu:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5245-komendowka?page=21

Było tak:
pamiętacie "kolankowanie"?


Tam siedzę i zastanawiam się jak to ogarnąć?


Działam

Od nowa ... na przekór wszystkim 19:35, 17 lip 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry


Kosmosy czekoladowe podobają mi się najbardziej
W tym roku ich jednak nie kupiłam, ale w przyszłym roku pół ogrodu nimi obsadzę
Typografia ogrodu 19:32, 17 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Do góry
Dziś M powiedział do mnie: oczekuje solidnej fotorelacji. a ta jaknajbardziej zasłużona za ciężka prace.

Pamiętacie nieudaną próbę wydobycia koryt sprzed dwóch tygodni?
okazało się, że bycie upartym i ułanska fantazja połączączona z doświadczeniem się opłaca o daje efekty.

koryta i zarno stały tutaj




Nowi włąsciciele starego przedwojennego gospodarstwa chcieli się ich pozbyć. a my odwrotnie, jaknajbardziej chcieliśmy je mieć

każde koryto waży ok 400 kg. maja po 3,3 metra dlugości każde. do ich wydobycia (po odkuciu ich od Sciany przez mojego M jakieś cztery tygodnie temu) potrzeba było:

7 silnych i inteligentnych mężczyzn ze skłonnością do szaleństwa
2 paleciaki
hydrauliczny wózek widłowy ręczny
kupa belek, kantówek, desek, breszek, rurek
10 palet
dwa dostawcze samochody: jeden na koryta drugio na sprzet
i traktor z ósmym mężczyzną do rozładunku.

do tego cały dzień w trasie sporo kilometrów na liczniku i gwóźdź w oponie.

ale udało się!!! to chyba najstarsza rzecz w naszym ogrodzie. to stojące przy wgłębniku tam zostanie , to drugie będzie miało jeszcze przeprowadzkę ale o tym innym razem

a przyjechały jeszcze: druga część żarna (tego które już u nas jest od dwóch tygodni) oraz mały kamien do ostrzenia gratis.
dodam że za wszystkie trzy koryta zapłaciliśmy 150 zł

niestety ja nie byłam przy załadunku wiec zdjęć nie mam ale robiła je poprzednia właścicielka koryt i ma nam je przesłać. mój udział to jedynie mycie, ale z efektem

to juz u nas




i po myciu

i po myciu
Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:31, 17 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
z dnia na dzień mocniej się hortka rozwija

Ogródek Iwony II 19:30, 17 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Ewa777 napisał(a)


Już wiem, co tu nie gra. No to powoli będą tu zmiany Werbena i perovska nie mają tła Tzn. mają, ale za jasne
Działka prawie w Borach Tucholskich 19:28, 17 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Sylwia

człowiek taki zarobiony przesadzaniem (pogoda sprzyja -pada) że nawet "nie mam jak taczki zładować" o fotkach już nie wspomnę

zaległe
miskant Gold Bar i pęcherznica Midnight( do 1,5m i najciemniejsza z ostatnich nowinek



Ogród z rzeźbą 19:27, 17 lip 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Do góry



Czy to w prawym górnym rogu to tarczownica?
Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:27, 17 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
zaczynają tytonie od Gosi

Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:23, 17 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

Typografia ogrodu 19:21, 17 lip 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Do góry
nawigatorka napisał(a)
Lubicie drastyczne obrazki?
To prosze bardzo.po deszczach dekady.
Na szczescie wkopalismy w jednym miejscu plastikowy pojemnik,wielka donice z otworami do ktorej naplywa nadmiar wody i do ktorej mozna wlaozyc pompę by wypompowac wode. Wlasnie to robimy.juz poziom wody jest na poziomie kamieni a nie 10 cm nad nimi. Oby dzis juz tak nie padalo


o ooooooooo szok co to się tu dzieję!

piekne kupiłas powoniki, ten pierwszy ma sliczne kwiatuszki.
to są bylinowe?
gdzie je planujesz?
ślicznie wygląda wgłębnik po wysypaniu tylu kamieni
Ogród Mirelli 19:21, 17 lip 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry


Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:20, 17 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

Ogródek Iwony II 19:19, 17 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
zawitka napisał(a)
Iwonko spotkanko z Babeczkami się odbyło widać że kaZda coś uszczyknęła dla siebie fajna taka wymiana.Pędzelki buksa są zrobione ale jezeli nie będziesz obrywać to zarosną ja już mam kilka lat takie golone i szybko zarastają ale warto się pobawić Pozdrawiam

Halinko, sporo roślinek przywiozła Mirka. Cały bagażnik. Ja dostałam hortensje ogrodowe, co kwitną co roku. I zostałam posiadaczką kolekcji skrętników, podobnie, jak inne dziewczyny

Dziś już w sypialni na oknie stoją. Dwa razy budziłam się w nocy i sprawdzałam, czy dalej kwitną
Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:17, 17 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
warzywnik coraz ładniej kwitnie



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies