Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:05, 16 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
BKosimkArt napisał(a)


Też tak uważam, zresztą te różne pełne nagle gdzieś giną... i potem ich nie ma...
piękne są białe najzwyklejsze...


O białych marzę, ale odmawiają współpracy. Próbowałam wysiewać, po pikowaniu zeszły z tego świata. Będę próbować dalej. Chwilowo rozkoszuję się różowymi.







Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 21:04, 16 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
A mam pytanie... to wierzba na ogrodzie moich teściów. Jest taka... niewydarzona
Czy coś jej dolega czy taka jej uroda?
Jak feniks z popiołów 20:56, 16 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Do góry
A tu akcja pod tytułem: "zasłaniamy nieciekawe widoki".
Tylko cały czas zachodzę w głowę, dlaczego dopiero teraz się za to wzięłam, a nie kilka lat temu.
No cóż, uzbrajam się w cierpliwość - w końcu kiedyś widok na wejście do szopki sąsiadów zostanie zasłonięty efektowną ścianą z cisów. A we wrześniu chwytam za sekator i trochę je skrócę by się ładnie zagęściły.
Wpływ ogrodowiska jest ewidentny - cisy i żurawki.


Ogród z pergolą 20:50, 16 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
Jeżówka Dixie Scarlet

na razie w donicy ale docelowo na rabacie "ognistej", chyba będzie pasować

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa 20:46, 16 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Do góry

Ale się zawzięłam na ten komputer i dumna jestem z siebie,nieudolnie ale jest fotka.Myślę tu o pasie z bukszpanów ciętych w kule,czymś na pniu w ilości 3szt i jakimś wypełnieniu może trzmielina,małe trawki co sądzicie? liczę na Wasze pomysły
Jak feniks z popiołów 20:45, 16 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Do góry
Dziś pomajstrowałam przy osi czasu i cofnęłam się do roku 2008.

Więc tak to drzewiej bywało:


A tu czekamy, czekamy, i ... czekamy kiedy wzejdzie trawa:


Dnia 16 lipca AD 2016 deszcz był mi nie straszny i oto prezentuję stan dzisiejszy:

A za rok będzie jeszcze piękniej, bo:
a) perukowiec się rozrośnie i dostanie jakiś żwirkowy lub roślinny dywanik u stóp,
b) te łyse placki co to obok "ronda" się prezentują zostaną obsadzone
c) zmniejszy się różnorodność gatunkowa goszcząca aktualnie w trawniku i wszystko co trawą nie jest będzie skutecznie zwalczane.

A za kilka lat to będzie cud, miód i orzeszki, bo:
a) postaram się wchłonąć, przyswoić wiedzę ogrodowiskową i skutecznie jej używać,
b) perukowiec będzie wyższy, bo będę próbowała go poprowadzić o jakiś 1 m wyżej i na tym poziomie niech się rozrasta (teraz taki mały i niski, bo innego nie mieli, a na wyższe drzewo w burgundzie to mnie aktualnie nie stać więc będę pracować nad perukowcem za 35 zł kupionym).
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 20:40, 16 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
Moja dzisiejsza praca
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 20:39, 16 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 20:38, 16 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
Ogród z pergolą 20:35, 16 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
Rojodziejowa napisał(a)
Ania skaczę Ci po wątku i szukam, a zdjęć mi się nie udało ustrzelić, wybacz więc, bo pomęczę Cię o coś. Masz Pashminę? Gdzie kupowałaś, ile ma i jesteś zadowolona?

polecam ! kupuj nawet się nie zastanawiaj, bska jest. zwarty krzak, kwitnie mega długo i nie śmieci. u mnie najmniej miała robali i mszyc, nie musiałam jej psikać niczym. kupiłam w rosaplant - zadowlna jestem z tego sklepu. sadzonka bardzo ładna, dostałam ją na wiosnę, już nic nie przycinałam i kwitnie jak szalona
czerwiec

lipiec

jest połowa lipca a ja dopiero obcinam jej kwiatostany,półtora miesiąca trzymała a nowe pąki już są
Malutki pod lasem 20:24, 16 lip 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12226
Do góry
Generalnie mam i ja w końcu rabatę ogrodowiskową Hortensje i miskanty U mnie Vanilla Fraise i Morning Light


Za lawendę potwora wsadziłam też ML, a już przy skraju lawendy jest limka
Część z liatry poszła do róż
Przerwa na kawę... 20:22, 16 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry
inka74 napisał(a)
Wiem, że to nie czas na sadzenie róż ale... Nie byłam w stanie się oprzeć. 3 nowe nabytki. 2 zostaną w tym miejscu (nowa rabatka w planach), jedna pójdzie z drugiej strony jodły.


Pierwsza królowa Young Lycidas


Druga księżniczka Princess Aleksandra of Kent


I ostatnia jeszcze w pąkach najniższa z tych odmian siostrzyczka księżniczek - Sister Elisabeth


Same piękności różane
Malutki pod lasem 20:21, 16 lip 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12226
Do góry
Pokażę Wam jak ładnie z nową elewacją prezentują się moje donice przy wejściu do domu


A teraz rewolucja, przesadziłam na tej rabacie prawie wszystko. Dużo liliowców oddałam sąsiadce, forsycję też
W trakcie:


I przed chwilą:


Całość z bliska pokażę jak skończę Powiedzmy poniedziałek lub wtorek.
Padam, jestem cała w błocie, mokra, ale zadowolona
M mi pomógł z tujkami, bo sama nie dałabym rady wyjąć ich z dużą bryłą.
Ogród z pergolą 20:16, 16 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
Madzenka napisał(a)
Popieram biała rabatę. Napisz jaka wystawa słoneczna i wymiary. Pokazesz jej zdjęcie?
Gorąco polecam hortensje (ja jestem zakochana w Incrediball i Limelight za ich limonkowe fazy) i oczywiscie białe róze. W tym przypaku polecam Aspirin Rose lub po prostu kultowa juz Artemis. Róze podsadzone everestami przed nimi , aby zima było ładnie. Wiosna miedzy trawami a rózami białe cebulowe a na brzegu rabaty koniecznie krokusy Joanna D'Arc . Z tyłu wowczas garaco polecam miskanty Morning Light lub Adagio (tego dopiero od jesieni testuje, ma byc niski a liscie ma jak ML). W miskantach konieczni zawilce jesienne Whirlewind lub Honorine Jobert. Zakochasz sie w nich u mnie w siepniu na tle żwyoplotu cisowego
Zaraz zalinkuję ci inspiracje białych ogrodów. POwojnik MCS tez mam. I nie martwie sie uwiądem, bo jest tak piekny,mze warto o niego walczyć.

Ps. MÓj M podobnie jak Małej Mi załapał bakcyla po spotkaniu ogrodowiska u mnie Trawnik jest w jego władaniu, co nie oznacza że M jest idelany. Wybaczam mu wszystko bo gotuje Początki zwiazku bo coz to jest 5-10 lat znajmości () to czas wzajemnego testowania sie, uczenia kompromisów i zrozumienia . Tak po 20 latach to juz z górki

jezu Marzena deszcz leje a ja foty robie hahahah normalnie przypomniala mi się scena z mojej ulubinej polskiej komedii "nic smiesznego" z Pazurą przy budce telefonicznej " wilki wyją....."
teraz to wyglada tak, ostrzegam szału nie ma

po lewo jest plac zabaw po prawo front. między planowaną rabatą a frontem (widać po prawo serba t przed nim) wsadzę najprawdopodobniej świerka srebrnego bo nie mam co z nim zrobić a ten sposób "zamknę" trochę ogrod.
Wystawa..patelnia to jest strona zachodnia więc słońce daje non stop od wschodu i południa. jak tuje kórnik urosną to dopiero zrbi się cień ale t w sumie i tak wieczorem dopiero więc większeg znaczenia nie ma.
dzięki Asi Rojodziejowej poznałam wczraj ten ogród http://nathaliepasquel.photoshelter.com/gallery-image/Contemporary-Garden-by-Paul-Martin-35/G0000JGkbRBQ6dT8/I0000TxMmesg_elY/C0000BoITXYga9Xc
i chciałabym u siebie twrzyć rabaty takimi kwadratami, co sądzisz?
planowana rabata byłaby 9szerx3głęb i składała by się z 12 kwadratow 1,5x1,5 (chyba dobrzę policzyłam...)

A jeśli chodzi o M to mam nadzieję że kazda taka nerwowa sytuacja to dla nas progres. Generalnie juz jest zgoda, ja dwa dni palcem w domu nie kiwłam to zmiękł i w grodzie pomógł tylko że ja kolejną rzecz wymyśliłam...ale t powiem mu za parę dni

Bawarka 20:13, 16 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Kasiek napisał(a)


Haniu a ja wlasnie bylam u Ciebie i podziwialam Twoje rozowe cudnosci

Te schodki Haniu to zelazna perc, a chodzi sie po nich jak po...drabinie Tylko ze w kasku i z zabezpieczeniem....


JUż mi się łydki trzęsą! Za wysokie progi na moje nogi. W spacerach po okolicy wybieram takie miejsca z poręczami ale bez schodów. A najbezpieczniej się czuję tu.

Kwitnące skarpy 20:13, 16 lip 2016


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Do góry
Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 20:09, 16 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Elu, dzięki za odwiedziny, dla Ciebie specjalny kwiatek.

Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 20:07, 16 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Kasiu, herbatka z pysznogłówki podobna aromatem do Erl Greya.

Kwitnące skarpy 20:05, 16 lip 2016


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Do góry
Nowe foteczki Dzisiaj jest pierwszy dzień ze słońcem po tygodniu opadów

Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 19:51, 16 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Dziś mimo pochmurnego nieba rankiem obrałam kurs w wiadomym kierunku. Melduję wykonanie zamierzeń! Z sąsiadką Jolusią nie zamierzałam przesiadywać ale i tak się przysiadło na dobre 2 godzinki!
Wylądowałam w domku o 19:00

Nie wiem ile razy w tygodniu uda się jeszcze znaleźć taką pogodę jak dziś. Ciągle zapowiedź opadów jest.
Ale dzięki tym opadom borówki mam jak czereśnie. Uchowało się kilka brzoskwiń, jest szansa na dyniową zupkę.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies